Předevčírem | Marek Valkovič

Junioři nestačili na Litvínov, rozhodla poslední desetiminutovka

Juniorka dlouho sahala po bodech, ještě deset minut před koncem byl stav vyrovnaný, ale v závěru byli hosté lepší, dostali se do vedení a na konci utkání přidali dvě branky do odkryté klece. Náš tým se tedy stále nemůže naladit na vítěznou vlnu z úvodu sezóny a nachází se v dolních patrech tabulky.

17. kolo / sobota 26. 10. 2024 / 12:00
Berani Zlín Berani Zlín - HC VERVA Litvínov Litvínov
3:6
(1:1, 1:2, 1:3)
Branky a nahrávky: Smýkal (Zavřel, Martin Holba), 32. Lukaštík (Zavřel), 48. Čechmánek (Pilát, Hamrla) – 10. Topol (Jaroslav Pospíšil, Jonáš Bednařík), 22. Soušek, 32. Tůma (Ondřej Postl), 51. Tůma (Ondřej Postl, J. Peroutka), 58. Ondřej Postl (J. Peroutka), 59. Scafari. Rozhodčí: Grygera, Schenel – Blažek, Holub. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:1. Diváci: 79. Průběh zápasu: 1:0, 1:3, 3:3, 3:6. Střely: 44:41.

Berani Zlín: Uherek – Špaňhel, Hamrla, Lukaštík, Zavřel, Burian, Uhlík, Růžička – Pražan, Klimek, Pilát – Kos, Smýkal, Pravda – Pešák, Pečner, Kaláč – Čechmánek, Heš, Martin Holba

HC VERVA Litvínov: Trejbal – Prokeš, Soušek, Stasjuk, Winkelhöfer, René Kubíček, Bystřický, M. Hora – D. Čech, Jonáš Bednařík, Topol – Mišanko, Grosskopf, Raichl – Ondřej Postl, Tůma, Scafari – Jaroslav Pospíšil, M. Peroutka, J. Peroutka

Úvod první třetiny patřil Beranům, kteří využili hned první přesilovou hru. Matěj Smýkal dostal hodně prostoru na středu hřiště, první střela ještě brankou neskončila, ale díky cloně Jakuba Čechmánka brankář puk jen vyrazil a Smýkal měl s dorážkou lehkou práci. Zlín pokračoval v aktivní hře, Kos z první trefil jen beton přesouvajícího se Trejbala. Holba si v podobné pozici o pár minut později puk zpracoval, ale to už byl brankář hostů na svém místě.

Litvínov však dokázal odpovědět v 10. minutě, kdy se obrana ševců nedohodla, všichni obránci bránili Jaroslava Pospíšila, kterému se podařilo puk dostat na volného Filipa Topola, ten se ve velké šanci nemýlil. Hosté se dostali do vedení na začátku druhé třetiny díky Petru Souškovi a šťastnému odrazu puku. O dvě branky to bylo po přílišné aktivitě Beranů v oslabení, jejichž obrana poté propadla, a Lukáš Tůma zakončil nekompromisně tento brejk. Vzápětí snížil Oliver Lukaštík střelou od modré, která propadla až za Trejbalova záda.

Na konci druhé třetiny mohli diváci vidět velmi divokou pasáž, během které měly obě strany velké šance, například Postl jel sám na branku, klička se mu nepovedla a ihned následoval únik Adama Klimka na druhé straně, kterému zase nevyšla střela mezi betony. Srovnal až dvanáct minut před koncem Jakub Čechmánek, který jen nastavil hůl po přihrávce před branku od Tomáše Piláta. Vyrovnaný výsledek ovšem dlouho nevydržel, Lukáš Tůma si počkal na zadní tyči na přihrávku od Postla, takže jen doklepl puk do sítě a slavil svou druhou branku v utkání.

V závěru ševci odvolali brankáře, ale kýžený účinek to nemělo, obdrželi další dvě branky od Postla a Scafariho, konečný výsledek je tedy 3:6, Berani během víkendu získali pouze jeden bod a jsou na 14. pozici v tabulce. Příští víkend sehrají Berani utkání v Přerově a Třinci.

Juraj Jurík (Berani Zlín): Zápas byl první dvě třetiny vyrovnaný, rozhodla až branka na 3:4, poté jsme měli nějaké příležitosti, ale po celý víkend nás trápila koncovka, dostávali jsme góly po hloupých chybách, a proto body nezískáváme.