Předevčírem | Michal Kobylík

Berani mohou po třetím bodu pro Duklu už jedině zvítězit!

Hra ne nepodobná té včerejší, v Pelhřimově to byl opět vyrovnaný boj bez mnoha gólů. První branka padla během druhé třetiny, kdy Dukla využila chyby při zlínské přesilovce. Ve třetí periodě Jihlavští navýšili náskok na dva góly, ale Berani se nevzdali a až do posledních vteřin se snažili o srovnání. Šanci dala trefa Michala Gaga dvě minuty před závěrečným hvizdem, pak ale přišel konec zápasu. Berany čeká ve středu boj o přežití na domácím ledě!

2:1
(0:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 40. Menšík (Strejček), 56. T. Havránek (Menšík) – 58. Gago (Čáp). Rozhodčí: Horák, Jechoutek – Klouček, Bohuněk. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 18:30. Diváci: 2 605. Průběh zápasu: 0:0, 1:0, 1:1.

HC Dukla Jihlava: A. Beran (Žukov) – Bukač, Dundáček, Bilčík (A), Strejček, Koštoval, Ozols, Vovsík – Cachnín, Kulda, Čachotský (C) – Burkov, Kuprijanov, Štefančík – T. Havránek, Menšík, Harkabus (A) – Báťa, R. Toman, Chvátal – Jungwirth. Trenér: Viktor Ujčík

RI OKNA Berani Zlín: Huf (Pavelka) – Salonen (A), Talafa, Čáp, Urbanec, Riedl, Suhrada, Benda – Paukku, Holík, Süss – Válek, Kverka, Šlahař – Kratochvíl, Gago, P. Svoboda – Sedláček (C), Sadovikov, Köhler (A) – Z. Sedlák. Trenér: Jan Párdavý.

„V prvé řadě jsme samozřejmě zklamaní. Dnes to bylo o něco lepší, ale svým způsobem stále podobné včerejšku. Chyběly nám góly. Hokej jsme hráli dobrý, kontrolovali jsme puk...skórování pro nás ale zůstává velkým démonem. Ovšem teď se vracíme domů a já jsem stoprocentně přesvědčený, že tuto hru zvládneme.“

Aleksi Salonen, obránce RI OKNA Berani Zlín

1. třetina

Důležité utkání otevřel zlínský útok vedený Janem Süssem, gólman Dukly Adam Beran si připsal první zákrok. Daniela Hufa do hry uvedl Richard Cachnín. Hra od počátku přinášela zajímavé ofenzivní akce u obou branek. Velice líbivá byla například situace ve 3. minutě řízená Bedřichem Köhlerem.

V 6. minutě Dukla hrozila útokem, když vyjel k forward Tomáš Harkabus. Na počátku měli lehce navrch hosté ze Zlína, do tohoto stavu se mohli vrátit v 7. minutě, když získali první přesilovku utkání. Berani se snažili hru držet v jihlavském obranném pásmu, ale dlouho se to nedařilo. Až v 9. minutě vypálil jedinou vážnější střelu Jaromír Kverka.

V 10. minutě, už v plném počtu, měl zcela unikátní možnost opět Köhler, ovšem neproměnil a Jihlava se vypravila do protiútoku. Vidět byl hlavně bek Jan Strejček. Berani byli ve slibném útoku znovu až ve 12. minutě, když chtěl přihrávku Petra Kratochvíla zpracovat Přemysl Svoboda. Dukle pomohla ke zlomení vznikajícího žlutomodrého tlaku první početní výhoda ve 13. minutě. Aktivní byl Maxim Burkov, střílel Harkabus, gól se ale nedostavil.

V 15. minutě už tak mohl zase kombinovat Lukáš Válek. Útočné formace Zlínských nebyly příliš stabilní, Jihlavským se však přesto dařilo jen vyhazování do středního pásma. 2 minuty před koncem tak mohl důrazně střílet Petr Holík. Berani skončili první třetinu jako vůdčí celek, leč góly si evidentně nechali na později.


