Předevčírem | Adam Čuba

DESÁTÁ výhra v řadě! Triumf na Slávii vystřelil v nájezdech Petr Holík

Famózní série zlínských Beranů pokračuje! Svěřenci Jána Pardavého dnes odehráli těsný duel na Slavii, ten i přes střelecký nepoměr 26 ku 11 dokázali dotáhnout, díky premiérové trefě Mikka Salmia v ročníku, do nájezdů. V těch Berani dominovali, krásným gólem se blýskl třeba Michal Gago, vítězná trefa bude připsána Petru Holíkovi. Sedláček a spol tak vítězí 2:1, triumfují podesáté v řadě a před reprezentační pauzou překonávají vlastní klubový rekord v samostatné české lize.

14. kolo / neděle 20. 10. 2024 / 15:00
HC Slavia Praha Slavia - RI OKNA Berani Zlín Zlín
1:2sn
(0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 43. Strnad (Přikryl, Polák) – 52. Salmio (Salonen, Holík), rozh. náj. Holík. Rozhodčí: Hacaperka, Mejzlík – Komínek, Kotlík. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Průběh zápasu: 1:0, 1:2.

HC Slavia Praha: Hölsä (Cichoň) – Gaspar, Kočí, Hrdinka, Holý (C), Stejskal, Veber, V. Beran – Šťovíček, Přikryl, Strnad, M. Beran, Knotek (A), M. Novák (A), Havrda, Polák, Slavík, Zvagulis, Slavíček, Průžek, Tichý.

RI OKNA Berani Zlín: Pavelka (Huf) – Salonen (A), Suhrada, Čáp, Urbanec, D. Kolář, Riedl, Talafa – Paukku, Holík, Salmio, Válek, Kverka, Šlahař, Kratochvíl, Gago, Süss, Köhler (A), Sadovikov, Sedláček (C), Z. Sedlák.

Utkání začalo poměrně opatrně, vyloženou tutovku si v první třetině nevytvořil ani jeden z týmů. Aktivnější byli nejprve Berani, nejlépe se jevila třetí formace Michala Gaga s křídly Süssem a Kratochvílem. Právě Petr Kratochvíl měl solidní možnost při dorážce Süssovy střely, podobně zakončoval i Michal Gago. Zmiňme také jednu šanci domácí Slavie, tu měl při přečíslení Šťovíček, kterému ale rána nesedla.

Druhá třetina pokračovala v podobném duchu jako ta první, Slavia však postupně přebrala aktivitu a byla výrazně lepším celkem. Jaroslav Pavelka se vytáhl už proti dvěma ranám Tomáše Knotka, zlínský gólman ale zazářil především proti Strnadovi, kterého vychytal v samostatném úniku odvážným zákrokem a lá Dominik Hašek. Ján Pardavý nebyl s prostřední částí hry spokojen, a tak si vzal v 29. minutě oddechový čas, který měl Berany znovu nabudit. Pár šancí postupem času skutečně přišlo, Urbanec třeba hledal před bránou Holíka, v oslabení ujeli hosté do přečíslení a jedovka kapitána Sedláčka málem zapadla do sítě. Ovšem právě jen trest Lukáše Válka na 2+2 minuty zůstal zatím jediným zlínským zápisem do statistik, žlutomodří navíc museli na startu třetí třetiny bránit zbylé tři a půl minuty trestu nejproduktivnějšího zlínského hráče.

Na startu závěrečné pasáže Slavia zužitkovala již zmíněnou přesilovou hru, z prostoru mezi kruhy se trefil Lukáš Strnad. Berani naštěstí také udeřili při početní převaze, kotouč si na holi srovnal Mikko Salmio, který z dálky zamířil a prostřelil svého krajana Hölsu. Pro vysokého forwarda navíc šlo o první trefu po návratu do Zlína. Až do sirény ani jeden z týmů nerozhodl, šlo se tedy do prodloužení.

V tom mohl rozhodnout Jesse Paukku, jedna ze dvou jeho ostrých ran skončila na tyči. Branková konstrukce zvonila i na druhé straně, nastřelil ji Fabien Kočí. Šlo se do nájezdů... V těch Berani dominovali, brankáře domácích vymíchal Holík, Šlahař jej překonal kličkou mezi betony a Michal Gago se ukázal parádní Forsbergovkou! Berani tedy vítězí 2:1.

Ján Pardavý (hlavní trenér, RI OKNA Berani Zlín):Řekl bych, že bylo vidět, že jsou oba týmy v laufu a hokej měl svou kvalitu a rychlost. Bylo to občas nahoru dolů. První třetina byla v náš prospěch, tu jsme byli o kousek lepší. Druhá byla z naší strany slabá a Slavia nás hlavně v druhé polovině drtila. Třetí třetina byla o vstřeleném gólu v našem oslabení. My jsme věděli, že buď dostaneme přesilovku, nebo se pokusíme vyrovnat. Ta kvalita v tom týmu je, abychom to zvládli. Nakonec ta jedna střela přišla, vyrovnali jsme, naši kluci byli chladnokrevnější v zakončení, proto jsme brali i ten druhý bod. Ale myslím, že i remíza byla zasloužená.