Dotazy na klub


Zdravíme všechny fanoušky zlínských Beranů!
Do následujícího dotazníku můžete vložit jakýkoliv dotaz na náš klub a my v krátké době odpovíme. O odpovědi se stará marketingové oddělení, které ale bude odpovídat i na všechny otázky týkající se vedení klubu, obchodní činnosti a dalších odvětví klubů.
PSG Berani Zlín

Dříve než se rozhodnete položit otázku, projděte si prosím dotazy, které před Vámi napsali jiní uživatelé. Zbytečně pak nebudete opakovat již položené otázky a jistě tím ušetříte jak svůj čas, tak čas dotazovaného. Děkujeme.

Pavel Solař Roštění (tigr231@seznam.cz) Roštění
15. 5. 2022, 22:11
Dobrý den měl bych dotaz ohledně aplikace berani zlin bude jeste nekdy funkční nebo ji mohu odinstalovat dekuji

Odpověď:Dobrý den, Pavle,

aplikace se potýkala ještě s obtížemi ohledně přechodu na nový web, al bude v příštích dnech plně funkční.

S pozdravem a přáním pěkného dne

L. Kožík, marketing
Jirka (veceroova@gmail.com) Prostějov
14. 5. 2022, 10:10
Dobrý den, Libore Plánuje ještě klub přivézt jednu posilu nebo Jakub Illéš byla poslední posila ? Díky za odpověď Hezky den

Odpověď:Dobrý den, Jirko,

tak na tuhle otázku nedokáži odpovědět. Současný tým dává logiku, je schopný zahájit ligu a je poměrně i široký. Zároveň aktivně monitorujeme trh, kdy by bylo ideální přivést alespoň jednoho útočníka, jak naznačoval trenér Vlach. Ale zároveň nás již bota na žádné pozici netlačí, takže čekáme na zajímavého hráče. Trh se vyvíjí zase jiným způsobem než minulý rok a nejsme nuceni nyní dělat ukvapená rozhodnutí. Takže může se stát, že další posilu představíme v červnu, můžeme vyčkat např. na lotyše, který by šel na try-out v rámci zahájení přípravy na ledě. Můžeme hráče podepsat těsně před extraligou.

S pozdravem a přáním pěkného dne

L. Kožík, marketing
Martin (Huminid.md@seznam.cz) Malenovice
13. 5. 2022, 11:19
Dobrý den Libore, rád bych se zeptal, kdy je zhruba plánovaný termín představení nových dresů pro nadcházející sezónu. Děkuji za odpověď.

Odpověď:Dobrý den, Martine,

na novou sezonu je skutečně ještě velmi velmi brzy. Dres je již navržený po grafické stránce, s tím není žádný problém a mám z něj radost. Ale nyní musíme vyčkat na obchodní oddělení s ohledem na obsazenost reklamních ploch na drese.
Ale je aktuální představení dresu na přípravná utkání, to by se mělo uskutečnit již brzy.

S pozdravem a přáním pěkného dne

L. Kožík, marketing
11. 5. 2022, 18:51
Dobrý den, navazuji na dotaz p. Podešvi. Podívejte se třeba na Plzeň, už má na stránkách ceny permanentek na nový ročník. Na přípravu a základní část stojí 5500. Jenže to je extraliga. Pane Kožíku, případá mě že vám bude stačit, když třeba na Sokolov přijde 500 lidí.

Odpověď:Dobrý den, Laďo,

jak jsem psal. V současné době dokončujeme obsah dárkového balíčku. S hodnocením bych počkal na úterý, kdy ho budeme zveřejňovat. Jsem přesvědčen, že bude pro fanoušky i v rámci kategorie A velmi zajímavý.

S pozdravem a přáním pěkného dne

L. Kožík, marketing
Lukas Novak (lukas.novak@seznam.cz) Zlin
8. 5. 2022, 22:56
Zdravim Vas, rad bych se zeptal jestli si nekdo z vedeni pronajal u Vas led za 4500 kc/1,5 hod zahrali si sranda hokej a pak sli do kterekoli satny, sprchy, ci na wc at uz na Čajkarne nebo PSGku? Sprcha netece, svetla nesviti, ventilatory nefunguji = mlha, lavice v kabinach jsou z roku 1950 a vy za to od 1.5.2022 chcete 5900 kc/1,5 hod to uz je opravdu vrchol. Chapu ze energie a vse leti nahoru, ale vy ty penize neinvestujete zpet. Treba napriklad do vymeny hlavic ve sprchach, aby se clovek mohl alepson nejak osprchovat, uplne na to s....e a jeste date o 31% zdrazeni.

