středa 12. října 2022 | Zlin Press - Roman Ordelt

Čtvrtá výhra v řadě. Berani porazili rezervní tým Dynama Pardubice a stoupají v tabulce stále nahoru

Vlachova družina se rozjíždí v Chance lize do slušného provozního tempa. Hokejisté PSG Berani Zlín si připsali čtvrtou výhru v řadě, když v utkání 11. kola první ligy porazili na chrudimském ledě tým HC Dynamo Pardubice B 3:2. Zlínští v utkání třikrát vedli, střelecký účet duelu otevřeli zásluhou využité přesilovky již ve 4. minutě. Dynamo za další čtyři minuty srovnalo stav, ale hosté ve 34. minutě opět strhli vedení na svou stranu. Domácí rezerva Pardubic ještě jednou zásluhou druhé využité početní výhody vyrovnala, nicméně za pouhých 17 vteřin přišla minutu před druhou sirénou rázná odpověď Beranů v podobě rozhodujícího gólu. Branky dali Darek Hejcman 2 a rozhodující střelu si připsal mladík Šimon Frömel. Zlín se dostal v tabulce již na šestou příčku s pouhým tříbodovým odstupem na vedoucí Třebíč. Kubiš a spol. hrají v dalším kole v sobotu 15. října doma s Frýdkem-Místkem, začátek v 17:30 hodin.

11. kolo / středa 12. 10. 2022 / 18:00
HC Dynamo Pardubice "B" Pardubice "B" - Berani Zlín Zlín
2:3
(1:1, 1:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 8. min Endál (J. Zdráhal, T. Kaut), 38. Rouha (Bučko, Nečas) - 4. Hejcman (Kubiš, J. Ondráček), 34. Hejcman (Illéš), 39. Frömel. Rozhodčí: Cabák, Čáp - Kokrment, Horažďovský. Vyloučení: 5:4. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 345. Střely na branku: 18:34. Zblokované střely: 13:13. Bloky: 12:12. Vhazování: 30/57 (53%) - 27/57 (47%). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3.

HC Dynamo Pardubice "B": Nečas - J. Zdráhal (A), Hrádek, Kaštánek, Nedbal, Drtina, Bučko - Lichtag, T. Kaut (C), Rouha - Půhoný, Herčík, Endál - Pochobradský, T. Zeman, Kulhánek - Hajný, M. Machač, Pavlata. Trenéři: Havíř, Starý.

Berani Zlín: Huf - M. Zbořil, Suhrada, Gazda, Husa, Bartko, M. Novotný - P. Mrázek, P. Sedláček, Apolenář - J. Ondráček (A), Chludil, Kubiš (C) - Illéš, Hejcman, Köhler (A) - Frömel, Gago, Luža. Trenéři: Rost. Vlach, Jurík, Horák, Horčička.

Zlín měl úspěšný vstup na chrudimském ledě v souboji s pardubickou rezervou. Ve 4. minutě zamířil na trestnou lavici Pavlata a hosté přesilovku zužitkovali. Za necelou minutu nastavil na Kubišovu střelu hůl Hejcman a úspěšnou tečí překonal pardubického brankáře Nečase - 0:1. Dynamo odpovědělo stejnou mincí přesilovkovým gólem v 8. minutě, kdy se domácí usadili v útočném pásmu a kanonýr Endál z prostoru levého kruhu umístěnou ránou překonal Hufa a zaznamenal již šest gól v sezoně - 1:1. Vyrovnávací gól rezervu extraligového týmu nakopl, do zakončení se dostal opět Endál, dále Machač nastřelil jen beton brankáře Hufa a příležitost Pavlaty skončila v lapačce hostujícího gólmana. Dynamo bylo ve druhé polovině třetiny dravější a dralo se do koncovky. Nečas měl hodně práce s pumelicí obránce Gazdy, nerozhodný stav na ukazateli skóre vydržel až do první sirény.

Východočeši nevyužili na začátku druhé třetiny přesilovou hru, neujala se ani rána kapitána Kauta z prostoru kruhu. Berani hráli ve 24. minutě početní výhodu, uzamkli soupeře v jeho obranném pásmu, na Nečase pálili Kubiš, dvakrát Gazda, ale nerozhodný stav se nezměnil. Už při rovnovážném stavu zkoušel štěstí v koncovce mladík Frömel, jenže mířidla měl nepřesná. Vzápětí před Nečasem tečoval Kubiš, ale kapitán Beranů neuspěl ani s následnou dorážkou. Hosté byli v polovině zápasu aktivnější, byli častěji na puku a domácí pod tlakem faulovali. Zdráhal zamířil podruhé během třetiny za katr. Paradoxně mohla udeřit rezerva Pardubic, v závěru oslabení se domácí dostali do rychlého přečíslení a Zeman mířil těsně vedle Hufovy brány. Po chybě ve zlínské rozehrávce pelášil na Hufa osamocený Zdráhal, naštěstí Huf byl na místě. Svěřenci Rostislava Vlacha strhli vedení opět na svou stranu v 34. minutě, Hejcman s Illéšem se prodrali do brejku, vyměnili si kotouč a hráč utkání Hejcman měl před sebou odkrytou bránu a podruhé se zapsal do střeleckého zápisu duelu - 1:2. A za další dvě minuty mohl Hejcman přidat hattrick, ale v prostoru mezikruží jen promáchl kotouč. V závěru se s góly roztrhl pytel. Nejdříve Dynamo využilo faul Husy, když v 38. minutě Rouha pohotovou střelou překonal Huf, jenž se nestihl včas přemístit - 2:2. Zlínu stačilo pouhých 17 vteřin a opět vedl. Mladík Frömel chladnokrevně pálil z prostoru mezi kruhy a umístěnou střelou skóroval - 2:3.

Zlín mohl odskočit na rozdíl dvou gólů ve 43. minutě, Sedláček měl před sebou prázdnou svatyni, ale domácí obránce kotouč na poslední chvíli vypíchl. Berani se soustředili na defenzivu a nedovolili Dynamu skórovat v další přesilové hře. Hosté si pohlídali těsný náskok až do třetí sirény, navíc mnoho nechybělo ke vstřelení čtvrtého gólu. Na Illéše v 51. minutě zívala prázdná brána, ale nedostal se k zakončení. Kubiš a spol. v závěru kontrolovali hru a připsali si čtvrtou výhru v řadě.

Nejlepší tři hráči PSG Berani Zlín podle www.beranizlin.cz: Darek Hejcman, Šimon Frömel, Jakub Illéš.

David Havíř (hlavní trenér HC Dynamo Pardubice B): „Z naší strany velmi slušná první třetina. Měli jsme dobrý pohyb, byli hodně na kotouči a kluci hráli, co měli. Zase jsme měli problém ve druhé třetině, nevyhazujeme kotouče, jsme ve špatných prostorech. Paradoxně vyrovnáme, dnes jsme i dobře sehráli přesilovky, a v dalším střídání inkasujeme po dvou hrubicích v obraně. S takovým soupeřem malé věci dělají zápas. To se nám proti soupeři takového kalibru nepovedlo, ale budeme pracovat dál.“

Juraj Jurík (1. asistent trenéra PSG Berani Zlín): "Viděli jsme bojovné utkání. Opět jsme měli dobrý vstup do utkání, neboť jsme šli do rychlého vedení. V první třetině jsme měli trochu problémy s výborným pohybem domácích hráčů. Od druhé třetiny jsme měli mírně navrch a o jeden gól jsme byli dnes lepším týmem."