sobota 12. října 2024 | Adam Čuba

Domácí dominance trvá, Berani vítězí nad Litoměřicemi

Dominance v domácích utkáních trvá! Zlínští hokejisté sehráli v rámci 10. maxaligového kola reprízu loňského semifinále s Litoměřicemi, nepříjemného soupeře dokázali díky výbornému Danielu Hufovi a brankám Jiřího Suhrady a Petra Holíka přetlačit 2:1 a zůstávají na čele tabulky druhé nejvyšší soutěže, kterou momentálně vedou s náskokem jednoho bodu na druhý Sokolov. Další utkání čeká Sedláčka a spol ve středu, kdy doma přivítají Zubry z Přerova. Začíná se v tradičních 17:30.

2:1
(1:0, 0:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 19. Suhrada (Válek), 48. Holík (Paukku, Salmio) – 33. Bernovský (Tomov, Kuťák). Rozhodčí: Kubíček, Micka – Otáhal, Bartoň. Vyloučení: 7:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 31:23 Diváci: 2911. Průběh zápasu: 1:0, 1:1, 2:1.

RI OKNA Berani Zlín: Huf (Pavelka) – Salonen, Suhrada, Urbanec, Čáp, Pohl, D. Kolář, Riedl – Paukku, Holík, Süss – Válek, Kverka, Šlahař – Z. Sedlák, Gago, Salmio – Köhler, Sadovikov, Sedláček.

HC Stadion Litoměřice: Michajlov (Volevecký) – Žovinec, Štibingr, Klikorka, Pavlák, Jebavý, Tomov, Brůna – Vildumetz, Kuťák, Bernovský – Kordule, Eberle, Costa – Chlubna, Peterek, J. Pospíšil – Plos, Pajer, Sihvonen.

V úvodní dvacetiminutovce byli přeci jen o něco aktivnější Berani, kteří na Michaljovu bránu vyslali devět pokusů. Ani jednomu z týmů se nepodařilo využít přesilovou hru, hosté hráli dokonce dvě, ani jednou ale neuspěli. Velké šance přišly ve druhé polovině třetiny, za Zlín hrozil Válek, který se protáhl až před bránu, Paukku pálil z přečíslení 2 na 1. Litoměřice měly jednu solidní šanci, z mezikruží mířil Chlubna, kterému ale zakončení nesedlo. Minutu a půl před koncem šli Berani do vedení, Jiří Suhrada zamířil od modré a parádně trefil – 1:0.

Ve druhé třetině měli Berani několik výborných možností na vstřelení druhé branky. Blízko byl hned několikrát Jakub Šlahař, který jednou zakončoval z mezikruží a hned ve dvou případech z předbrankového prostoru, vidět byl i Zdeněk Sedlák, který na Martina Michaljova vyslal několik ostrých pokusů, střeleckou chuť měl také již skórující Jiří Suhrada. Domácí se bohužel neprosadili, soupeř ale ve 33. minutě ano. Gól dal po dobré práci v brankovišti Jan Bernovský, který na dvakrát dostal puk za Daniela Hufa. Bylo vyrovnáno a začínalo se od znovu – 1:1.

Závěrečná dvacetiminutovka nabídla ještě spoustu zajímavých momentů, zlínští trenéři na jejím stratu mírně promíchali sestavu, Süss třeba začal hrát v Gagově pětce, Salmio se posunul do elitní formace. Berani si postupem času začali tvořit šance, po krásné kombinaci Šlahařovy letky mohli jít žlutomodří do vedení, skórovat mohl i Holík, který ale z mezikruží neuspěl. Tedy, na poprvé. Ve 48. minutě už byl Petr Holík se svou dorážkou úspěšný, čímž zajistil domácím nakonec rozhodující náskok 2:1. Litoměřice měly v závěru hned několik obrovských šancí. Jednu spálil Kuťák s Vildumetzem, když nedokázali ani na několikrát překonat Daniela Hufa, v závěrečné powerplay se kotouč jednou velmi nebezpečně kutálel kolem pravé Hufovy tyče. Vůbec největší šanci měl v posledních sekundách Peterek, který ale z levé strany přestřelil poloprázdnou bránu.

Berani tedy náskok uhájili a zapisují již sedmou výhru v řadě, třikrát po sobě vyhráli shodným výsledkem 2:1. I nadále platí, že ze Zlína se letos body nevozí, doma Berani ještě nezaváhali. Další utkání čeká Pardavého partu příští středu, kdy (rovněž doma) vyzvou od tradičních 17:30 přerovské Zubry.

Ján Pardavý (hlavní trenér, RI OKNA Berani Zlín): Byl to nesmírně těžký, vyrovnaný zápas. Myslím si, že jsme byli lepší co se týká ofenzivy, nicméně musím říct, že Litoměřice hrály ve svém obranném obranném pásmu velmi agresivně, aktivně, nedávaly nám žádný prostor. My když už jsme se dostali k zakončení, tak nám jich spoustu zblokovali. I tak jsme si vypracovali dost šancí, hlavně tedy ve druhé třetině, kde paradoxně Litoměřice z jedné akce vyrovnaly. Do třetí třetiny jsme šli s tím, že to bude o jednom gólu, naštěstí nám vyšla jedna akce, kdy Holas ten zápas rozhodl. V závěru jsme se dostali do oslabení, powerplay 6 na 4 jsme ustáli, i když soupeř nějaké šance měl. Nicméně mrzí mě, že jsme doma měli jen jednu přesilovku, ještě k tomu necelou, soupeř jich měl sedm... Nevím, něco je špatně. Je potřeba si vážit této výhry 2:1, Litoměřice jsou velmi kvalitní, pohyblivý tým, jsou nebezpeční z protiútoků.