pondělí 07. října 2024 | Adam Čuba

Domácí neporazitelnost trvá! Berani porážejí Prostějov

I čtvrté domácí utkání zvládli zlínští Berani na jedničku, Prostějov přehráli v poměru 2:1 a zapisují pátou výhru v řadě. Svěřenci Jána Pardavého byli po celé utkání aktivnějším celkem, na Marka Štipčáka vyslali hned 33 střel, ten však dlouho držel naděje Jestřábů na bodový zisk. Domácí každopádně těsné vedení uhájili, díky čemuž získávají další tři body a posouvají se na druhé místo maxaligové tabulky.

2:1
(2:1, 0:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 12. Talafa (Válek, Kverka), 19. Z. Sedlák (Salmio) – 7. Kindl (Šidlík, Jiránek). Rozhodčí: Obadal, Gebauer – Bezděk, Frais. Vyloučení: 1:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 33:26 Průběh zápasu: 0:1, 2:1.

RI OKNA Berani Zlín: Huf (Pavelka) – Suhrada, Salonen (A), Urbanec, Čáp, Pohl, D. Kolář, Talafa – Süss, Holík, Paukku – Šlahař, Kverka, Válek – Salmio, Gago, Z. Sedlák – Sedláček (C), Sadovikov, Köhler (A) – Heš.

LHK Jestřábi Prostějov: Štipčák (Kavan) – Zdráhal, Poledna, Klimíček, Krejčí, Šidlík (C), D. Svoboda, Pilař – Jiránek (A), Kindl, M. Tomeček – Karabáček, Illéš, J. Veselý – Babka (A), Kučera, Jenyš – Slanina, Honejsek, Korčák – Jenčovský.

První třetina se odehrála ve velmi slušném tempu, Berani v ní byli lepším týmem. Nicméně první tutovku měli hosté z Prostějova, to, když se před bránu protáhl Veselý. A byli to právě Jestřábi, kdo se také jako první prosadil, konkrétně šikovnou střelou překonal Hufa ex-zlínský Denis Kindl. Reakce Beranů na inkasovaný gól? Drtivý tlak, Pardavého svěřenci začali soupeře výrazně přehrávat. Dvě slušné jedovky od modré čáry vyslal obránce Jiří Suhrada, který hrál v 1. třetině velmi dobře, před bránu se protáhl i Šlahař a druhá formace se blýskla také další zajímavou kombinací. Tyto situace brankář Štipčák ještě ustál, nicméně šikovné nahození Tadeáše Talafy už pokrýt nedokázal. Mladý obránce se trefil poprvé v sezoně a celkově potřetí ve zlínském A týmu – 1:0.

Berani si v dalším průběhu třetiny zahráli přesilovou hru, v té se neprosadili, nicméně krátce po jejím skončení se protáhl před bránu Zdeněk Sedlák, který zvýšil na 2:1. Dravý forward tak prožívá snový návrat do sestavy, při svém druhém startu dal druhý gól.

Ve druhé třetině branka nepadla. Berani si zahráli dvě po sobě jdoucí přesilové hry, tlak si dokázala vytvořit Kverkova i Holíkova lajna, nicméně gól se vsítit nepodařilo. Snad nejblíže byl svižně pálící Salonen, který na přesilovce zastává pozici ostřelovače z kruhu, i jeho rány ale Štipčák vytěsnil. Početní převahu si zahráli i Jestřábi, ani oni se ale neprosadili. Hosté také v prostřední části hry tahali za kratší konec, na branku vyslali osm střel, proti zlínským třinácti. Jednou Jestřábi na zlínskou obranu přeci jen pořádně zatlačili a vyrovnávací branka byla na spadnutí, Berani každopádně odolali. V samém závěru měli Berani dvě velké šance, skórovat měl především Šlahař, na kterého už zívala prázdná branka.

Hned na startu třetí třetiny si Berani zahráli přesilovou hru, v dobré pozici byl před bránou Süss, dorážet se snažil také Holík. Početní přesilovka využita nebyla, nicméně krátce po jejím skončení se Sadovikov hnal do úniku, ani jemu ale dnes nebylo přáno. Prostějov se do šancí dostával jen zteží, a když, Daniel Huf byl připraven. Snad nejblíže vyrovnání byl Veselý, který společně s Denisem Kindlem dorážel z předbrankového prostoru. Domácí se snažili přidat branku jistoty, Marka Štipčáka zaměstnali osmi dalšími střeleckými pokusy, celkově vypálili na prostějovskou bránu třiatřicetkrát. V závěru to mohlo být ještě pořádné drama, Berani, ale ustáli i risk Prostějova bez brankáře a mohli začít slavit.

Svěřenci Jána Pardavého tedy zapisují pátou výhru v řadě, na domácím ledě ještě v letošní sezoně nezaváhali a potvrzují, že se nacházejí ve skvělé formě. Tu se žludomodrý výběr pokusí potvrdit hned ve středu, kdy zajíždí na led Horácké Slavie Třebíč. Začíná se v 18:00.

Ján Pardavý (hlavní trenér, RI OKNA Berani Zlín): Byl to velmi těžký zápas, Prostějov před zápasem vyměnil trenéra, mentálně jsou dole, na což jsme hráče přesně upozorňovali. Věděli, že musíme podat náš nejlepší výkon, abychom porazili tyto hráče, kteří momentálně bojují o svůj život. Já jsem s těmito 60 minutami spokojený, měli jsme dobrý pohyb, hodně šancí. Chyběl nám akorát třetí gól, který by byl takovým uklidňujícím elementem. Prohrávali jsme 1:0, otočili jsme ještě v první třetině, to bylo dobré, hráče to uklidnilo. Pak nám chyběl právě už jenom ten třetí gól, naštěstí jsme to velkou snahou ubránili, i soupeřovo powerplay, a bereme výhru.