pátek 25. října 2024 | Adam Čuba

Slibné vedení, pak prohra v nájezdech. Junioři nestačili na Karlovy Vary

Podruhé v sezoně změřili naši junioři síly s Karlovými Vary. A opět to byla slušná přestřelka, Berani sice po většinu utkání tahali za kratší konec, vždy se ale dokázali udržet na dostřel. A když ve třetí třetině udeřil z předbrankového prostoru Lukáš Heš, vypadalo to, že domácí dokonce dosáhnou na výhru! O tu Juríkovi svěřenci nakonec přišli v závěrečných vteřinách díky gólu Davida Varvařovského, který dnes zkompletoval hattrick, obrat v nájezdech dokonal Samuel Šmajda. Další duel čeká naše juniory už zítra, to od 12:00 doma vyzvou Litvínov.

4:5sn
(2:2, 1:1, 1:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 5. Pilát (Čechmánek), 19. Martin Holba (Špaňhel, Heš), 28. Klimek (Čechmánek, Pilát), 46. Heš (Smýkal, Martin Holba) – 4. Varvařovský, 19. Varvařovský (M. Váňa), 21. M. Váňa, 60. Varvařovský (M. Váňa, Janata), rozh. náj. Šmajda. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 19:41 Diváci: 101. Průběh zápasu: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 4:3, 4:5.

Berani Zlín: Uherek – Růžička, Lukaštík, Hamrla, Uhlík, Zavřel, Špaňhel – Kos, Smýkal, Pravda, Pešák, Pečner, Kaláč, Čechmánek, Heš, Martin Holba, Pilát, Klimek, Pražan.

HC Energie Karlovy Vary: Oršulák – Anton, Holejšovský, Pelikán, Malý, Zachariáš, Dyk – Suchan, P. Vojáček, Varvařovský, Šmajda, Š. Šilhan, Poizl, Langmeier, V. Váňa, Pastor, Janata, Dobřemysl, M. Váňa.

Lépe do utkání vstoupili hosté, ti otevřeli skóre ve čtvrté minutě zásluhou Davida Varvařovského, který potrestal zlínskou chybu v rozehrávce a nemilosrdně propálil Marka Uherka. Vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat, zvláštně plachtící kotouč doklepl do sítě v čase 4:30 Tomáš Pilát – 1:1. Na další dva góly jsme si museli počkat do závěru úvodní dvacetiminutovky. Nejprve podruhé skóroval David Varvařovský, bleskurychlou odpověď si ale připravil Martin Holba, tentokrát totiž zaváhala pro změnu obrana hostů včetně gólmana Oršuláka, zlínský útočník si zkušeně potáhl kotouč a překonal ležícího brankáře – 2:2.

Na startu druhé třetiny si Berani zahráli lukrativní přesilovku 5 na 3, ta vak dopadla nejhůře jak mohla. Do samostatného úniku si najel Matyáš Váňa, který zamířil mezi Uherkovy betony a nemýlil se. I do třetice se podařilo Juríkově partě vyrovnat, ve 28. minutě se o to postaral dobře schovanou střelou Adam Klimek. Oba celky měly v prostřední části hry i několik dalších šancí, za Zlín se před bránou snažil prosadit Čechmánek, Energii i nadále táhl Varvařovský, ten jednou z přečíslení sám zakončoval, jindy zase vymyslel parádní pas před bránu.

46. minuta byla minutou Lukáše Heše. Talentovaný forward nejprve z úniku neuspěl, v tom samém střídání ale využil šťastného odrazu a v souboji jeden na jednoho tentokrát už Oršuláka překonal. Dlouho to vypadalo, že Berani dotáhnou zápas do konce, domácím se soupeře dařilo bránit a zdálo se, že hosté už se na nic nezmůžou. Snad v jediné šanci byl před bránou volný Janata, ani on ale nedal. A pak přišel čas 59:49... Těžko říci, zda Janata zamýšlel poslat puk přímo na hůl Davida Varvařovského nebo to byla náhoda, výsledkem každopádně bylo jemné doklepnutí kotouče do sítě a vyrovnání na 5:5.

Zápas nakonec došel až do nájezdů. V těch Berani nenašli recept na Michala Oršuláka, naopak za Karlovy Vary uspěl Šmajda, Váňa i Janata – 4:5.

Jan Srdínko (Berani Zlín): Dnes nás čekal těžký soupeř, který pětkrát v řadě vyhrál. My jsme věděli co nás čeká, i tak jsme ale v utkání trošku tahali za kratší konec. Udělali jsme chybu v naší přesilovce 5 na 3, kde jsme trestuhodně dostali góla. Kluci se z toho každopádně oklepali a následně jsme i vedli, bohužel jsme dva body ztratili v posledních vteřinách... Kluky musíme povzbudit a nachystat na další utkání, které nás čeká hned zítra. Budeme bojovat a doufáme, že tři body zůstanou doma.