pátek 20. září 2024 | Lukáš Mihal

Junioři zapsali cennou výhru na Spartě a vyšvihli se na čtvrté místo

Junioři pokračují ve skvělých výkonech a díky tomu se na začátku sezóny řadí mezi špičku juniorské extraligy! Mladí Berani tentokrát kradli na pražské Spartě, kde dovolili domácím pouze jediný gól. Následně skórovali čtyřikrát bez odpovědi soupeře a došli si pro komfortní vítězství. Nejlepší individuální výkon zaznamenal Dominik Kos, který ke dvěma důležitým gólům přidal ještě asistenci.

6. kolo / pátek 20. 9. 2024 / 18:00
HC Sparta Praha Sparta - Berani Zlín Berani Zlín
1:4
(1:2, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 10. Odehnal (Stěpančuk, Baláž) – 11. Kos, 20. Pilát (Čechmánek, Zavřel), 33. Smýkal (Zavřel, Kos), 45. Kos (Mar. Holba, Klimek). Rozhodčí: Kosnar, Turhobr – Beneš, Brtník. Vyloučení: 4:9. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 86. Střely na branku: 37:33. Průběh utkání: 1:0, 1:4.

HC Sparta Praha: Vedral – Cichoň, M. Beran I, Bjakov, J. Červenka, Reisnecker, T. Malínek – Baláž, Trachta, McGovern, Stěpančuk, Fábry, Chlán, Daníček, Odehnal, Leinweber, Holeček, Bareš.

Berani Zlín: Uherek – Růžička, Lukaštík, Špaňhel, Hamrla, Zavřel, Uhlík – Kos, Smýkal, Pravda, Pešák, Pečner, Kaláč, Čechmánek, Mar. Holba, Mat. Holba, Pilát, Klimek, Pražan.

Utkání začalo brzkou sparťanskou přesilovkou, ale v té se domácím nedařilo, naopak zlínský Hamrla ujel ve vlastním oslabení do samostatného úniku, ten ale Vedral dokázal zlikvidovat. Přesilovku si vzápětí zahráli také Berani, ani oni ale skórovat nedokázali. První úder tak přišel až v desáté minutě, a to ze sparťanských hokejek. Na útočné modré čáře se dostal k puku Stepanchuk, jenž dokázal obehrát beka Zlína a ještě nahrát do mezikruží zcela volnému Mikuláši Odehnalovi, kterému se podařilo přesnou střelou do pravého horního rohu otevřít střeleckou listinu zápasu.

Berani si ale připravili rychlou reakci, když jim na vyrovnávací branku stačila pouhá půlminuta. Ve středním pásmu si sebral volný kotouč Dominik Kos, jenž si následně najel až na vrchol levého kruhu, odkud překonal Vedrala milimetrově přesnou střelou do pravé šibenice. Ševci pak dokázali do první sirény udeřit ještě jednou, když tentokrát akce v oslabení vedla až ke gólu. Do individuálního úniku byl vyslán Tomáš Pilát, který si před Vedralem rychle přehodil puk na forhend a přesně zakončil mimo dosah brankáře.

Druhá třetina se nesla dlouho ve znamení nepřesností na obou stranách. Jak sparťané, tak i Berani dostali znovu možnost přesilovek, další gól ale nepadl až do třiatřicáté minuty. V té byl na trestnou lavici arbitry odeslán za sekání Holeček a Zlínu tentokrát netrvalo dlouho prohřešek potrestat. Po pár výměnách kotouče se na vrcholku levého kruhu na střelu napřáhl Matěj Smýkal a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Rozhodčí se ještě museli poradili, zda-li kotouč byl opravdu v brance nebo se jen odrazil od jejího vnějšího oblouku, gól ale nakonec uznali. Svěřenci Tomáše Netíka ovšem dostali velmi záhy příležitost, jak se ve skóre alespoň přiblížit, jenže dvouminutovou přesilovku pět na tři sparťané zužitkovat nedokázali.

Sparťané do třetí třetiny vstoupili s větší vervou a byli odhodlaní ještě s výsledkem něco udělat. Své šance ale nevyužili, a tak domácím sebral vítr z plachet dalším zásahem Zlín. V útočném pásmu předvedl parádní práci s kotoučem Martin Holba, jenž následně dokázal přihrávkou zpoza branky najít před Vedralem zcela nehlídaného Dominika Kose, který už jen lehce příklepem zvýšil na tříbrankový rozdíl. Sparťané ještě měli v samém závěru pár šancí, konkrétně tu největší znamenalo několik po sobě rychle jdoucích dorážek, poslední u kotouče byl Reisnecker, ale puk nedokázal doklepnout do poloodkryté branky, když se ještě Uherek zvládl pro kotouč natáhnout.

Tomáš Netík (HC Sparta Praha): "Nešťastný zápas pro nás. Nezačali jsme první třetinou vůbec dobře, těžko se mi to hodnotí. Byl to také smolný zápas, protože máme zraněné hráče. Nezbývá nic jiného, něž na toto utkání rychle zapomenout."

Martin Hamrlík (Berani Zlín): "Na Spartu jsme jeli s obrovským respektem a zápas se nám vydařil. Je to hlavně zásluhou našeho gólmana, který pochytal opravdu hodně puků a také toho, že jsme byli nesmírně produktivní, což rozhodlo. Obrovská gratulace klukům, odmakali to. Do dalšího zápasu na Slavii se nám půjde o to lépe."