neděle 22. ledna 2023 | Zlin Press - Roman Ordelt

Denis Kindl prolomil půst a v Kolíně se trefil hned dvakrát: Hokej rozhoduje především hlava, říká

Šumperský rodák Denis Kindl přišel do Zlína jako výrazná posila ofenzivy. Čtvrtý nejproduktivnější hokejista minulé sezony Chance ligy podobně jako celý tým Beranů zatím v dosavadním průběhu první ligy tápal. Třicetiletý forvard měl do sobotního duelu v Kolíně na svém kontě pouhý gól, nicméně v souboji s Kozly prolomil střelecké prokletí. Dal dvě branky, na další přihrál a byl klíčovou postavou tříbodové výhry. Sezona mu doposud nevycházela podle předpokladů a hodně ho zbrzdilo i zranění.

Denis Kindl byl v důležitém duelu s Kolínem o předkolo play off na ledě u všech tří vstřelených gólů Beranů. „Těší mě, že jsem pomohl týmu dvěma góly. Dosavadní průběh sezony je hodně těžký, bohužel v mém případě přišla i dvě nepříjemná zranění. Důležité je skončit v závěru co nejlépe a vymáčknout z toho ještě co nejvíce. Soustředím se na závěr sezony a teď nám pomohlo, že bereme tři body,“ pověděl Denis Kindl v útrobách kolínského stadionu.

V předchozích osmadvaceti zápasech vstřelil pouhou branku a zůstal daleko za očekáváním. Přitom v létě přišel jako posila do ofenzivy Beranů s vizitkou produktivního forvarda. Loni vybojoval v základní části 47 kanadských bodů, letos si připsal doposud jen 13 bodíků. „Hokej rozhoduje především hlava. Pár šancí jsem měl, ale bohužel to tam nespadlo. Poté si nevěříte a říká se, že hlava dělá hodně, což se u mne projevilo,“ uvedl Kindl, který v extralize oblékl dres Třince, Karlových Varů, Plzně a Pardubic.

Výkonnost Kindla stoupla i po příchodu jeho loňského parťáka v Šumperku Petra Kratochvíla, jehož získalo vedení Beranů nedávno z Komety Brno výměnou za Jiřího Ondráčka. „S Kráťou si dobře rozumíme, hráli jsme spolu hodně zápasů. Měl jsem pár gólových šancí i před jeho příchodem do Zlína. Pokud však nedáte gól, v dalším zápase se dostane vaše sebevědomí ještě níže. Věřím, že nyní se mi v hlavě uleví a budu pokračovat na gólové vlně,“ přál si zkušený útočník.

Zlínští hokejisté se nedokázali v souboji s Kozly prosadit po celé dvě třetiny. Kolín nastoupil ve značně oslabené sestavě a za zády brankáře Jakuba Soukupa neskončila za čtyřicet minut ani jedna s osmadvaceti střel. „Nehráli jsme špatně, druhou třetinu jsme soupeře přehrávali, ale bohužel přišel gól z brejku. Měli jsme tam dostatek šancí, kdy jsme měli jít do vedení. Hodně nám pomohl gól na začátku třetí třetiny. Dalo nám to sebevědomí, které nám chybí. Poté jsme už šli pevně za vítězstvím,“ vrátil se Kindl k vítěznému duelu.

Zápas na zimním stadionu v Kolíně si nechala ujit ani početná skupina zlínských fanoušků, která vážila dalekou cestu ze svých domovů do středních Čech a přijela do rodného města hudebního skladatele a dirigenta Františka Kmocha. „Neskutečné, cítili jsme se jako bychom hráli doma. Fanoušci nám připravili skvělou atmosféru. Musíme jim poděkovat, neboť fandili velmi dobře. Navíc byli velmi blízko střídačce a hodně nás tím podpořili,“ složil poklonu skvělým fandům.

Svěřenci hlavního trenéra Miloše Říhy mladšího se po sérii nezdarů nyní vezou na vítězné vlně tří zápasů v řadě. Beranům se podařilo vyhrát v letošní sezoně již čtyři zápasy v řadě se ziskem jedenácti bodů, a to hned dvakrát. „Máme momentum na naší straně a nesmíme to zahodit. Je potřeba udělat úspěšnou sérii ještě delší. Musíme jít do dalších zápasů pokorní, ale se správným sebevědomím,“ zakončil povídání Denis Kindl.

Fotogalerie

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY