pátek 25. února 2022 | Zlin Press - Roman Ordelt

Berani šestou domácí výhru v řadě nepřidali, prohráli po boji s mistrem

Článek aktualizujeme. Hokejisté PSG Berani Zlín prohráli v utkání 56. kola Tipsport extraligy 2021/22 s týmem HC Oceláři Třinec 1:4 a po předchozích pěti domácích výhrách šestý zářez za sebou nepřidali. Kubiš a spol. šli v souboji s úřadujícím mistrem do rychlého vedení již ve 3. minutě, ale Oceláři před polovinou zápasu srovnali gólem v přesilovce. Vyrovnaný duel rozhodla třetí třetina, ve které Slezané vstřelili tři branky a zaslouženě si odvezli tříbodovou výhru. Berani jsou po výhře Kladna už jen kousek od sestupu do první ligy. Svěřenci kouče Luboše Jenáčka ztrácí na barážovou příčku patnáct bodů, do konce základní části zbývá sehrát pět kol. Jediný gól zaznamenal lotyšský forvard Patriks Zabusovs. Zlín hraje v neděli 27. února v Mladé Boleslavi.

1:4
(1:0, 0:1, 0:3)
Branky a nahrávky: 3. min Zabusovs (Honejsek, Clauireaux) - 27. Daňo (Marinčič, P. Vrána), 42. Chmielewski (Kundrátek), 46. M. Růžička (Nestrašil, P. Vrána), 60. Bakoš. Rozhodčí: Hejduk, Vrba - Kis, Ganger. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:2. V oslabení: bez. Diváci: 2 700. Střely na branku: 23:41. Zblokované střely: 10:15. Hity: 4:3. Vhazování: 27/69 (39%) - 42/69 (61%). Průběh utkání: 1:0, 1:4.

Berani Zlín: Kašík - Gazda, M. Novotný, Suhrada, O. Němec (A), Ferenc, Matyáš Hamrlík - Zabusovs, Claireaux, Honejsek - Köhler, Hejcman, Kubiš (A) - Okál, Makarenko, P. Sedláček (A) - Fryšara, R. Veselý, Chludil. Trenéři: L. Jenáček, Rob, Martin Hamrlík, Hrazdira.

HC Oceláři Třinec: Kacetl - Marinčič, M. Doudera, Kundrátek, D. Musil, M. Adámek, Zahradníček - M. Růžička (A), P. Vrána (C), Daňo - O. Kovařčík, M. Kovařčík, Chmielewski - Bakoš, Nestrašil, Svačina - Kofroň, M. Roman, Hrehorčák - Dravecký (A). Trenéři: Varaďa, Krátoška, J. Kameš.

Podrobnou textovou on-line reportáž z utkání najdete na tomto odkazu: ZDE

Nejlepší vyhodnocení hráči: Libor Kašík - Martin Marinčič.

Luboš Jenáček (hlavní trenér PSG Berani Zlín): "Dnes klukům, co se týče nějakého nasazení a při hře pět na pět, nemám co vytknout. Myslím si, že jsme se vydali ze všech sil, hráli jsme pak na tři pětky a chtěli jsme zápas vyhrát. Bohužel Třinec má v přesilovkách třicet procent úspěšnost využití a dnes to potvrdil. I když jsme se na to připravovali, Třinec dva góly dal a kvalita hráčů se projevila. My jsme přesilovky nevyužili, góly tam nepadly a to rozhodlo. Rád bych vzpomenul Leona Wesleye, výborného kolegu, kamaráda, mládežnického trenéra, který ve Zlíně odvedl spoustu práce a včera nás opustil. Spousta kluků, kteří nastoupili do zápasu, prošli jeho rukama. Chtěli jsme pro něho vybojovat vítězství, ale bohužel se nám to nepodařilo. Jsme smutní v tuto chvíli z více věcí."

Václav Varaďa (hlavní trenér HC Oceláři Třinec): "Důležité jsou tři body. Myslím si, že nás malinko srazil v první třetině inkasovaný gól hned z první střely. Dostali jsme se trochu do díry. Ne že bychom hráli špatně, ale určitě jsme chtěli mít lepší nástup do zápasu, i když jsme domácí v úvodní třetině přestříleli, branka nepadla, Od druhé třetiny jsme hráli trochu poctivěji, hlavně v útoku. Drželi jsme puk, vytvářeli jsme šance a hra se srovnala. Do třetí třetiny jsme šli za stavu 1:1 s týmem, který boduje o život v každém zápase. Jsme rádi, že jsme to zvládli a udolali jsme je. Jsou to pro nás důležité tři body do tabulky. Máme před sebou čtyři venkovní zápasy a výhra je pro nás vzpruhou do další práce, která nás čeká."