pátek 20. září 2024 | Lukáš Mihal

Dorost se stále nemůže dostat na vítěznou vlnu, tentokrát padl v Třinci

Dorostenci se stále nemohou dostat do optimální herní pohody. Po bojovném výkonu s Kometou, který vedl až k výhře, výsledkově jednoznačně nestačili na Oceláře z Třince. Ti měli po celý herní čas zápas pevně ve svých rukou, protože se za Berany prosadil pouze Jakub Škrip, přičemž vyrovnaný stav platil pouze sedm minut. Žlutomodří tak padli na venkovním ledě podruhé v řadě a doma proti Pardubicím budou mít další šanci na reparát.

5:1
(1:0, 2:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 8. Hrček (Korhoň), 28. Řípa (Vlk), 38. Weiss (Řípa, Řehák), 44. Polášek (Vlk, Niemczyk), 56. Řípa (Niemczyk) – 39. Škrip (Matula, Venený). Rozhodčí: Koziol – Vengřín, Klepek. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 67. Střely na branku: 32:33. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1.

HC Oceláři Třinec: Čelko – D. Barteczek, Ja. Marek, P. Niemczyk, P. Trnka, Korhoň, Chalupa – Helis, Richter, Morcinek, Blahuta, Vlk, Hrček, Lazovský, Polášek, Weiss, Řípa, Řehák.

Berani Zlín: Zábojník – Provazník, Frömel, Coufalík, F. Sedláček, Kubečka, Mi. Sedláček – Jo. Marek, Kočica, Venený, Páže, Riedl, Škrip, Dubrava, Matula, Pánek.

Na první gól v třinecké Mini WERK ARENĚ se moc dlouho nečekalo, už v sedmé minutě udeřil Jan Hrček a poslal Oceláře do vedení. Domácí pak mohli navýšit svůj náskok v přesilové hře, využít ji ale nedokázali.

Další přesnou trefu přinesla až druhá dvacetiminutovka, znovu slavil Třinec. Dominik Řípa střelou z otočky zamířil přesně a zvýšil na 2:0. Na tuto trefu pak v čase 37:50 navázal Matěj Weiss a upevnil náskok Ocelářů. Zlín ale v početní výhodě přispěchal s rychlou odpovědí, tvrdou a přesnou ránou se prezentoval Jakub Škrip.

Více ale svěřenci Jana Mikše svému soupeři nedovolili, k čemuž jim pomohla i nedisciplinovanost Beraní na startu třetí části. První nabídnutou přesilovku sice ještě Oceláři nevyužili, tu druhou už ano. Mezi střelce se zapsal Jakub Polášek. A finální podobu skóre stanovil Dominik Řípa, který se dostal za záda hostující obrany a tváří v tvář Zábojníka nezaváhal.