sobota 19. října 2024 | Adam Čuba

Berani zahájili venkovní trip úspěšně, béčko Pardubic porážejí 4:3

Zlínští Berani se i nadále vezou na vítězné vlně, dnes v Chrudimi porazili pardubické béčko, zapsali devátou výhru v řadě a dorovnali tak klubový rekord z roku 2004! Duel s Dynamem byl poměrně divoký, Sedláček a spol měli i kus štěstí, nicméně vedení uhájili. Podruhé v řadě se mezi třemi tyčemi představil Jaroslav Pavelka, dvěma góly zazářil Jakub Šlahař a také dravec Stanislav Sadovikov! Po dlouhé pauze se do sestavy vrátil rychlonohý Petr Kratochvíl, který dostal místo po boku Jana Süsse a Michala Gaga. Průbojný forward dnes zapsal několik velmi slušných šancí, na svou první branku v ročníku si každopádně bude muset počkat. Mrzet jej to nemusí, Berani si z Chrudimi odvážejí důležité tři body. Už zítra přitom čeká svěřence Jána Pardavého duel na Slavii, v Edenu se startuje v 15:00.

3:4
(1:1, 1:3, 1:0)
Branky a nahrávky: 3. Fiala, 37. Žálčík (Rákos, Pavlata), 47. Kaut (Žálčík, Rákos) – 17. Šlahař (Válek), 29. Šlahař (Kverka), 30. Sadovikov, 40. Sadovikov (D. Kolář, Köhler). Rozhodčí: Skopal, Jechoutek – Polák, Brož. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 35:22 Diváci: 354. Průběh zápasu: 1:0, 1:3, 2:3, 2:4, 3:4.

HC Dynamo Pardubice "B": Honzík (Vondraš) – J. Kolář (A), Chabada, Švec, Nedbal, Voženílek, Tvrdík, Kubíček – Pavlata, Rákos (A), Žálčík – Kaplan, Kaut (C), Formánek – Fiala, Mikyska, Pochobradský – Zeman, Rouha, Hrníčko.

RI OKNA Berani Zlín: Pavelka (Huf) – Salonen (A), Suhrada, Čáp, Urbanec, D. Kolář, Riedl, Benda – Paukku, Holík, Salmio – Válek, Kverka, Šlahař – Kratochvíl, Gago, Süss – Köhler (A), Sadovikov, Sedláček (C) – Z. Sedlák.

Dravý B tým Pardubic měl start do utkání velmi solidní, mladíci z východu Čech nastoupili do zápasu bez zbytečného respektu k lídrovi tabulky. Brzy byli také odměněni, už ve třetí minutě usměrnil Voženílkův centr do brankoviště tečující Adam Fiala. Následovaly i další šance, například mladíček Švec trefil tyčku. Berani se do provozní teploty dostávali pomaleji, postupem času si ale také začali tvořit příležitosti v útočném pásmu. Nejlépe se v tomto směru jevila Holíkova formace, která hrozila i při početní převaze, to dvakrát ostře pálil obránce Salonen. Gólu se Sedláček a spol dočkali v 17. minutě. Velezkušenému Janu Kolářovi se zapletl kotouč pod brusle, ujal se jej Jakub Šlahař, který prostřelil gólmana Davida Honzíka – 1:1.

V úvodu prostřední části hry si Pardubice zahrály přesilovku, v té ale paradoxně nejvíce zahrozil Köhler, který měl po skvělé Sadovikově práci zakončovat z přečíslení 2 na 1. Berani byli efektivnějším celkem, což se také brzy potvrdilo. Nejprve Jakub Šlahař z mezikruží propálil vše, co mu stálo v cestě a strhl vedení na zlínskou stranu, to ještě pojistil po parádní akci Stanislav Sadovikov, který se zbavil hned tří soupeřů a propasíroval puk mezi Honzíkovými betony – 1:3.

Kopec hokejové zábavy nabídla hra 4 na 4, více prostoru na ledové ploše nejprve vyhovovalo domácím, to, když z kruhu pálil Tomáš Kaut a Hrníčko dokonce ujel do samostatného úniku. I Berani, ale zahrozili, Holík našel před prázdnou bránou Jiřího Suhradu, ten však nedal. Jaroslav Pavelka se musel činit i nadále, parádním švihem lapačkou třeba znovu vyčapal Kauta. Jednou ale zkušený brankář přeci jen kapituloval, to, když za něj kotouč dostrkal nejlepší střelec Dynama B Lukáš Žálčík. Závěr i tak patřil Pardavého partě, dnes famózní Stanislav Sadovikov proskočil za obranu a přesně mířenou ranou vrátil Beranům dvoubrankové vedení – 2:4.

Třetí třetina byla ještě pořádně zajímavá. Nejprve tedy Berani hráli přesilovou hru, v té byl nejblíže gólu Kratochvíl, kterého crossem přes brankoviště vybídl Holík, nicméně navrátilec do zlínské sestavy se prosadit nedokázal. Naopak Pardubice ze své výhody uspěli, dorážkou snížil na rozdíl jediné branky Tomáš Kaut. Ve 48. minutě nastala prazvláštní situace. Kaplan sice prosvištěl za obranu a překonal Pavelku, jenže přišlo se na to, že Dynamo hrálo v šesti, gól mu tak byl odebrán, a navíc museli domácí do oslabení. K tomu ještě Jesse Paukku vybojoval další faul a Berani tak hráli početní převahu 5 na 3.

V té Pardavého svěřenci mohli a měli rozhodnout. Proti byl výtečný David Honzík, ten dvakrát parádním přesunem připravil o gól Kratochvíla, z druhé strany vychytal i Petra Holíka a udržel tak svůj tým ve hře. Pardubice už ale vyrovnat nedokázaly, v závěru se navíc o možnost powerplay připravily zbytečným faulem. Zlín tak vítězí podeváté v řadě a vyrovnává vlastní klubový rekord z roku 2004!

Ján Pardavý (hlavní trenér, RI OKNA Berani Zlín): Byl to opět velmi těžký zápas, Pardubice mají bruslařsky velmi zdatné mužstvo, dnes skvěle bruslily, otáčely hru, s čímž jsme měli trošku problém. Neměli jsme dobrý vstup do zápasu, prvních 5-6 minut měly Pardubice navrch, šly do vedení. Potom se hra vyrovnala, ve druhé třetině jsme byli lepším týmem. Zase, posledních 5-6 minut druhé třetiny jsme udělali několik špatných rozhodnutí, špatných rozehrávek a dali jsme šance Pardubicím. Důležitý gól byl ten na 4:2. Potom ta třetí třetina byla trošku divoká, naštěstí neuznali ten gól, který prostě padl po porušení pravidel. V závěru už jsme to ukopali, měli jsme přesilovou hru, kde už jsme chtěli jen držet puk a kdyby soupeř udělal chybu, tak se dostat do zakončení. Podařilo se nám to, i když jsme udělali i v té závěrečné přesilovce jednu chybu, kde mohl soupeř vyrovnat. Bereme tohle vítězství všemi deseti a jdeme dál!