sobota 21. září 2024 | Lukáš Mihal

Junioři v Praze další výhru nepřidali, se Slavií nedotáhli tříbrankové manko

Junioři po necelých patnácti hodinách znovu vyjeli na pražské kluziště, jejich soupeřem byla tentokrát Slavia. Menší únava byla znát hlavně v první polovině duelu, která se žlutomodrým vůbec nepovedla, protože nabrali ztrátu tří gólů. Berani se však nikdy nevzdávají a po dvou rychlých trefách ve třetí třetině to bylo jen o jednu branku. Na tu však junioři už nedosáhli, takže další body bohužel nepřidali.

7. kolo / sobota 21. 9. 2024 / 11:15
HC Slavia Praha Slavia - Berani Zlín Berani Zlín
3:2
(2:0, 1:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 13. Filip (Hlavička, Dráb), 14. L. Novák (Kříženecký, Sýkora), 27. Ducháček (Tittl) – 51. Zavřel (Čechmánek, Pečner), 53. Kos (Mar. Holba, Klimek). Rozhodčí: Bernat, Raška – Hradil, Maňák. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 93. Střely na branku: 33:27. Průběh utkání: 3:0, 3:2.

HC Slavia Praha: Höhlig – Hubinka, Brotánek, Dráb, Klíma, Sýkora, Kříženecký – Šindelář, Tittl, Matějovský, Hasman, Ducháček, Skalský, Sander, L. Novák, Hlavička, Kucharčík, Tichý, Vosmík, Filip.

Berani Zlín: Uherek – Růžička, Lukaštík, Špaňhel, Hamrla, Zavřel, Uhlík – Kos, Smýkal, Pravda, Pešák, Pečner, Kaláč, Čechmánek, Mat. Holba, Mar. Holba, Pilát, Klimek, Pražan.

Úvodní dvě minuty zápasu byly opatrnější z obou stran. Nejprve zahrozila Slavia, následně Zlín. Do první větší šance zápasu se dostal během přečíslení dvou na jednoho zlínský Pilát. Zlínský útočník se rozhodl vzít šanci na sebe, narazil však pouze na dobře připravenou vyrážečku domácího Högliga. Otěže zápasu následně drželi ve svých rukách především sešívaní, kteří byli aktivnější a zároveň zdatnější ve fyzické hře.

První větší šance domácích přišla v 6. minutě, Kucharčíkova střela ale skončila pouze na brankové konstrukci. Pražané následně pokračovali v aktivní hře s několika šancemi na vstřelení gólu. Toho se nakonec dočkali ve 13. minutě. Nicholas Filip úspěšně prostřelil Marka Uherka ranou mezi betony – 1:0 pro domácí. Slávisté po vstřeleném gólu pokračovali v nastoleném tempu, což se jim vyplatilo už půl minuty po prvním gólu. Střelu Kříženeckého ještě brankář Zlína dokázal vyrazit, ale následnou dorážku Lukáš Nováka už musel lovit ze své sítě.

Oba týmy si zahrály přesilovku pět na tři, neúspěšně

Začátek druhé třetiny patřil Beranům. Ti byli o něco rychlejším týmem, ale s pokusem Pražana i ostatních si maskovaný muž sešívaných poradil. Posléze střílel slávista Tichý, jeho střela ztroskotala na Uherkovi.

Vyložená šance Zlína na snížení skóre přišla v následné přesilovce. Zlínský Smýkal se dostal sám před Högliga, ale jeho blafák do bekhendu skončil po fámozním zákroku pouze v brankářově lapačce. Ještě v té samé přesilovce byl vyloučen domácí Nicholas Filip, ale i oslabení 3 na 5 dokázali slávisté ubránit.

V následném oslabení se Slavia nadále úspěšně bránila a nakonec i skórovala. Navrátivší z trestné lavice David Ducháček se po nahrávce Tittla dostal do samostatného úniku a prostřelil vše co mu stálo v cestě – 3:0 pro domácí. V druhé polovině druhé třetiny mnohokrát zahrozili hokejisté z Baťova města, ale pokaždé neúspěšně. A to buď z důvodu nepřesnosti střel či úspěšného bránění slávistů.

Zlín v závěru utkání zdramatizoval

Ve třetí třetině měli rozhodně navrch hokejisté Zlína. Hned v úvodu byl po špatné rozehrávce domácích blízko ke gólu Martin Holba. David Höglig nadále zůstával neprostřelený. Zlín stále tlačil, Pilátova střelou orazítkoval tyč.

V 51. minutě se Berani poprvé dočkali. Po vyloučení slávisty Hlavičky střílel od modré Matěj Zavřel a jeho dělovka skončila až v bráně. Hostující hokejisty to ještě více nakoplo a o pár momentů později přidali další gól. Střela Dominika Kosa se úspěšně ujala a rázem to bylo pouze 3:2. Zlín pokračoval i nadále v tlaku.

Necelé tři minuty před závěrečnou sirénou to zkusili Zlínští bez brankáře, slávisté ale dělali vše proto, aby vedení udrželi. Nejzajímavějším momentem na konci tohoto zápasu byl však bezpochyby pokus o trefení prázdné brány v podání brankáře Högliga. Sešívaný gólman nabral kotouč na svoji hokejku a jeho pokus mu zhatila až pravá tyč odkryté klece.¨

Poslední vteřiny zápasu dokázali slávisté úspěšně ubránit a díky tomu berou z dnešního zápasu všechny body za vítězství 3:2, zároveň si připisují třetí výhru v řadě.

Luboš Jenáček (HC Slavia Praha): Samozřejmě jsme šťastní, cíl byl tři body a v součtu s pátečním duelem jich máme šest. Jsme spokojení. Myslím si, že jsme hráli dneska podstatně lépe než proti Přerovu. Škoda, že jsme to na konci zdramatizovali, na druhou stranu jsme to uhráli velkou bojovností a musím pochválit všechny kluky za dobrý týmový výkon. Samozřejmě, je to mládežnický hokej, chyby tam byly, ale určitě tam bylo mnohem více toho dobrého. Věřím, že budeme takhle pracovat a pokračovat dál.

Jiří Heš (Berani Zlín): Až ve třetí třetině jsme dokázali začít hrát to, co jsme chtěli. Dostali jsme se do zápasu. První dvě periody byly z naší strany zbytečně opatrné. Myslím si, že si zapamatujeme, v čem je naše síla a co musíme opravdu hrát a plnit, abychom byli úspěšní.