pátek 11. listopadu 2022 | Zlin Press - Roman Ordelt

Berani podruhé v sezoně porazili Zubry, k výhře zaveleli dvěma slepenými góly v úvodní třetině

Hokejisté PSG Berani Zlín úspěšně zvládli předehrávku 22. kola Chance ligy 2022/23, když na domácím ledě porazili tým HC Zubr Přerov 5:1. Kubiš a spol. si připsali druhou výhru nad protivníkem v letošním ročníku. Pevný základ k vítězství dali před třemi tisícovkami diváků hned v první třetině dvěma brankami v rozmezí pouhých 64 vteřin. Svěřenci Rostislava Vlacha přidali ve druhé třetině další dva góly a soupeře doslova přestříleli 14:2. Přerov ještě zkorigoval nepříznivý stav a připravil brankáře Daniela Hufa o čisté konto, ale Berani si zaslouženou výhru pojistili pátým gólem. Branky dali Pavel Sedláček 2, Bedřich Köhler, Darek Hejcman a Jakub Illéš. Zubři vedení exzlínským trenérem Robertem Svobodou vyšli teprve potřetí v novém ročníku bodově naprázdno, zatímco Berani si připsali třetí výhru za sebou. Zlín v tabulce poskočil na osmé místo a již v neděli 13. listopadu ho čeká doma další předehrávaný zápas s Třebíčí, začátek v 15 hodin.

22. kolo / pátek 11. 11. 2022 / 17:30
Berani Zlín Zlín - HC ZUBR Přerov Přerov
5:1
(2:0, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 10. min P. Sedláček (M. Zbořil, Honejsek), 11. Köhler (Talafa), 22. Hejcman (Bartko, Köhler), 35. P. Sedláček (Illéš, Kubiš), 51. Illéš (Gazda, Suhrada) - 47. Jakub Svoboda (T. Doležal). Rozhodčí: Roman Svoboda, Hucl - Otáhal, Kráľ. Vyloučení: 3:6 Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 012. Střely na branku: 29:18. Zblokované střely: 11:11. Bloky: 11:8. Vhazování: 29/49 (59%) - 20/49 (41%). Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1.

Berani Zlín: Huf - Gazda, Suhrada, Bukač, Talafa, Bartko, M. Zbořil - J. Ondráček (A), Honejsek, P. Sedláček - Illéš, D. Kindl, Kubiš (C) - T. Pospíšil, Hejcman, Köhler (A) - od 54. min navíc Chludil. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík, Horák.

HC ZUBR Přerov: Klimeš - Kudělka (A), R. Černý, Gréč, Chroboček, Ševčík, Krisl (C), T. Hanák - T. Doležal, Ministr, Jakub Svoboda - Kratochvil, Süss, Goiš - Jan Svoboda, Pechanec, Březina - F. Dvořák, Macuh, Indrák. Trenéři: Robert Svoboda, Dočkal.

Zlínští hokejisté vzhledem k rozsáhlé marodce ve vlastních řadách nastoupili k atraktivnímu duelu s nedalekým Přerovem pouze se třemi útoky. V den zápasu si ještě přivodil zranění Gago, který rozšířil rozsáhlou marodku mezi forvardy. Úvodní minuty zápasu patřily hostům, kteří si vytvořili před gólmanem Hufem slibné příležitosti. Zubři měli hned ve 2. minutě výhodu úvodní přesilové hry po prohřešku Ondráčka, vedle mířil Jan Svoboda. Berani se postupem času osmělili a stále častěji se dostávali na dostřel brankáře Klimeše. V 7. minutě při úvodní přesilovce Zlína po teči Sedláčka se kotouč opřel o tyčku. Střelecký účet duelu se otevřel v polovině úvodní třetiny. V 10. minutě tečoval střelu Zbořila za Klimešova záda tentokrát úspěšně Sedláček - 1:0. Domácí vedoucí střelecký úspěch nabudil, tvrdou ránu vyslal Bukač a hostující gólman puk vyškrábl těsně vedle tyčky. Berani se minutu po prvním gólu opět radovali. V 11. minutě po vyhraném buly vystřelil za modrou čárou mladík Talafa a zkušený Köhler kotouč úspěšně tečoval do přerovské brány - 2:0. Zlínští byli nadále při chuti a po prohřešku Jakuba Svobody visel další gól na vlásku. Klimeš s pomocí kapitána Krisla zabránili na poslední chvíli průniku kotouče za brankovou čáru. Aktivní byl v zakončení především Sedláček, ale dvoubrankový náskok vydržel do první sirény.