Odpověď:Dobrý den, Lukáši,

přeposílám Vaši zprávu na zapsaný spolek, který řeší pronájem letové plochy. Zde jsou dotazy týkající se primárně společnosti Berani Zlín, s. r. o., která má na starost A-tým.

S pozdravem a přáním pěkného dne

L. Kožík, marketing
Jan Scotto (jan.scotto@gnj.cz) Nový Jičín
8. 5. 2022, 17:47
Dobrý den, mám na Vás dotaz ohledně výběrového řízení. V bližších informacích je uvedeno, že osobní pohovory s uchazeči proběhnou v pondělí dne 16.5.2022 v 15:00. Znamená to tedy, že se v tu dobu mají stavit všichni uchazeči na dané místo, nebo se na základě portfolia kandidátů rozhodnete, kdo se těchto pohovorů zúčastní a následně je budete kontaktovat? S pozdravem Jan Scotto

Odpověď:Dobrý den, Jane,

k výběrovému řízení bohužel nemohu dávat bližší informace, je v gesci Statutárního města Zlína, nikoliv klubu.

S pozdravem a přáním pěkného dne

L. Kožík, marketing
Robert Podešva (robert.podesva@cargroup.cz) Uherské Hradiště
5. 5. 2022, 14:37
Dobrý den pane Kožíku, musím reagovat opět na ceny permanentek (již v průběhu sezony jsme spolu vedli spor o jejich cenu , kdy jsem poukazoval na levnější ceny na Spartě, Vítkovicích apod. s tím, že Vy jste mi odpověděl, že oni mají jiné podmínky, zejména musí "bojovat" o diváky ) to co jste předvedli s cenou na příští sezonu v CHL překonalo veškeré možné představy!! Opět si dovolím drobné srovnání : (jedná se vždy o základní část) Frýdek - Místek 1900,- Kč Šumperk 1800,-Kč Sokolov 1900,-Kč Přerov 2000,- Kč Jihlava 3200,-Kč ZLÍN 4800,-Kč K tomu jsem zjistil, že má 15 letá dcera už nemá nárok na slevu (pouze do 2009!! tedy dítě je 12-13 let) Takže mi říkáte, že prakticky za stejné peníze mám chodit na Kolín, Kadaň místo Sparty, Třince a i na poměry CHL na jeden z nejhorších stadionů (pohádkám o rekonstrukci asi už nevěří opravdu nikdo). Do toho bude kolize termínů hokej vs fotbal. Tedy mnohokrát děkuji a tímto cca po 25 letech si NEZAKOUPÍM permanentní vstupenku a popravdě doufám, že tak učiní valná část dalších nespokojených fanoušků. Přeji hezký den.

Odpověď:Dobrý den, Roberte,

porovnáváte zcela neporovnatelné s ohledem na minulý rok. Bohužel tady je zvykem brzký prodej permanentek, takže jsme první šli s cenou ven.

- Porovnáváte cenu před rokem, aktuální inflace je 14 %, cena energií 30 %. Nemyslím si, že by někdo z nich udržel cenu na stejné úrovni.
- Porovnáváte 24 utkání základní části minulé sezony vs. 26 utkání letošní sezony. Rozdíl je dalších 7,7 %.
- Porovnáváte základní část vs základní část + předkolo + čtvrtfinále, což dělá ca. 10 % ceny.
Potom je tady otázka hráčského kádru. Samozřejmě, že i zde můžeme mít ceny řádově nižší, ale potom by hráčský kádr měl podstatně nižší ambice a neplánoval by se návrat do extraligy. Neskládáme zde kádr na střed nebo lepší střed tabulky, tak jako většina vámi jmenovaných týmů.
Dětská sleva bude ještě trochu upravena, ale to Vás asi zajímat nebude. Bude nastavena tak, aby ji mohly využít mladiství, kteří v daném roce dosáhnou 15ti let. Tak již bude držena dlouhodobě. Obecně pro mladé je nyní nastaven sektor na stání, který je i při plné cenně velmi velmi výhodný.

S pozdravem a přáním pěkného dne

L. Kožík, marketing
3. 5. 2022, 07:11
Dobrý den, je konec sezony. Hodnocení od vedení se pravděpodobně nedočkáme (ne že bychom to čekali). Tak poprosím o hodnocení přímo vás, nikoliv sportovní (ačkoliv by ho podle mého názoru měl nějak podat každý vedoucí zaměstnanec v klubu), ale z vašeho oddělení. Nezdálo se im, že by klub byl aktivní v marketingu v rámci této sezony víc než v předchozích sezonách a oproti jiným extraligovým (prvoligovým) týmům, které mnohdy měli více výstupů. Ale rád uslyším vaše hodnocení, co se nepodařilo, proč tomu tak bylo, co je v plánu zlepšit, opravit a změnit oproti minulé sezoně.

