sobota 19. února 2022 | Vojtěch Gargulák

V neděli se Berani střetnou s Olomoucí, na tribuny může 2700 fanoušků

Po pátečním utkání s Kladnem se hokejoví Berani představí na domácí půdě také v neděli. Od 15:30 se utkají s moravským rivalem z Olomouce. Napodobí Zlíňané listopadový výkon a porazí Kohouty na domácí půdě i podruhé? Díky uvolnění vládních opatření u toho přímo na místě může být přibližně 2700 fanoušků, vstupenky na zápas jsou v prodeji on-line, či před zápasem na pokladnách stadionu.

Dramatický páteční večer Berani zvládli a díky gólu pět sekund před koncem porazili Kladno 3:2. Na domácí půdě tak zvítězili už počtvrté v řadě a stáhli ztrátu na předposlední Rytíře na 14 bodů. Hanáci se v poslední době naopak trápili, z posledních dvanácti zápasů zvítězili jen čtyřikrát, naposledy v pátek doma přetlačili Liberec 3:2 v prodloužení. V tabulce bojují o postup do předkola play-off. momentálně jim patří 11. místo.

Aktuální bezpečnostní opatření k zápasu s Olomoucí k nahlédnutí ZDE

Zvládnou Berani doma další moravské souboj?

Proti moravským soupeřům se Beranům na domácí půdě v této sezóně daří, poraženi ze Zlína už dvakrát odjížděli hokejisté Brna, v jednom případě také Třince a v listopadu také Olomoučtí. Ti sice dokázali ve třetí třetině stáhnout náskok žlutomodrých na rozdíl jediné branky, porážce 2:3 však nezabránili. Zápasy na svém stadionu ale Kohouti zvládli, v září Berany porazili 4:2, v lednu pak 4:0.
K dispozici však tentokrát nebudou mít zlínského odchovance a svého nejproduktivnějšího hráče Jana Káňu, který je mimo hru vinou zranění. Chybět bude i slovenský brankář Branislav Konrád, který svou zemi reprezentuje na Olympijských hrách v Pekingu. Z těch už by se naopak mohl vrátit útočník David Krejčí.

„Doufám, že předvedeme podobný výkon jako v posledních domácích zápasech. Nechceme fanouškům ukázat, že to vzdáváme, oni platí za to, aby se na nás mohli přijít podívat a zaslouží si vidět pěkný hokej a že pro ně bojujeme“

Libor Kašík, brankář PSG Berani Zlín

Koho sledovat v dresu soupeře?

Jiří Ondrušek, obránce (35)

Zavelí olomoucký kapitán k výhře?

Důrazný, ale také produktivní obránce, olomoucký srdcař a od této sezóny také kapitán Kohoutů. To je zkušený obránce Jiří Ondrušek, který svůj tým vede v boji o postup do předkola play-off. S céčkem na dresu v pětatřiceti letech zažívá svou bodově nejúspěšnější sezónu v extralize, nasbíral jich už šestadvacet. Proti Beranům se mu navíc daří, trefil se proti nim v tomto ročníku už dvakrát.
Olomoucký rodák strávil na Hané celou kariéru, v extralize ale debutoval během krátkého hostování ve Vítkovicích. Následně ale k postupu mezi elitu pomohl také Moře a od té doby je jejich obrannou stálicí. V pátek gólem v prodloužení rozhodl o vítězství nad Libercem.

Vzájemná bilance zápasů Zlína a Olomouce v české extralize

CELKEM: 52 zápasů, 18 – 2 – 7 – 1 – 24, skóre 119:131, 58 bodů, 134 bodů
DOMA: 24 zápasů, 10 – 0 – 3 – 1 – 10, skóre 61:62, 32 body
VENKU: 28 zápasů, 8 – 2 – 4 – 0 – 14, skóre 58:69, 26 bodů

Nejvyšší vítězství doma: 4:0, 21.10.2018 v sezoně 2018/2019
Nejvyšší prohra doma: 1:4, 4.10.1994 v sezoně 2019/2020, 18.9.2020 v sezoně 2020/2021, 13.12.2020 v sezoně 2020/2021
Nejvyšší vítězství venku: 4:1, 11.11.2020 v sezoně 2020/2021
Nejvyšší prohra venku: 0:4, 7.1.2022 v sezoně 2021/2022