2. třetina

Zběsilou hru zastavil ve 22. minutě pokus o dorážku Jesseho Paukka, který byl následně zfaulován a Berani šli do přesilovky. Početní výhoda jim bohužel zase nesedla a Marcel Štefančík se dostal do samostatného úniku. V další minutě Beran zblokoval sympatický pokus Svobody.

Okolo 25. minuty už ovládali hru pánové v bordó dresech a zleva pálil na Hufa útočník Tomáš Havránek. Až ve 27. minutě se snažil bek Patrik Urbanec udržet hru v útočném pásmu, než se však jeho kolegové dostali ke střele, šli Berani zase do oslabení. Zlínská defenziva se nedala zahanbit a Huf mohl zůstat ledově klidný.

Dukla zůstala na puku až do 31. minuty, až poté se Beranům podařil menší útočný výpad a svou šanci měl útočník Michal Gago. Hra se roztáhla na celé kluziště a zajímavější situace přišla až ve 34. minutě, když z bezprostřední blízkosti mohl vystřelit zlínský bek Jiří Suhrada.

Ve 35. minutě se však Dukla zprudka vrhla do útoku vedeného Vlastimilem Bilčíkem a kapitánem Tomášem Čachotským. 3 minuty před koncem mírnil napětí v Hufově pásmu zlínský protiútok. Své šance měl bek Tadeáš Talafa a opět Süss. Jihlavský Beran skončil bez helmy a akce byla bohužel skončena. Ve 38. minutě měl podobně důrazný útok domácí celek v čele s Harkabusem. 39. minuta byla řádně peprná. Zlín získal další přesilovku, po skandální chybě Beranů se ale Matouš Menšík dostal do pásma a otevřel skóre - 1:0!



3. třetina

Perioda začala končící zlínskou přesilovkou. Namísto Beranů ale opět panovala Dukla. Marek Chvátal se dostal až k Hufovi. Ve 42. minutě se hrálo v plném počtu a Jihlavští byli v laufu. Hosté si už tak těžkou situaci zkomplikovali dalším vyloučením. Berani naštěstí obranu nevýhody relativně zvládali. Ovšem aktivní Burkov měl pár šancí na úspěch.

Ve 45. minutě chtěl přinést zvrat Válek, jeho pokus ale jenom zacinkal o tyč. V další minutě Dukla vyrazila zpět k Hufovi a Harkabus měl na holi další z mnoha potenciálních gólů. Ve 47. minutě se Zlínští vrátili k Beranovi a Köhler ve spolupráci se Stanislavem Sadovikovem mohl srovnat. Hokej v Pelhřimově se vrátil ke svému rozevlátému stylu. Zpestřením byl jenom Süssův sólový výjezd ve 49. minutě.

Předposlední pětiminutovka začala u Berana, Zlínští v čele se Süssem měli drobné naděje. Dukla ovšem dokázala tyto snahy mařit. Hra přešla do poměrně monotónního defenzivního módu.

Až v 56. minutě se Štefančík jako by odnikud objevil před Hufem a mohl pečetit, trefil ovšem jen tyč. Nakonec se to podařilo Havránkovi v přečíslení pár vteřin poté - 2:0! Berani se snažili rychle odpovědět, opět byl vidět Köhler. 3 minuty před koncem Huf uvolnil místo šestému hráči a Berani obsadili útočné pásmo. Střel letělo na Berana víc, nakonec byl úspěšný až v 58. minutě Gago - 2:1! V 59. minutě mohl poslední šanci na přežití Zlína mařit Čachotský, hra se ale rychle vrátila k Beranovi. Chyběly vteřiny, ale další gól už nepadl...Světlým momentem pro oba zápasy byl dozajista plně obsazený kotel pro hostující fanoušky, kterých ze Zlína dorazilo několik desítek.

Berani se ve středu 9. dubna od 17:30 pokusí v Trinity Bank Aréně Luďka Čajky odvrátit konec letošní sezóny a pokračovat v boji o extraligovou baráž!

Fotogalerie