středa 23. listopadu 2022 | Zlin Press - Roman Ordelt

Berani vezou z Edenu tříbodové vítězství, základ k výhře nad Slavií dala první třetina a výborný Kašík

Hokejisté PSG Berani Zlín vyhráli v utkání 23. kola Chance ligy 2022/23 na ledě týmu HC Slavia Praha 4:2 a vybojovali důležité tři body. Berani k utkání nastoupili po týdenní zápasové pauze a první třetina jim vyšla parádně. Po třinácti minutách již vedli 3:0 a vytvořili si pevný základ pro úspěšný výsledek. Slávisté se však nevzdali , ještě do první sirény přidali první gól. Ve druhé periodě branka nepadla, a tak o výsledku rozhodoval závěr základní hrací doby. Pražané ještě v poslední minutě zásluhou úspěšné power play snížili na rozdíl kontaktního gólu, ale Berani přidali pojistku na všechny body gólem do prázdné klece. Velmi dobrý výkon předvedl brankář Libor Kašík, který pochytal jednačtyřicet střel soupeře! Branky dali Pavel Kubiš, Antonín Honejsek, Pavel Sedláček a Daniel Gazda. Zlín hraje v dalším kole v sobotu 26. listopadu doma s rezervou Dynama Pardubice.

23. kolo / středa 23. 11. 2022 / 18:00
HC Slavia Praha Slavia - Berani Zlín Zlín
2:4
(1:3, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 17. min Hanousek (V. Růžička ml.), 60. V. Růžička ml. (Šmerha, Klikorka) - 2. Kubiš (D. Kindl, Bukač), 8. Honejsek (D. Kindl, Bartko), 13. P. Sedláček (Bartko, M. Zbořil), 60. Gazda (Gago). Rozhodčí: Wagner, Čáp - Otáhal, Horažďovský. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 806. Střely na branku: 43:26. Zblokované střely: 14:15. Bloky: 14:10. Vhazování: 32/66 (48%) - 34/66 (52%). Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:4.

HC Slavia Praha: R. Málek ml. - Matyáš, Klikorka, Roth, Žovinec, Szathmáry, Hanousek, Barák (A) - Šmerha, Žejdl, Mrňa - J. Brož, V. Růžička ml., Strnad - Simon, Kern, Havrda - Petrov, Poletín (C), Pšenička. Trenéři: Tvrzník, Kolařík, R. Málek.

Berani Zlín: Kašík - Gazda, Suhrada, Bukač, Talafa, Bartko, M. Zbořil - J. Ondráček (A), Honejsek, P. Sedláček - Illéš, D. Kindl, Kubiš (C) - T. Pospíšil, Hejcman, Köhler (A) - P. Mrázek, Gago, Zabloudil. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík, Horák, Horčička.

Zlínští hokejisté měli v souboji dvou týmů s úspěšnou extraligovou minulostí výborný start a již ve 2. minutě otevřeli střelecký účet duelu. Berani využili zaváhání ve slávistické obraně a po rychlém přečíslení skóroval kapitán Kubiš, který dostal do volného prostoru přihrávku od Kindla - 0:1. Úvodní minuty patřily nadále Zlínu, před domácím brankářem Málkem bylo pořádně horko. Tlak Zlína vyústil v úvodní přesilovou hru a po necelé minutě se tato výhoda ještě zdvojnásobila, neboť hosté hráli 71 vteřin početní výhodu pět na tři. V úvodu se ještě zastřelovali Bartko a Gazdy, ale na začátku 8. minuty hosté udeřili. U levé tyčky zůstal zcela volný Honejsek, který měl po přihrávce od Kindla před sebou odkrytou slávistickou klec - 0:2. Zlínští byli nadále při chuti, v 11. minutě trefil Sedláček horní tyčku. Málek se musel červenat ve 13. minutě, kdy inkasoval třetí gól. Nahození Sedláčka z prostoru levého křídla propadlo brankáři "šešívaných" do sítě - 0:3. Pražanům se nedařilo v útočném pásmu, brankáře Kašíka zahřála až střela Simona a následně střelecký pokus Mrni. Domácí se probudili v závěru první třetiny a v 17. minutě poprvé překonali Kašíka. Nenápadná střela obránce Hanouska nakonec skončila ve zlínské síti, když Kašík měl zakrytý výhled - 1:3. Slavia před první sirénou kousala, velkou šanci měl v 19. minutě Petrov, naštěstí zlínská obrana velké nebezpečí včas uhasila.

