pátek 15. března 2019 | Zlin Press - Roman Ordelt

Berani odvrací mečbol Bruslařů. Přijďte je povzbudit, začátek v 17 hodin

Čtvrtý zápas předkola Generali play off Tipsport extraligy 2019 mezi týmy PSG Berani Zlín a Bruslařský klub Mladá Boleslav se odehraje v dnešním podvečeru na Zimním stadionu Luďka Čajky ve Zlíně. V sérii hrané na tři vítězná utkání vedou Středočeši 2:1 na zápasy. Kubiš a spol. budou odvracet mečbol soupeře a srovnání série. Zlínští hokejisté spoléhají na podporu diváků, přijďte je povzbudit svými hlasivkami v hojném počtu a vytvořme bouřlivou domácí atmosféru. Vstupenek je k dispozici dostatek. Utkání začíná v 17 hodin.

Třetí zápas vyřazovacích bojů mezi Berany a Bruslaři přinesl opět vyrovnanou bitvu a úporný hokej. Šťastnějším týmem byli svěřenci Miloslava Hořavy, kteří překlopili misku vah po vítězné trefě uzdraveného kapitána Michala Vondrky na svou stranu. „Oba týmy už přesně vědí, co od sebe čekat. Potřebujeme se trochu zklidnit. Když využijeme gólové příležitosti, tak je velká šance, že uspějeme. Z mého pohledu je velmi reálné, že pokud dnes vyhrajeme, můžeme urvat i rozhodující pátý zápas," burcuje útočník Tomáš Fořt.

"Z naší strany byl třetí duel nejlépe odehraný zápas v sérii, o to byla prohra smutnější. Výsledek byl hodně trpký. Věříme, že odvetný zápas doma zvládneme a porveme se o postup," pověděl Robert Svoboda, hlavní trenér PSG Berani Zlín.

V sestavě Beranů stále schází kvarteto zraněných hráčů. Mimo hru je kapitán Tomáš Žižka, další obránce Daniel Gazda, nejproduktivnější hráč týmu Jiří Ondráček a další forvard Štěpán Fryšara. "Do konce série se možná někdo vrátí do hry, ale v pátečním zápase to není pravděpodobné," řekl zlínský kouč Svoboda.

Čtvrtý zápas předkola Generali play off Tipsport extraligy 2019 PSG Berani Zlín – Bruslařský klub Mladá Boleslav se hraje v pátek 15. března od 17 hodin na ZS Luďka Čajky ve Zlíně. Přijďte povzbudit zlínské hokejisty ve veledůležité bitvě, pokladny se otevírají v 15:30 hodin. Pokud nebudete na zimním stadionu, sledujte duel v přímém přenosu na televizní stanici O2 TV sport, dále na serveru hokej.cz HOKEJKA TV nebo prostřednictvím textového zpravodajství na webu onlajny.com.

Program Generali play off Tipsport extraligy 2019 - předkolo:
Série BK Mladá Boleslav – PSG Berani Zlín 1:2 na zápasy
Pondělí 11. března - 1. zápas: BK Mladá Boleslav - PSG Berani Zlín 3:1
Úterý 12. března - 2. zápas: BK Mladá Boleslav – PSG Berani Zlín 0:2
Čtvrtek 14. března - 3. zápas: PSG Berani Zlín – BK Mladá Boleslav 1:2
Pátek 15. března - 4. zápas: PSG Berani Zlín – BK Mladá Boleslav (17 hodin)
Neděle 17. března - případný 5. zápas: BK Mladá Boleslav – PSG Berani Zlín (15 nebo 17 hodin)

Nejvyšší prohra venku: 2:7, 23. listopadu 2008 v sezoně 2008/2009

Výsledky obou soupeřů v sezoně 2015/2016: Zlín doma 2:4, 4:3 po nájezdech, venku 1:0 po nájezdech, 1:3. Sezona 2016/2017: Zlín venku 4:5, 3:2 po prodloužení – doma 1:5, 4:3 po prodloužení. Loňská sezona 2017/2018: Zlín venku 1:4, 3:2 po nájezdech – doma 1:6, 1:3. Letošní sezona 2018/2019 – základní část Zlín doma 5:3, 4:1 – venku 3:2, 1:3. Předkolo play off: Zlín venku 1:3, 2:0 - doma 1:2.
1),
Kanadské bodování hokejistů Zlína a Mladé Boleslavi v předkole Generali play off Tipsport extraligy 2019 - Zlín: 1. Tomáš Fořt 2 (1 + 1), 2. David Nosek 2 (0 + 2), Pavel Kubiš 2 (0 + 2), 4. Ralfs Freibergs 1 (1 + 0), Jan Dufek 1 (1 + 0), Pavel Sedláček 1 (1 + 0), Mladá Boleslav: 1. Lukáš Žejdl 3 (3 + 0), 2. Michal Vondrka 2 (1 + 1), 3. Oldrich Kotvan 2 (0 + 2), Dominik Pacovský 2 (0 + 2), Pavol Skalický 2 (0 + 2), 6. Jakub Klepiš 1 (1 + 0), 7. Radim Zohorna 1 (0 + 1), 8. David Šťastný 1 (0 + 1),Martin Pláněk 1 (0 + 1).

Střelci – Zlín: 1 – Freibergs, Dufek, P. Sedláček, Fořt, Mladá Boleslav: 3 – Žejdl, 1 - Klepiš, Vondrka.

Statistiky brankářů: Libor Kašík (3 zápasy/179 odchytaných minut) – průměr 1,68 gólů na zápas, procento úspěšnosti 94,05%. – Jan Růžička (3 zápasy/179 odchytaných minut) – průměr 1,01 gólů na zápas, procento úspěšnosti 95,45%.

Sestava Mladé Boleslavi v minulém zápase: Jan Růžička - Pláněk, Bernad, Kurka, Němeček, Kovačevič, Kotvan, Dlapa - Vondrka, Klepiš, Skalický - D. Šťastný, Žejdl, L. Pabiška - M. Látal, P. Musil, R. Zohorna - P. Kousal, Najman, Flynn. Trenéři: M. Hořava, Rulík, Patera.