sobota 03. prosince 2022 | Zlin Press - Jakub Kudláč

Více zarputilosti, elánu a jiskru, přeje si pro tým do druhé poloviny soutěže kapitán Pavel Kubiš

Polovina základní části je pro hokejisty PSG Berani Zlín minulostí. Stalo se tak v domácím utkání s lídrem Chance ligy Porubou, která si ze Zimního stadionu Luďka Čajky odvezla všechny body za vítězství 3:1. Svěřencům hlavního kouče Rostislava Vlacha se povedlo ve 26 duelech nasbírat 35 bodů, což stačí jen na deváté místo. Všichni ostatní v prvoligové tabulce však mají odehráno méně zápasů než Berani...

Ti sice proti Ostravanům šli po trefě kapitána Pavla Kubiše do vedení, tím ale domácí svůj střelecký účet zároveň uzavřeli. "Šlo vidět, že jsou kluci první, že jim to lepí. Mají herní pohodu, hráli dobře, do ničeho nás moc nepustili," přiznal kapitán PSG Pavel Kubiš po utkání, na které si našlo cestu 1 598 diváků.

"Návštěva je obraz toho, že se nám nedaří. Musíme se snažit být lepší a dostat fanoušky na naši stranu. I když je jasné, že to bude těžké, tak doufám, že nás podrží. Je to těžké pro všechny, všichni jsme měli od sezony větší očekávání," věděl sedmatřicetiletý útočník a pokračoval: "Herní forma zatím nepotkala nikoho, moc si za tím nejdeme. Vůbec nevím, čím to je. Že se se soutěží sžíváme, vůbec nemá smysl říkat," mávnul rukou Kubiš.

"Skládá se to. Můžete si myslet, že máte dobré mužstvo, ale když tomu nedáte ty detaily, tak to nefunguje. Musíme se nějak nastavit na hokej, jaký chceme hrát, a že chceme vyhrávat. Zatím to moc vidět nejde," mrzelo rodáka z Náměště nad Oslavou, jenž letos nastupuje i proti své Třebíči, kde s hokejem začínal.

"Když bychom využili více přesilovek, pomohli bychom si. Jenže v těch není nápad, hrajeme to bez lehkosti. Chce to více zarputilosti, elánu, jiskru, že budeme bojovat jeden pro druhého. To zatím nevidím," vyjmenovával Kubiš a narazil také na problém Zlína s nedisciplinovaností. 308 trestných minut je nejvíce ze všech celků v lize.

"To nás sráží asi nejvíce. Kluci, co chodí na oslabení, jsou zahlceni, hráči na pět na pět zase studení. Nedaří se nám zatím nic. Trvá to celé už dlouho. Je polovina, máme pětatřicet bodů, to prostě není dobré. Musíme je začít sbírat, plno bodů nám uteklo v posledních pěti minutách. Takové věci musíme zvládat, pokud chceme být úspěšní. Nikdo nám teď vlastně nechybí, není nikdo zraněný, takže nezbývá, než začít každý sám od sebe," vyzval celý tým kapitán Pavel Kubiš.

Hned v neděli 4. prosince má on a jeho spoluhráči doma Kolín. Tým, který letos už dvakrát Berany obral o všechny body. Tak do třetice snad všeho dobrého ...

Fotogalerie

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY