středa 30. listopadu 2022 | Zlin Press - Roman Ordelt

Berani prohráli podruhé v sezoně s Frýdkem-Místkem, vyrovnaný zápas rozhodla chyba v závěru

Hokejisté PSG Berani Zlín prohráli v utkání 25. kola Chance ligy 2022/23 s týmem HC Frýdek-Místek 1:2 a podruhé v letošní sezoně vyšli s Rysy bodově naprázdno. Necelá tisícovka diváků v hale Polárka čekala na první gól do 22. minuty, když domácí se ujali vedení. gólem z nepřehledné situace na brankovišti. Zlín vyrovnal ve 45. minutě gólem ve vlastním oslabení. O vítězi vyrovnaného duelu rozhodl závěr základní doby, v 56. minutě se prosadil po chybě hostující defenzivy polský forvard Alan Lyszczarczyk. Jediný gól vstřelil Darek Hejcman. Berani se opět trápili v koncovce a prohráli třetí z posledních čtyř zápasů. Kubiš a spol. ukončí první polovinu základní části první ligy v pátek 3. prosince domácím zápasem s lídrem soutěže Porubou, začátek v 17.30 hodin.

25. kolo / středa 30. 11. 2022 / 18:00
HC Frýdek-Místek Frýdek-Místek - Berani Zlín Zlín
2:1
(0:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 22. min Macháček (Dostálek, Teper), 56. Lyszczarczyk (Havránek, Svačina) - 45. Hejcman (Köhler). Rozhodčí: Koziol, Grygera - Kučera, Peluha. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 927. Střely na branku: 30:33. Zblokované střely: 5:4. Bloky: 4:5. Vhazování: 39/60 (65%) - 21/60 (35%). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

HC Frýdek-Místek: Mokry - Teper (C), Havránek, Kowalczyk, Zeleňák, Ročák, Sova, Homola - Dostálek, Vrdlovec (A), Svačina (A) - Klimša, Hotěk, Lyszaczarczyk - Ramik, Matěj, Bednář - Macháček, A. Zeman, Geidl. Trenéři: Janeček, J. Daňo, Dršata.

Berani Zlín: Huf - Kachyňa, Suhrada, Bukač, Talafa, Bartko, M. Zbořil - J. Ondráček (A), Honejsek, Gago - Frömel, D. Kindl, Kubiš (C) - Illéš, Hejcman, Köhler (A) - J. Čechmánek, Chludil, Luža. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík, Horák, Horčička.

Diváci čekali na úvodní výraznější šanci na ledě Polárky až do 3. minuty, kdy prověřil brankáře Rysů Mokryho nebezpečnou stelou Ondráček. Na druhé straně se prodral před gólmana Hufa zkušený Svačina, ale mezírku v jeho výstroji nenašel. Berani hráli po faulu Dostálka v 7. minutě úvodní přesilovou hru, uzamkli soupeře v obranném pásmu, ale příležitosti Illéše, Gaga a Kindla gólem neskončily. Početní výhoda zůstala nevyužita vzápětí i na druhé straně. Domácí si vypracovali paradoxně větší šanci při rovnovážném počtu hráčů na ledě, střelu Svačiny vychytal Huf. Frýdek-Místek měl v 15. minutě obrovskou šanci, naštěstí pro hosty kotouč Hoťkovi utekl z hokejky a beton zlínského brankáře byl na správném místě. První třetina přinesla vyrovnaný hokej, diváci se nedočkali branky ani na jedné straně.

Beranům vstup do druhé periody nevyšel. Rysi šli ve 22. minutě do vedení, když se v závaru před Hufem nejlépe zorientoval Macháček a po důrazu protlačil kotouč za záda Hufa - 1:0. Zlínským vůbec nešly přesilové hry, faul Geidla zůstal nepotrestán. Prázdná klec zívala na Honejska, ale Mokry v leže zázračně zakročil. Ve 29. minutě se prodral na hostující brankoviště polský forvard Lyszczarczyk a faulující Kachyňa vyfasoval čtyřminutový trest. Domácí pálili slepými náboji, pokusy Zemana, Klimši a Lyszczarczyka se neujaly. Berani se dlouhému oslabení ubránili bez újmy na skóre. I hosté si zahráli čtyřminutovou přesilovku po faulu kapitána Tepera, ale vyšli rovněž naprázdno. Kubiš a spol. pálili jako u Verdunu, jenže s koncovkou byli na štíru. Zlínští tlačili soupeře v jeho obranném pásmu, střely Illéše, Kubiše, Talafy a Gaga brankou neskočily. Výborný Mokry držel stále čisté konto.

Na začátku třetí třetiny odmítl zvýšení hubeného náskoku rezervního týmu Třince Ramik, když si Huf poradil s jeho střelou z otočky. Berani paradoxně udeřili ve vlastním oslabení. Rysi vyrobili ve 45. minutě chybu za vlastní bránou při rozehrávce, puku se zmocnil zkušený Köhler a po jeho přihrávce Hejcman dopravil kotouč do domácí branky - 1:1. Zlínští po vyrovnávací brance ožili a získali si převahu. Bohužel vzestup hostů zastavila vysoká hůl Kachyni, v soupeřově tváři se objevila krev a rozhodčí opět ukázali na čtyřminutový trest za katrem. Největší šanci měl Macháček, jenž tečoval nahození Tepera a kotouč lehce minul tyčku Hufovy svatyně. Rozhodující akce zápase přišla v čase 55:59 minuty. Vítězný gól Frýdku vstřelil Luszczarczyk, který po zaváhání ve zlínské rozehrávce z prostoru kruhu vyslal přesnou ránu pod víko - 2:1. Hosté v závěru již nenašli síly na srovnání stavu, k úspěchu nevedla ani téměř minutová hra bez brankáře.

Nejlepší tři hráči PSG Berani Zlín podle www.beranizlin.cz: Jakub Illéš, Michal Gago, Tadeáš Talafa.

Martin Janeček (hlavní trenér HC Frýdek-Místek): "Dokázali jsme si, že jsme schopni hrát s kýmkoliv. Jsme rádi, že mužstvo drží pospolu. I když se nám nepovedla přesilovka, poté co jsme udělali obrovskou individuální chybu, což se zkrátka stane. Nás to ale nerozhodilo, i když možná dvě střídání bylo na klucích poznat, že jsou někde jinde. Srovnali jsme se a zase koncentrovaným výkonem jsme pak šli za vítězstvím. Toho si velmi vážíme."

Juraj Jurík (1. asistent trenéra PSG Berani Zlín): "Zápas byl hodně vyrovnaný a bojovný a možná by mu více svědčila remíza. Bohužel jsem měli hodně vyloučených hráčů během utkání. I když jsme oslabení přestáli, stálo nás to hodně sil. Po chybě pět minut před koncem třetí třetiny jsme inkasovali rozhodující gól a už nám nezbyl žádný čas, abychom se vrátili zpět do zápasu a bojovali alespoň o bod. Bohužel jsme ho ztratili v poslední pětiminutovce."