Zlín šel hned v úvodu druhé třetiny do trháku. Nebezpečnou střelu Köhlera ve 22. minutě vyrazil Klimeš a odražený kotouč usměrnil do sítě osamocený Hejcman - 3:0. Zubři se nedokázali prosadit v přesilové hře a marně dobývali během prostřední periody zlínskou klec. Domácí se tlačili do útoku, byli aktivnější, zatímco hosté nedokázali zareagovat na aktivitu Beranů. Řadu střel ještě pochytal Klimeš, úspěšné zákroky si připsal po pokusech Gazdy, Kubiše a Bartka. Do zakončení se nedostali Köhler s Illéšem. Domácí navýšili třígólový náskok v 35. minutě, kdy dokázali zužitkovat až na šestý pokus přesilovou hru. Vyloučení Süsse potrestal nejlepší hráč na ledě Sedláček svým druhým gólem v zápase, šikovně obešel obránce kličkou a poté posunul kotouč do sítě - 4:0. Kubiš a spol. měli hru pod kontrolou, hráli pozorně v defenzívě a do kabin odešli před druhou přestávkou s pohodovým náskokem.

Hosté ještě zkorigovali ve 47. minutě nepříznivý stav. Z prostoru mezikruží vyslal přesnou střelu z otočky Jakub Svoboda a překazil Hufovi druhé čisté konto v sezoně - 4:1. Zlínští odpověděli stejnou mincí přesně za čtyři minuty a vzali si zpět čtyřbrankové vedení. V útočném pásmu se prosadil v 51. minutě dravý Illéš, který krásně zavěsil střelu pod horní břevno - 5:1. Berani došli po velmi dobrém výkonu k hladkému vítězství, zatímco Přerov doplatil na nepřesnou koncovku.

Nejlepší hráči: Pavel Sedláček - Jiří Goiš.

Nejlepší tři hráči PSG Berani Zlín podle www.beranizlin.cz: Pavel Sedláček, Bedřich Köhler, Jakub Illéš.

Juraj Jurík (1. asistent trenéra PSG Berani Zlín):"Věděli jsme, že Přerov hraje na těsné výsledky a je schopen vyhrávat zápasy na minimum vstřelených branek a dovést duely do vítězného konce. Naštěstí jsme přečkali v úvodní třetině první přesilovku soupeře a poté nám pomohly dva šťastné góly. Uklidnili jsme se a od druhé třetiny jsme hráli, co jsme si řekli. Za stavu 4:0 ve třetí třetině jsme chtěli být aktivní a zodpovědní na rozdíl od předchozího utkání v Prostějově. To se nám podařilo a bereme tři body, za což jsme rádi."

Petr Dočkal (asistent trenéra HC ZUBR Přerov): "S výjimkou začátku utkání jsme v duelu neplnili to, co jsme si stanovili před zápasem. Byl to jeden z našich nejslabších výkonů v letošní sezoně. Soupeři jsme vítězství darovali a podali jsme po téměř celý zápas ustrašený výkon. Musíme si utkání v klidu vyhodnotit. Tímto stylem a předvedeným výkonem bychom s žádným soupeřem v lize neuspěli, navíc proti silnému Zlínu. Domácím gratuluji k výhře, zatímco my se musíme připravit na další utkání."