Předevčírem | Adam Čuba

Dorostenci prohráli v Pardubicích 2:7

Výborný výkon z duelu proti Třinci se dnes našim dorostencům nepodařil zopakovat v Pardubicích. Svěřenci Lubomíra Vosátka prohráli již první třetinu 0:3, z čehož se až do konce utkání nedokázali vzpamatovat a padli vysoko 2:7. Prohře nedokázal zabránit ani dvojbodový Vojtěch Kočica (1+1), mezi střelce se zapsal i Tomáš Páže, tento příspěvek však dnes nestačil. Další zápas čeká dorost v pátek, kdy doma vyzve Porubu, hned o den později do Zlína přijede Tábor.

7:2
(3:0, 2:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 1. Tvrdik (Joska, Jaroš), 2. Š. Fiala (Drábek), 20. Drábek (Jindřichovský, Š. Fiala), 25. Andrejko (Sekanina, N. Novák), 39. Ruml (N. Novák, Andrejko), 43. Hynek (Ruml, N. Novák), 52. Sekanina (Andrejko, Ruml) – 26. Páže (Kočica, Riedl), 41. Kočica (Jonáš Marek, Riedl). Rozhodčí: Nedvěd – Topolský, Mikula. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 70. Střely na branku: 33:34. Průběh zápasu: 4:0, 4:1, 5:1, 5:2, 7:2.

HC Dynamo Pardubice: Veřmiřovský – Dubovči, Ruml, Hynek, Jaroš, Řehořek, Kincl – Teml, Drábek, Vaňha – Joska, Sekanina, Andrejko – N. Novák, Š. Fiala, Tvrdik – Jindřichovský.

Berani Zlín: Zábojník – Dubec, Frömel, Dastych, Coufalík, F. Sedláček, Kubečka, Michal Sedláček – Jonáš Marek, Kočica, Venený, Páže, Riedl, Škrip, Dubrava, Matula, Pánek.

Díky raketovému startu vedlo Dynamo už po devíti vteřinách 1:0, když hned po buly zatáhl puk do pásma Pavel Tvrdik a přesnou střelou pod břevno nedal brankáři šanci. Hned z následující akce byl náskok ještě veselejší, o navýšení se postaral Štěpán Fiala, který před bránou využil Drábkovu pobídku – 2:0. V 11. minutě hráli domácí přesilovou hru a v ní byl ve slotu Drábek, na kterého číhala poloprázdná brána, ale puk mu v inkriminovaný okamžik sjel. Z branky se Dominik Drábek radoval až těsně před první sirénou a Pardubicím dodal klid na hokejky – 3:0.

Ve 25. minutě se dostal do úniku Lucas Andrejko a v rychlosti poslal puk brankáři mezi betony – 4:0. Jenže za minutu se prosadili i hosté, když v útočném pásmu před Veřmiřovským na hraně horní tyče tečoval puk Tomáš Páže – 4:1. Při dvojnásobné početní nevýhodě unikl Drábek, ale brankář reflexivně vyrazil. Individuální akcí se ještě stihl před druhou přestávkou předvést obránce Ondřej Ruml, který naznačil obránci, potáhl si puk a trefil do protilehlého rohu branky – 5:1.

Po minutě třetí třetiny vstřelil druhý a také poslední gól Beranů Vojtěch Kočica, jenž uspěl z dorážky – 5:2. Ve 43. minutě ale Pardubice využily přesilovou hru, pod kterou se podepsal přesnou ranou Adam Hynek – 6:2. Sedmý gól Dynama vsítil Tobiáš Sekanina, který uspěl na brankáři kličkou do bekhendu – 7:2. Prosadit se mohl ještě Nicolas Novák, ale netrefil přesně prostor, kam mířil. Před koncem utkání se také blýskl pardubický brankář, který z blízka vychytal Dubravu.