pátek 06. září 2024 | Lukáš Mihal

Tři góly během tří minut? Pro juniory žádný problém a proti Energii berou tři body

Junioři zvládli i druhý zápas v sezóně a mají plný počet bodů! Proti Karlovým Varům takřka celý zápas dotahovali, ale to jim vůbec nevadilo, protože vyrovnat se jim podařilo rovnou třikrát. Berani rozhodli během poslední desetiminutovky, kdy v rozmezí necelých tří minut otočili z 3:2 na 3:5. Na pěti brankách se podílelo rovnou dvanáct hráčů, takže žlutomodré můžeme pochválit za dobrý týmový výkon!

4:5
(1:1, 2:1, 1:3)
Branky a nahrávky: 5. Dyk (Varvařovský), 26. Janata, 37. Steklý (Varvařovský, Adámek), 59. Janata (Adámek, M. Váňa) – 16. Lukaštík (Pečner), 37. Pilát (Špaňhel, Čechmánek), 53. Zavřel (Kos, Hamrla), 53. Kaláč (Heš, Mar. Holba), 55. Heš (Klimek, Mar. Holba). Rozhodčí: Zeliska, Bejček – Maňák, Hradil. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 72. Střely na branku: 39:21. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:5, 4:5.

HC Energie Karlovy Vary: Oršulák – Dyk, Anton, Holejšovský, Pelikán, Zachariáš, O. Postl, Dorot – Steklý, Adámek, Varvařovský, Šmajda, D. Šilhan, Poizl, Langmeier, V. Váňa, Pastor, Janata, M. Váňa, Hájek.

RI OKNA Berani Zlín: Uherek – Kotala, Špaňhel, Lukaštík, Hamrla, Zavřel, Růžička, Uhlík – Pešák, Pečner, Kaláč, Pražan, Čechmánek, Pilát, Mar. Holba, Smýkal, Kos, Mat. Holba, Klimek, Heš.

Juniorka Zlína opět potvrdila, že je velmi houževnatým soupeřem a tak uvidíme, jak dopadne další vzájemný duel a zda si energetici svou bilanci z poslední sezony, kdy se Zlínem hráli, vylepší. Za zmínku možná stojí i to, že ve výše zmiňovaném utkání bylo skóre srovnané a Zlín pak zvítězil díky tomu, že v rozmezí 138 sekund vstřelil tři góly. V dnešním utkání mu na to stačilo pouhých 86 sekund. Ale nepředbíhejme.

I ve svém druhém utkání sezony šli energetici do vedení jako první, i když během svého oslabení měli chvílemi docela namále. Právě po střele Adama Hamrly se puk odrazil k Davidovi Varvařovskému, od něhož putoval ke Kryštofovi Dykovi, který se vracel z trestné lavice. Karlovarský obránce nezaváhal a hnal se k brance, pronásledován Adamem Hamrlou. Ten však dojel ve chvíli, kdy Kryštof Dyk poslal puk mezírkou mezi betony - 1:0. Energetici si posléze vytvořili několik pěkných šancí, ale ani jedna z nich neskončila gólem. Zakončit se nedařilo ani juniorům Zlína. Vyrovnání se nakonec hostující tým dočkal v šestnácté minutě. Těsně po vhazování ve středu kluziště se puk dostal k Oliverovi Lukaštíkovi, který z pozice mezi červenou a modrou čarou poslal puk přímo na branku. Michal Oršulák jeho střelu viděl a připravil se, ale puk mu propadl nejspíše nad lapačkou - 1:1.

Po několika nepřesných střelách a zákrocích obou gólmanů se i ve druhé části jako první z gólu radovali energetici. Matěj Zavřel se snažil s energetiky v zádech dobruslit puk, který nakonec proplul až na úrověň zlínské branky. Tam pro něj sjel Marek Uherek a poslal ho po mantinelu do hry. Jenomže kotouč po odrazu od mantinelu skončil na holi Radka Janaty, který si vzal na mušku vzdálenější tyčku - 2:1. Po polovině třetiny situaci zlínským juniorům zkomplikovala vyloučení, kdy se téměř minutu bránili ve třech a navíc druhý trest, který vyfasovali byl čtyř minutový. Své oslabení však obětavě bránili a dokonce v něm srovnali skóre. Tomáš Pilát se proháčkoval mezi energetiky a nenechal se rozhodit ani dvojicí u branky, kterou objel a z hranice kruhu bez problémů zamířil do odkryté poloviny klece - 2:2.

Vyrovnaný stav vydržel necelou půl minutu. David Varvařovský nahrál k mantinelu Matyáši Adámkovi, který sice prostřelil blok před brankou, ale puk se odrazil od Uherkových betonů a vyplaval před odkrytou částí branky, kde byl nejrychleji Vojtěch Steklý a vystřelil Energii vedení sekundu před vypršením početní výhody - 3:2. Ve třetí třetině docela často drželi energetici své hosty pod zámkem, jenomže jim selhávalo zakončení. Takový problém neměli střelci Zlína. Nejprve v čase 52:04 přečíslení tři na dva parádní střelou z kruhu k bližší tyčce zakončil Matěj Zavřel - 3:3. Další přečíslení, tentokrát dva na jednoho zužitkoval Filip Kaláč v čase 52:56, když puk poslal do branky mezerou mezi tyčkou a Oršulákovou bruslí - 3:4. No a v čase 53:30 měli Berani už dvou gólový náskok, když nehlídaný Lukáš Heš poslal puk kolem bližší tyčky - 3:5. Energetici tak během 86 sekund nejen ztratili vedení, ale rázem prohrávali o dva góly.

A stejně jako v předchozích částech hry nedokázali poslat puk do branky a junioři Zlína si své pohodlné vedení hlídali jako ostříži. V závěru utkání sáhli trenéři Energie po power-play. Jednu z akcí soupeřů zastavil Ondřej Dorot, který rukou srazil puk kousek od obranné čáry a zabránil tak zlínským mladíkům v cestě k brance. Puk následně skončil u Matyáše Váni, který ho přihrál za sebe Radkovi Janatovi. Jeho střela od mantinelu břinkla o tyčku od níž se puk odrazil za záda Marka Uherka - 4:5. Další gól už energetici nestihli přidat a tak i ve svém druhém utkání zůstali nakonec bez bodů. Naopak Zlín zůstal po dvou kolech bez ztráty bodu.

Pavel Arnošt (Energie Karlovy Vary): Především chci pogratulovat soupeři. Naše druhé domácí utkání v extralize bylo podobné, jako první. Výsledkově naprázdno. Zlepšili jsme se v nasazení, ale stále se nám nedaří aplikovat situace, které máme ve svém plánu a systému naší hry do samotneho utkání. Věříme, že tvrdou týmovou prací se zlepšíme.

Martin Hamrlík (Berani Zlín): Super týmové vítězství a výborný výkon gólmana. Jeli jsme do Varů s velkým respektem a jsme rádi za tři body, které jsme vybojovali po otočení výsledku ve třetí třetině.