Poměr sil a hra ve druhé třetině se srovnala. Svěřenci Rostislava Vlach si mohli vzít zpět tříbrankový náskok ve 26. minutě, kdy Illéš ujížděl v úniku sám na Málka, ale slávistický brankář ukryl kotouč mezi betony. Domácí prahli po kontaktním gólu, v koncovce se neprosadili Brož s Havrdou. Hosté hráli pozorně v defenzivě a slibné pokusy Matyáše a Strnada byly zblokovány. Zlínští měli namále ve 33. minutě, Slavia se dostala do přečíslení tři na jednoho, zakončení zkušeného Růžičky vyřešil Kašík včasným sklapnutím betonů. Strážce zlínské svatyně pochytal v prostřední periodě řadu střel. V závěru třetiny ještě pohrozil střelou z křídla Ondráček.

Úvod třetí třetiny patřil Pražanům, kteří se nadále trápili ve využití přesilových her, když prohřešek Köhlera zůstal nepotrestán. Berani hráli obětavě, padali do střel slávistických snajprů, nicméně o převaze domácího týmu svědčil poměr střel 15:6 ve třetí dvacetiminutovce. Kašík v brance kraloval a předvedl řadu výborných zákroků. Domácí v závěru tlačili, zlínský gólman zlikvidoval v 57. minutě střely Šmerhy a Mrni. Sešívaní v čase 58:54 minuty sáhli ke hře bez brankáře a byli při power play úspěšní. Kontaktní gól vstřelil 43 vteřin před třetí sirénou Růžička, který dorazil do sítě tečovanou střelu Šmerhy - 2:3. Domácí po vhazování opět odvolali gólmana, ale tentokrát už úspěšní nebyli. Zlínskou pojistku na tříbodovou výhru vystřelil 17 vteřin před koncem základní hrací doby obránce Gazda, který z vlastního obranného pásma trefil nádhernou "žabkou" přes celé kluziště opuštěnou bránu - 2:4.

Nejlepší tři hráči PSG Berani Zlín podle www.beranizlin.cz: Libor Kašík, Denis Kindl, Pavel Kubiš.

Pavel Kolařík (asistent trenéra HC Slavia Praha): "Po třetím inkasovaném gólu byl zápas prakticky již rozhodnutý. Vstup do zápasu byl z naší strany tragický, špatný systém. První gól jsme propinčovali, druhý jsme dostali po zbytečném vyloučení do tří. Začali jsme hrát až po třetím gólu, po patnácté minutě, to byl náš vstup do utkání, což bylo velmi špatně, hrozně. Ve druhé třetině se hra již vyrovnala, ale máme velkým problém, dávat branky. Ve třetí třetině jsme souboj ještě zdramatizovali, ale nakonec jsme nedosáhli ani na jeden bod."

Juraj Jurík (1. asistent trenéra PSG Berani Zlín): "Vydařila se nám první třetina, z čehož jsme těžili po celý zápas. Ve druhé třetině to bylo o tom, kdo vstřelí branku. Měli jsme tam spoustu šancí, abychom odskočili na větší brankový rozdíl. Nakonec to zůstalo po čtyřiceti minutách 3:1. Před poslední třetinou jsme věděli, že domácí budou hrát vabank. Snažili jsme si hlídat střední pásmo, zůstat aktivní a čekat na brejkové situace. Až na poslední minutu v power-play jsme to zvládli velmi dobře a radujeme se ze zisku tří bodů."