středa 09. října 2024 | Adam Čuba

Berani potvrzují parádní formu, tentokrát srazili Třebíč a jdou do čela Maxa ligy!

Devět zápasů, dvacet bodů, první místo v tabulce. Takový start zlínského A týmu do sezony nepamatujeme dlouhé roky! Svěřenci Jána Pardavého zvládli už šestý duel v řadě a ačkoli dnes utkání s Třebíčí v Moravských Budějovicích nenabídlo kopu gólů, ani přehlídku hokejové krásy, Berani dokázali soupeře přetlačit a berou další tři mimořádně cenné body. Momentálně se Sedláček a spol vyhřívají na prvním místě ligové tabulky. Tento post i domácí neporazitelnost budou Berani obhajovat v sobotu, kdy na vlastním ledě vyzou (už od 16:00) nepříjemné Litoměřice.

1:2
(1:0, 0:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 17. Bořuta (Psota, Dočekal) – 22. Gago (Válek, Kverka), 36. Kverka (Válek, Čáp). Rozhodčí: Kostourek, Zeliska – Jindra, Maštalíř. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 31:24. Diváci: 608. Průběh zápasu: 1:0, 1:2.

SK Horácká Slavia Třebíč: Jan Brož (Mičán) – Vandas, Bořuta, Furch, Kroupa, E. Mareš, Štebih, Stehlík, Vodička – Psota, Bittner (A), Dočekal (C) – V. Brož, Michálek, Ferda (A) – Tomáš Svoboda, Vodný, Michalčuk – Malý, Lichanec, Kuba.

RI OKNA Berani Zlín: Huf (Pavelka) – Suhrada, Salonen (A), Urbanec, Čáp, Pohl, D. Kolář, Talafa – Süss, Holík, Paukku – Šlahař, Kverka, Válek – Salmio, Gago, Z. Sedlák – Sedláček (C), Sadovikov, Köhler (A) – Heš.

Dnešní utkání mnoho hokejové krásy nenabídlo. Berani v první třetině párkrát zahrozili, to, když se v brankovišti prosazoval Paukku nebo když ostře vypálil Lukáš Válek. Třebíč je pověstná nebezpečnými přesilovkami, ve kterých se role snajpra ujímá obvykle Martin Dočekal. Žlutomodří každopádně první početní převahu soupeře, po Kverkově faulu, ustáli. V 17. minutě už se každopádně domácí radovali, Bittner šikovně přiťukl pro najíždějícího Antonína Bořutu, zlínský odchovanec si najel až na kruh a odtud propálil Daniela Hufa – 1:0.

Druhá perioda byla výrazně ovlivněna tresty na obou stranách. Nejprve byl na lavici hanby usazen Michal Furch a to dokonce na 2+2 minuty. Berani také velice rychle udeřili, Válka ještě Brož vychytal, právě Lukáš Válek ale kotouč vrátil do brankoviště, kde se prosadil důrazný Michal Gago – 1:1. Průbojný forward, který většinou vyniká v jiných činnostech, než ve sběru bodů se letos prosadil už potřetí, celkově má na kontě dokonce šest bodů. Ne, že by Třebíč nehrozila, na bránu vypálila v každé třetině minimálně deset střel, Daniel Huf ale dnes podal výtečný výkon a své parťáky držel. Krize měla přijít ve 25. minutě, na trestnou byl totiž odveden Sadovikov a následně Talafa, domácí tak čekala dlouhá přesilovka 5 na 3. Na oslabení dnes odvedli borci z Baťova města výtečnou práci a soupeři nedovolili vrátit se do zápasu ani při této dvojnásobné výhodě. A tak přišla zasloužená odměna! Válkův centr od mantinelu tentokrát trefil Jaromíra Kverku, borce, který po svém příchodu mezi Berany přidal už šestý přesný zákrok, ač tento byl poměrně šťastný. Svěřenci Jána Pardavého nicméně získali vedení, které už nepustili – 1:2.

Gólu jistoty byli Berani několikrát blízko, konec konců ještě ve druhé třetině hráli další čtyřminutovou přesilovku. V té byl nejblíže gólu Jan Pohl, který dostal dvakrát nabito na ránu z první, zkušený obránce bohužel neuspěl. V úplném závěru zápasu měl vyrovnání na holi Dočekal, ten ale z bezprostřední blízkosti Dana Hufa nepřekonal ani na dvakrát, z hostujících šancí zmiňme ještě tvrdou ránu Furcha nebo ostré střely dnes velmi aktivního Matěje Psoty, ani oni ale dnes recept na zlínského brankáře nenašli.

Zlínští hokejisté tedy potvrzují, že momentálně se nacházejí ve skvělé formě, díky šesti výhrám v řadě aktuálně vévodí ligovému pořadí. Tabulka je ale nadále vyrovnaná, Sokolov i Vsetín jsou na dostřel. Berany tedy čekají další bitvy o důležité body, ta nejbližší se koná v sobotu v naší Trinity Bank Aréně. Sedláček a spol zde budou proti Litoměřicím hájit domácí neporazitelnost i postavení na čele tabulky. Začíná se netradičně již v 16:00.