čtvrtek 01. prosince 2022 | Zlin Press - Jakub Kudláč

Zbytečná vyloučení? Chce to pořádný krok jinam, ví útočník Darek Hejcman

Ač na ledě Frýdku-Místku hokejisté PSG Berani Zlín v oslabení neinkasovali, čtrnáct trestných minut se chtě nechtě na vývoji utkání podepíše. Parta okolo kapitána Pavla Kubiše nakonec body v hale Polárce nevybojovala, padla 1:2 gólem z 56. minuty.

"Bránit oslabení chodí pár lidí, zbytek stojí. Oproti tomu ani našimi přesilovkami jsme si moc nepomohli. V tomto musíme udělat pořádný krok jinam," naříkal útočník Zlína Darek Hejcman na utkání, které by si určitě našlo místo v nějaké statistické knize. Rozhodčí totiž v duelu rozdali celkem 22 trestných minut, z toho čtrnáct za vysokou hůl! Bohužel, deset z nich pro Berany.

Největším smolařem byl obránce Ondřej Kachyňa, jenž hned dvakrát za zápas inkasoval trest na dvě plus dvě minuty. Je ale potřeba říci, že ve druhém případě byla minimálně Kachyňova hůl v celé situaci nevinně. "To druhé vyloučení bylo celkem sporné. Nejdříve se nepískalo a pak nikdo nemohl ani vědět, čí hokejka to vlastně vyletěla," nastínil po čtvrtečním tréninku svůj pohled Hejcman, střelec jediné zlínské branky.

Ve 45. minutě v oslabení těžil ze skvělé práce habána Bedřicha Köhlera a srovnal na 1:1. "Béďa odvedl velmi dobrou práci, výborně napadal za brankou a vybojoval puk. Pak už jsme to tam nějak doklepali, mě se puk odrazil vlastně skoro před prázdnou branku," popisoval osmadvacetiletý forvard svou šestou letošní trefu.

Ani ta nakonec ale k bodům nevedla, a tak se Berani budou muset pokusit vypotácet z deváté příčky úspěchem na domácím ledě. V pátek přivítají první Porubu, v neděli pak Kolín. "V této soutěži může každý porazit každého, a ač je Poruba letos odskočená, určitě s ní chceme něco uhrát. Příprava na ni bude stejná jako na kohokoli jiného," uzavřel Darek Hejcman.

Fotogalerie

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY