sobota 21. září 2024 | Lukáš Mihal

Střelecká převaha k výhře nestačila. Dorost padl s Pardubicemi

Dorostenci měli po porážce v Třinci co napravovat, na domácím ledě se jim však nevedlo o moc lépe. S Pardubicemi sice sehráli dobré utkání a svého soupeře jasně přestříleli, chyběla však produktivita. Naopak Dynamo využilo většinu svých velkých šancí, takže nakonec zvítězilo rozdílem tří branek. Po třetím herním víkendu tak mladým Beranům v tabulce patří až osmá příčka.

2:5
(0:2, 0:1, 2:2)
Branky a nahrávky: 44. Venený (Matula, Jo. Marek), 50. Dubrava (Riedl, Škrip) – 9. Tvrdik (Joska), 11. Jindřichovský (Joska), 26. Drábek (M. Ryšavý, Sekanina), 44. Tvrdik (Jindřichovský, Joska), 58. Jindřichovský (Ruml). Rozhodčí: Škach – Wesley, Babulík. Vyloučení: 2:4, navíc Kubečka (ZLN) 5 min + OK. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 89. Střely na branku: 41:22. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4, 2:4, 2:5.

Berani Zlín: Kocyan – Provazník, Frömel, Coufalík, F. Sedláček, Kubečka, Mi. Sedláček – Jo. Marek, Kočica, Venený, Páže, Riedl, Škrip, Dubrava, Matula, Pánek.

HC Dynamo Pardubice: Veřmiřovský – Ruml, Kincl, Jaroš, Čihák, Řivnáč, Dubovči, Jirouš – Joska, Sekanina, M. Ryšavý, Šimonek, Kovář, Tvrdik, Jindřichovský, Š. Fiala, Drábek.

Zlínští dorostenci nastoupili do utkání s velkou vervou a v úvodních minutách soupeře z Pardubic poměrně jednoznačně přehrávali. Vedlo to několika střeleckým pokusům, ale ani jeden nebyl extra nebezpečný. Berani nakonec z úvodního náporu nevytěžili nic a vzápětí jako první inkasovali. Václav Joska získal kotouč při napadání, po svém neúspěšném zakončení ho vrátil před bránu na Pavla Tvrdika, který překonal rozhozeného Richarda Kocyana – 0:1.

Berany inkasovaný gól vyhodil z tempa a v důsledku toho za chvíli prohrávali již o dvě branky. Matěji Jindřichovskému stačila jen trochu volného prostoru, který okamžitě využil k zakončení, jenž zapadlo přímo k levé tyči – 0:2. Momentum tak na svou stranu přebralo Dynamo, které zbytek prvního dějství bez problémů ubránilo. Zvládlo i početní nevýhodu, takže do šaten odcházelo za pohodlného náskoku, i když na kontě mělo mnohem méně střeleckých pokusů.

Ještě větší komplikace potkala žlutomodré na začátku prostřední části. Kapitán Jáchym Kubečka totiž tvrdě krosčekoval protihráče, za tento počin bohužel vyfasoval pětiminutový trest a současně pro něho skončil i zápas. Zlín tak hrál dlouhých pět minut ve čtyřech a skoro celou dobu to zvládal na jedničku, avšak krátce před koncem dlouhého oslabení se zlínská síť začala vlnit. Dominik Drábek stál ve správný čas na správném místě a po zákroku Kocyana bleskově dorážel, kvůli čemuž domácí brankář už nedokázal zareagovat – 0:3. Před polovinou hrací doby tak Berani ztráceli tři góly.

Zlínští dorostenci tedy stále měli k dispozici spoustu času a toho samozřejmě chtěli využít. V dobré příležitosti se ocitl Jakub Škrip, jenže nezpracoval prudký kotouč, kvůli čemuž nemohl zakončovat do odkryté klece. V početní výhodě to zkoušel i František Sedláček, jehož pokus od modré čáry byl tečován pouze těsně nad brankovou konstrukci. Pardubice tak držely čisté konto i během druhé přestávky, k tomu vedly o tři góly a směřovaly za výhrou.

Na začátku poslední třetiny se přece jen k Beranům přiklonilo střelecké štěstíčko. Zakončení Adama Matuly srazil bránící hráč přímo na hůl Jiřího Veneného, který v dobré pozici neváhal a kus gumy okamžitě uklidil do odkryté klece – 1:3. Ve zlínském táboře ale moc dlouho nebylo veselo, protože hosté si velmi rychle vzali tříbrankový náskok zpět. Pavel Tvrdik přidal na své konto druhý gól, a to když zpracoval těžký kotouč ve vzduchu a následně ho okamžitě uklidil pod horní tyč – 1:4.

Další naději pro zlínské hokejisty vykřesal v 50. minutě Kryštof Dubrava, který si také našel odražený puk před bránou a nemilosrdně zakončil – 2:4. To ale byla poslední věc, na kterou se ševci zmohli. Čas velmi rychle plynul a nakonec zbývaly do konce základní hrací doby pouze necelé tři minuty, takže Zlín to samozřejmě zkoušel bez brankáře. Pardubice to ale okamžitě potrestaly a stanovily konečný výsledek duelu. Podruhé se trefil také Matěj Jindřichovský, který jako první dobruslil nahozený kotouč a z velkého úhlu zakončil přímo do prázdné klece – 2:5.

Dorostenci tak znovu inkasovali pětkrát a podruhé v řadě nezískali ani bod. Dnešní porážka ale byla trochu smolná, jelikož Berani nasbírali skoro o dvacet střel více než soupeř. To je samozřejmě dobrá vizitka, ale pokud chtějí ševci vyhrávat, musí dávat góly. Aspoň tedy vědí, na čem musí do příště zapracovat.

Tomáš Kudělka (Berani Zlín): Měli jsme dobrý vstup do utkání, ale Pardubice vystřelily třikrát a dvakrát skórovaly, takže je to těžké. Na začátku druhé třetiny přišlo pětiminutové vyloučení. Kluci se v následném oslabení snažili a bránili velmi dobře, bohužel na samotném konci jsme dostali gól na 0:3. Pak nám svitla naděje po snížení na 1:3, jenže hned v dalším střídání jsme dostali další branku po individuální chybě. Další smůla přišla při hře bez brankáře, kdy obránce zlomil hůl a v důsledku toho dali gól na 2:5 a bylo po utkání.