sobota 10. prosince 2022 | Zlin Press - Roman Ordelt

Berani vybojovali ze souboje s Jihlavou na pelhřimovském ledě bod, i když prohrávali 1:3

Hokejisté PSG Berani Zlín prohráli v zápase 29. kola Chance ligy 2022/23 na Městském stadionu v Pelhřimově s týmem HC Dukla Jihlava 3:4 po prodloužení. Berani pod vedením nového trenéra Miloše Říhy mladšího i druhý zápas prohráli, nicméně ani za nepříznivého stavu 1:3 po úvodní třetině se nevzdali a zlepšeným výkonem dokázali v 51. minutě srovnat stav. V závěru základní hrací doby sahali po tříbodovém vítězství, ale souboj dvou celků s bohatou extraligovou minulostí nakonec rozhodlo ve prospěch týmu z Vysočiny prodloužení. Jihlava hrála kvůli velké marodce pouze na tři útoky, bodovala popáté v řadě, zatímco Berani z posledních šesti zápasů vybojovali jen čtyři body. Branky dali Petr Mrázek, Vojtěch Riedl a Ondřej Kachyňa. Nyní následuje týdenní ligová přestávka, Zlín předehrává v neděli 18. prosince na domácím ledě atraktivní derby se Vsetínem, začátek duelu s lídrem první ligy je v 15.30 hodin.

29. kolo / sobota 10. 12. 2022 / 16:30
HC Dukla Jihlava Jihlava - Berani Zlín Zlín
4:3p
(3:1, 0:1, 0:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 10. min Miškář (Bilčík), 14. Cachnín (Pořízek, Skořepa), 20. Handl (F. Kočí), 64. D. Kolář (Pořízek, Handl) - 10. P. Mrázek (Bartko, Honejsek), 32. Riedl (Kachyňa, P. Mrázek), 51. Kachyňa (P. Mrázek, Honejsek). Rozhodčí: Skopal, Zubzanda - Kleprlík, Kotlík. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 724. Střely na branku: 29:40 Zblokované střely: 5:8. Bloky: 8:5 Vhazování: 27/50 (54%) - 23/50 (46%). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:3, 4:3.

HC Dukla Jihlava: Beran - Chvátal, Bilčík, F. Kočí, D. Kolář, Haman, Vala - V. Brož, Miškář, Chlubna - Handl, Menšík, Harbakus (A) - Pořízek, Skořepa (C), Cachnín. Trenéři: Ujčík, Nekvasil.

Berani Zlín: Kašík (21. min Huf) - M. Zbořil, Bartko, Kachyňa, Husa, Talafa, Riedl - P. Mrázek, Honejsek, P. Sedláček - Kubiš (C), Gago, Illéš - J. Ondráček (A), Hejcman, T. Pospíšil - Luža, Zabloudil, Köhler (A). Trenéři: Miloš Říha ml., Horák, Horčička.

Hned ve 2. minutě odešel za katr Illéš a Jihlava hrála úvodní přesilovou hru. Brankář Kašík si poradil s pokusem Handla i střelou Valy od modré čáry. Domácí měli v úvodu utkání více ze hry a ve 4. minutě vyzkoušel pozornost Kašíka střelou z mezikruží Pořízek. Zlín prověřil jihlavského brankáře Berana až v 6. minutě po střeleckém pokusu z hole Bartka. Dukla dobře bránila modrou čáru a hosté se nemohli dostat na dostřel jihlavské svatyně. Zlínští trestuhodně zaváhali v 10. minutě při přesilovce, za obránci zůstal zcela volný Miškář, který dostal ideální přihrávku od Bilčíka a v oslabení překonal Kašíka - 1:0. Berani nezdar v početní výhodě přece jen odčinili a přesilovou hru zužitkovali. Bartko posunul od modré čáry kotouč na Mrázka, který tvrdou ránou zápěstím překonal Berana - 1:1. Jihlava si vzala jednogólový náskok a vedení zpět na svou stranu. Při hře dva na jednoho ve 14. minutě přenechal kotouč Pořízek najíždějícímu Cachnínovi, který umístěnou střelou k tyči nedal Kašíkovi šanci - 2:1. Hosté se za nepříznivého stavu tlačili před bránu, od modré pálil Husa, ve slibné příležitosti přeskočil kotouč hůl Bartka a Honejsek nastřelil brankovou konstrukci. Zlín inkasoval nešťastně před první sirénou gól do šatny. Deset vteřin před koncem třetiny vystřelil Handl a nádherně trefil z prostoru mezi kruhy horní růžek zlínské brány - 3:1.