Odpověď: Dobrý den, Adame,

děkuji za zapeklitou a těžkou otázku. Pochopitelně jsem si hodnocení dělal - průběžné i celkové. Sám úplně spojený nejsem, pokud hodnotím rok jako celek, parciálně, pokud si člověk ten rok rozdělí na úseky je to lepší.
Specifikem zlínského marketingu je, jako jeden z mála nebo jediný má pouze jednoho člověka na FT a zároveň jako jeden z mála extraligových klubů outsourcuje minimum činností. Nemáme "svoji" agenturu, která by nám komunikaci zařizovala "all inclusive", jak jiné týmy. Grafiku, sociální sítě, natáčení, texty, produkci vše si zařizujeme interně a v malém kruhu. Tím pádem zodpovědnost padá na moji hlavu za všechny chyby a vše kolem.
K tomu je potřeba fungující tým externistů na částečné úvazky, což se nám nedařilo rok a pár měsíců rozběhnout z důvodu zdravotních a personálních, kdy jsme ca. 18 měsíců fungovali výrazně podstav. Najít správné lidi do takhle atypického prostředí je fakt těžké.
Od ca. prosince se začal tým rozbíhat v plném stavu (i ten je porovnatelný stav spíše s první ligou než extraligou) a já začal být daleko spokojenější a viděl jsem, že po delší době jde produkt kupředu, kdy jsme začali pracovat hodně na produkci zápasu a s tím spojené zápasové dny na Instagramu. Z toho pokroku a hlavně výhledu dalšího pokroku mám radost.
Grafika - což je pohled, který je mi nejbližší. Jsem rád, že se dresy opět líbily a umístily se v hodnocení hodně vysoko, ač i já jsme cítil, že minulý rok byly lepší. A ještě více jsem zvědav na hodnocení koncepce dresů následující sezony, která je již hotová. Grafickou kampaň s detailem hráče hodnotím také velmi kladně i v porovnání s ostatními týmy extraligy jsme patřili k tomu lepšímu. Se zápasovými grafikami už jsem spokojen o něco méně.
Sociální sítě - ze začátku jsme bojovali, ale nakonec to nebylo špatné a už to začalo dávat smysl. Nyní jsme v závěru roku usilovně pracovali na nové koncepci, kterou jsme již od 1. 5. na IG spustili. Cílem je propojit celou zlínskou komunitu, nikoliv jen přinášet obsah o zápasech a hokeji. Ale to hodnoťme později.
Komunikace - Za sebe jako marketing nemohu komunikovat už o moc více. Bohužel v negativní sezoně je vše špatné, což se blbě komentuje. Nově rozjedeme ještě lepší přímou komunikaci přes IG a FB, kde bychom chtěli na většinu otázek odpovídat obratem. Ale obecně chci poprosit fanoušky, aby se vždy snažili zjistit, zda již nejsou dotazy někde zodpovězeny. Případně, zda se neptají na věci, kde ví, že se stejně odpovědi dočkat nemohou. Rád komunikuji s fanoušky, ale můj čas je většinou plně využit, takže opakované odpovědi fanoušků jsou ztrátou pro samotné fanoušky, protože místo toho bych mohl dělat něco kreativního. Zároveň ale říkám, že budu fungovat zde i v další sezoně na stejně aktivní úrovni, protože zpětná vazba (i občas tvrdá) je velmi důležitá.
Další věci - opět jsme fanouškům zprostředkovali asi nejvyšší počet tiskových konferencí v rámci extraligy, z čehož mám radost, škoda, že se nepodařilo ještě více, ale je to poměrně náročné v rozpise jaký extraliga má. Zajišťovali jsme nejvyšší standardy v rámci extraligy pro komunikaci s médii při venkovních utkáních. Žádní jiní novináři neměli pravidelně přístup k hráčům přes tablet a Teamsy z venkovních utkání, což se promítlo i do vyššího počtu zajímavých článků z venkovních utkání.
Pokud mám hodnotit svůj "výkon", tak ten je také ovlivněn mnoha determinanty. Důležitým faktorem jsou atypické sezony, protože sezona bez fanoušků je většinou organizačně daleko náročnější, kdy mnoho času například zabraly např. výměny perm. vstupenek nebo kapacitní řešení. Ale obecně i já mohu říct, že jsem před rokem při přípravě nebyl v takové formě, jak roky předtím (a jak se cítím nyní), ale to už tak v životě je, že nejde fungovat několik let na maximum (a kdo říká opat, tak naopak na maximum většinou nefunguje skoro nikdy, kreativitě člověk neporučí). Ale při mé povaze mne to samotného štve.
Nějaký můj výhled do budoucích měsíců je ale dobrý. Aktuální příprava je o několik měsíců dál než tomu bylo před rokem a již jsme se začátkem května začali spouštět nové projekty, další budeme v průběhu spíše týdnů než měsíců představovat. Na závěr bych rád chtěl poděkovat Romanovi, Vojtovi a Martinovi, kteří se se mnou o A-tým starají a budou starat i v následujícím roce.
S pozdravem a přáním pěkného dne

