pátek 25. října 2024 | Lukáš Mihal

Ubojované vítězství! B tým juniorů přehrál Techniku a zvítězil podruhé v sezóně

Juniorům B se stále nedaří dostat na vítěznou vlnu, ale tento zápas by jim mohl výrazně pomoci! Proti čtvrté Technice Brno totiž předvedli dobrý výkon, a to když skvěle pracovali hlavně směrem dozadu, kde to ještě jistil skvěle chytající Samuel Kowalczyk. Mladí ševci si nakonec připsal tři góly a soupeři dovolili jen jediný, díky čemuž získali tři body teprve podruhé v ročníku. Utkání se nejvíc vyvedlo Daliboru Doležalovi, který zvyšoval na 2:0 a následně nahrával na vítěznou pojistku Jiřího Fajkuse.

12. kolo / pátek 25. 10. 2024 / 19:30
Berani Zlín B Zlín B - VSK Technika Brno Technika Brno
3:1
(0:0, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 22. Holba (Urban, Páže), 46. Doležal (Řezníček), 60. Fajkus (Doležal) – 58. Šulla (Mráz). Rozhodčí: Šmíd – Kaprál, Pippal. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 58. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.

Berani Zlín B: Kowalczyk – Páže, Schmied, Hanzlík, Řezníček, Valouch, Uřičář, Kotala – Pravda, Pluskal, Urban, Veselý, Holba, Fajkus, Plšek, Doležal, Nesrsta, Haida, Hampl, Červenka.

VSK Technika Brno: Kaliničenko – Hrabinec, Svoboda, Mráček, Pohanka, Navrátil, Čáňo, Kadaňka – Urbánek, Frimel, Straka, Šulla, Mráz, Večerka, Balog, Čermák, Nekrasov, Hamák, Smrž, Sladký.

Domácí vstupovali do utkání s vědomím, že drží šňůru proher čítající čtyři zápasy a rozhodně by s tím měli něco dělat. Od samotného začátku se o to snažili, protože v prvním dějství působili mnohem lepším dojmem. Techniku však skvělým výkonem držel brankář Jehor Kaliničenko, který si připsal nespočet zákroků. Nejlepší zásah zaznamenal v desáté minutě, kdy vyrazil ránu Zdeňka Urbana, které směřovala prakticky do prázdné klece.

Na začátku druhé části však už brankář hostů přece jen kapituloval. Postaral se o to Matěj Holba, který se s tím nepáral a přesnou střelou otevřel gólový účet utkání. Od té doby byli paradoxně aktivnější hosté, kteří diktovali tempo hry. Ze svých příležitostí ale nic nevytěžili, nevedlo se jim ani v přesilové hře. Hlavní zásluhu na tom nesl gólman Samuel Kowalczyk, který také chytal naprosto skvěle. Zápas tedy patřil především brankářům.

V závěrečné třetině se utkání začalo přiostřovat, což nastartoval svým gólem Zdeněk Doležal. Následně už se Berani jenom bránili a měli to tedy opravdu složité, protože Brno si zahrálo rovnou šest minut v početní výhodě. Zlínská defenziva ale fungovala na jedničku a všechen čas v oslabení bez problémů zvládla. Navíc v 55. minutě trestné střílení vybojoval aktivní Doležal, ale v přímém souboji s Kaliničenkem tentokrát nebyl úspěšný.

Technika přece jen vykřesala naději v 58. minutě, kdy se prosadil Jakub Šulla, ale to bylo už moc pozdě. Ševci ani na okamžik nepolevili při bránění a samotný závěr zápasu jistě kontrolovali. Brankář hostů ani nemohl vyjet na střídačku, takže hosté se dostali do power-play. Navíc to od zlínských střelců nebylo vše, protože vítěznou tečku obstaral dvě sekundy před koncem základní hrací doby Jiří Fajkus.

B tým juniorů se tak raduje z druhého vítězství v sezóně a odlepil se ode dna tabulky, kam nyní zamířil Havířov. Berani si tak mohou brousit rohy na šestou Olomouc, na kterou aktuálně ztrácí pět bodů. Ztrátu budou moci snížit v neděli na ledě Warriors Brno.