Do druhé třetiny nastoupil na zlínské brankoviště střídající Huf. Dukla byla v pelhřimovském azylu nadále aktivnější a do zakončení se dostali Harkabus a Handl. Berani se ani za nepříznivého stavu nevzdali a ve 32. minutě vstřelili kontaktní gól. Obránce Riedl vypálil z vrcholu kruhu tvrdou ránu, která se zastavila až v jihlavské síti a zlínský mladík se radoval z premiérové branky v první lize - 3:2. Berani se bránili v závěru druhého dějství oslabení, Huf se měl na brankovišti, co ohánět. Nejdříve vyrazil tvrdou ránu Harkabuse a poté byl úspěšný i proti pumelici Bilčíka od modré čáry. Největší šanci měl v závěru přesilovky opět Harkabus, ale podruhé byl v krátkém sledu neúspěšný.

Zlín nastoupil do třetí třetiny s očividnou snahou srovnat stav a obrátit nepříznivý vývoj duelu. Ve 45. minutě nebezpečně vypálil Mrázek, vzápětí měl slibnou příležitost na vyrovnání Ondráček a neujala se ani dorážka kapitána Kubiše. Berani měli jasnou převahu a jejich aktivita byla korunována vyrovnávacím gólem v 51. minutě. Obránce Kachyňa vystřelil od modré čáry a kotouč se zastavil až v síti - 3:3. Svěřenci trenéra Říhy v závěru základní hrací doby sahali po třech bodech, nejdříve Zbořil z dorážky těsně minul a střelu Mrázka v 58. minutě Beran pokryl.

Vyrovnaný duel dospěl do prodloužení, ve kterém měli zlínští hráči více ze hry. Střely Zbořila a Gaga gólem neskončily, a tak rozhodující akce zápasu přišla v čase 63:29 minuty na domácí straně. Pořízek vystřelil a před bránou kotouč lehce tečoval mezi Hufovy betony obránce Kolář - 4:3. Jihlava po sérii šesti proher v pelhřimovském azylu tentokrát po třech měsících vyhrála.

Nejlepší tři hráči PSG Berani Zlín podle www.beranizlin.cz: Ondřej Kachyňa, Petr Mrázek, Vojtěch Riedl.

Viktor Ujčík (hlavní trenér HC Dukla Jihlava): "Byli jsme maximálně efektivní v první třetině, kdy nám to tam napadalo. Pomohlo nám to, protože jsme tady naposledy vyhráli koncem září. Musíme respektovat sílu soupeře, který odehrál skvělý zápas. Hráli agresivně, dostávali nás od druhé třetiny pod tlak. My jsme nastoupili ve třech lajnách, bohužel jsme neměli více hráčů do hry. Soupeř měl lepší pohyb, zatímco my jsme si to začali zbytečně komplikovat od druhé třetiny. Dostávali jsme kotouče do našeho pásma, tahali jsme si je zpátky. Toho soupeř využil. Jsme velmi rádi, že jsme dokázali v prodloužení zlomit zápas na naši stranu."

Oldřich Horák (asistent trenéra PSG Berani Zlín): "Přes dvě třetiny jsme byli lepším týmem, Jihlavu jsme dostali pod tlak. Na naší hře byl pohyb, nasazení, ale bohužel nám scházely branky. Prvních deset minut sice nebylo podle představ, ale poté jsme byli lepším týmem. Porážka nás mrzí a velká škoda, že jsme nevyválčili tři body."