Včera | Marek Valkovič

Béčko juniorů druhou výhru v řadě nepřidalo, v Brně prohrálo s Warriors

B-tým Beranů, posílený o několik hráčů z extraligového družstva včetně Lukáše Heše, nedokázal navázat na páteční výhru a proti brněnským Warriors padl nejtěsnějším možným rozdílem. Rozhodla druhá třetina, ve které padly všechny branky.

13. kolo / neděle 27. 10. 2024 / 14:45
HCM Warriors Brno Warriors Brno - Berani Zlín B Zlín B
3:2
(0:0, 3:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 22. Pospíšil (Daněček, Dočekal), 30. Hykl (Brokeš, Straka), 34. Kolečkář (Straka, Škodík) – 22. Holba (Kos), 36. Doležal (Kotala, Kos). Rozhodčí: Pavel – Otáhal, Malý. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:1. Diváci: 40. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2.

HCM Warriors Brno: Váňa – Lička, Vyhlídal, Hykl, Ludikovský, Brokeš, Fencl, Hejduk – Dočekal, Jelének, Langmann, Škodík, Straka, Mátl, Kolečkář, Žižka, Pospíšil, Daněček

Berani Zlín B: Kowalczyk – Páže, Uhlík, Schmied, Lukaštík, Ševčík, Kotala – Matěj Pravda, Doležal, Pečner, Heš, Pražan, Matěj Holba, Pešák, Červenka, Smýkal, Kos, Fajkus, Pluskal

Hned v úvodu měli domácí možnost přesilové hry po faulu Kotaly, ale obrana Zlína si poradila dobře. První velkou šanci zápasu vytvořil Matěj Smýkal, který nahodil puk před branku, a několik jeho spoluhráčů mělo blízko k tomu, aby ho tečovalo do sítě. O pár minut později Lukáši Hešovi nevyšla klička do bekhendu v samostatném úniku. Na druhé straně Warriors promarnili brejk tři na jednoho.

Druhou třetinu začal skvělou akcí Daněček, který si zkušeně počkal a našel na levém křídle najíždějícího Františka Pospíšila, ten zakončil přesně. Srovnáno bylo ani ne o minutu později, puk za brankovou čáru dotlačil Matěj Holba. V 29. minutě Zlínští faulovali hned dvakrát, možnost přesilové hry pět na tři využil bleskově přesnou střelou Ondřej Hykl. V dalším oslabení jeden z Beranů v souboji ztratil helmu, takže musel jet vystřídat na vzdálenější hráčskou lavici, domácí měli tedy více prostoru na kombinaci, Kowalczyka překonal z první Jan Kolečkář.

Ještě před druhou sirénou se Zlín dostal na dostřel, taktéž v přesilové hře. Matěj Kotala na sebe stáhl dva obránce a našel úplně volného Dalibora Doležala. V třetí třetině se Berani snažili srovnat, ale několik samostatných úniků a velkých šancí vyšlo vniveč. Lukáš Heš dokonce zkusil Michigan, ale puk se mu po holi svezl, takže tuto parádu nedotáhl do konce. Tři minuty před koncem dostal Zlín další možnost přesilové hry vylepšenou o dalšího hráče v poli místo odvolaného brankáře, ale Váňa všechny šance zachytil. V poslední vteřině pálil Lukáš Heš, puk se dostal za Váňu, ale pouze poskakoval po brankové čáře, rozhodčí jasně rozpažili.

Rezerva Beranů tak na páteční výhru nenavázala a se ziskem 6 bodů z 12 utkání je na předposlední pozici východní skupiny Ligy juniorů.