L. Kožík, marketing
Martin Štěpán (Huminid.md@seznam.cz) Malenovice
2. 5. 2022, 19:54
Dobrý den pane Kožíku, rád bych se zeptal, jestli navštěvujete stránky HFC? Narážím na to, že některé názory na cenovou skladbu permanentek jsou víc než trefné!! Lidé za tyto peníze si je určitě koupí, aby se mohli dívat na Kolín apod. Mně osobně se nejvíc líbil názor fanouška s nickem HIPPOE. Ale přeji hodně úspěchů do nové Chance sezóny. Skladba týmu v pohodě.

Odpověď:
Dobrý den, Marine,

stránky HFC jsem byl zvyklý navštěvovat jako fanoušek, takže diskuzi sleduji i nyní. Stejně tak Hippa znám mnoho let a jeho názor mne vždy zajímal.
Cenová politika je vždy to nejnáročnější a jsou za ní dlouhé diskuze a propočty. Většina těchto propočtů není fanouškům známa. Ještě v tomhle a minulém týdnu jsme ceny diskutovali a nad samotnou logikou stanovení ceny si stojíme. Pochopitelně vše je zasazené do aktuální doby a nálady a samotného rozpočtu.
Pochopitelně řešíme cenovou elasticitu i s ohledem na změnu soutěže a dny. Ale do výpočtu je vždy potřeba započíst i například firmy, které mají trochu jinou elasticitu.
Na druhou stranu chápu nálady u fanoušků po minulých těžkých letech. Moc dobře se do nich dokáži vcítit. Nyní připravujeme co nejzajímavější a nejhodnotnější balíček, který doufáme bude pro fanoušky lákavý. Dále pracujeme, aby fanoušci měli co nejvíce obsahu a informací okolo klubu v letošní sezoně. Stejně tak si myslím, že ta sezona nebude tak nudná a nezajímavá, jak píše Hippoe. Je to nová zkušenost s jasným cílem. K jeho splnění mohou pomoci i fanoušci. Ti podporou klubu mohou jasně dát najevo, zda chtějí zlínský hokej extraligový.
Ale pochopitelně si uvědomujeme, že bude určitý pokles, ale ten je způsoben mnoha proměnnými. Např. tím, že neměli permanentku v rozpočtu minulý rok a jen provedli výměnu. Případně je aktuální doba dostala do finančních těžkostí. Na druhou stranu pro všechny takové fanoušky jsme se snažili nastavit nejnižší cenu permanentky co nejníž.
S pozdravem a přáním pěkného dne

L. Kožík, marketing
Jiří (giordi124@gmail.com) Uherské Hradiště
2. 5. 2022, 19:39
Dobrý den, pane Kožíku. Pan Březík má ve svém příspěvku naprostou pravdu. Přijde mi, že jste ještě v klubu nezaregistrovali, že příští sezonu budete hrát CHL. Zkusili jste se podívat na ceny permic i v jiných týmech? Myslím v těch z horních pater CHL. Oni taky mají energeticky náročný sport, ale zřejmě nemají EL náklady, které se prostě něčím zalepit musí. Jasně, můžu si koupit výhodnou permici na stání anebo žádnou... Ale je to cesta?

Odpověď:Dobrý den, Jiří,

samozřejmě, že jsme to porovnávali. Permanentní vstupenka minulý rok na Vsetín na celou sezonu na sezení stála 6.500 a na stání 3.500 Kč. Naše permanentka (pravda bez případné baráže) stojí 5.900 a 1.900 Kč.
Porovnání cen je ale komplikované, protože minulý rok byly ceny energií nižší a v sezoně bylo jen 24 utkání ZČ, letos je 26 utkání.

S pozdravem a přáním pěkného dne

L. Kožík, marketing