sobota 05. října 2024 | Adam Čuba

Berani zapisují čtvrtou výhru v řadě, tentokrát srazili silnou Porubu

Zlínští Berani ukazují, že v úvodu nové prvoligové sezony se nacházejí ve velmi dobré formě, dnes si na hřišti soupeře poradili s ambiciózním celkem Poruby 2:4 a zapisují čtvrtou výhru v řadě, která je posouvá na průběžné třetí místo v tabulce! Prvním gólem v sezoně se blýskl navrátilec do sestavy Zdeněk Sedlák, svůj první zápas po příchodu do Zlína odehrál také vytáhlý bek Daniel Kolář, který na ledě strávil 15 minut. Další utkání čeká Sedláčka a spol už v pondělí, to na vlastním ledě vyzvou Prostějov. Začíná se v klasických 17:30.

2:4
(0:2, 2:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 22. Střondala, 32. Razgals – 12. Šlahař (Kverka, Válek), 18. Gago (Heš), 38. Kverka (Válek, Čáp), 53. Z. Sedlák (Gago). Rozhodčí: Cabák, Šudoma – Smetková, Kráľ. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Průběh zápasu: 0:2, 2:2, 2:4.

HC RT TORAX Poruba 2011: O. Bláha (Dolejš) – Nilsson, Doudera, Gutwald, Westlund, Bartko, Ježek, Voráček – Herrman, Roman (A), Kotala – Razgals, Šoustal, Střondala – Berisha, Krenželok (C), O. Šedivý – Christov, Vachovec (A), Gřeš – Klímek.

RI OKNA Berani Zlín: Huf (Pavelka) – Suhrada, Salonen (A), Urbanec, Čáp, Pohl, Kolář, Talafa – Süss, Holík, Paukku – Šlahař, Kverka, Válek – Salmio, Gago, Heš – Sedláček (C), Sadovikov, Köhler (A) – Z. Sedlák.

Poruba do zápasu vletěla a snažila se Berany dostávat pod tlak, Daniel Huf musel ihned vytasit několik těžkých zákroků, například proti Kotalovi, který pálil z kruhu. Tlak každopádně po úvodních minutách odezněl, a i Berani se začali dostávat do šancí. Jednu takovou měl z prostoru mezi kruhy Šlahař, tady zlínský střelec ještě neuspěl. Co se nepovedlo při hře 5 na 5, vynahradil Jakub Šlahař při přesilovce, kdy pronikl do pásma pravým křídlem a jeho rána propadla brankáři Bláhovi mezi betony. V závěru Berani udeřili znovu, tentokrát to parádně udělal Michal Gago, který si vyměnil puk s Hešem, naznačil přihrávku a backhandem dopravil puk do sítě – 2:0.

Na stratu druhé třetiny domácí dominovali. Už ve 22. minutě snížil na 1:2 pohotovou dorážkou Vojtěch Střondala. V čase 23:04 mohlo být vyrovnáno, tento zásah však nebyl po zkoumání u videa uznán – Vít Christov totiž puk dopravil do brány kopnutím. Poruba ale měla i další šance, z přečíslení pálil Vachovec, Huf se vytáhnul i proti Střondalovi. Za Zlín zahrozil Stanislav Sadovikov po výborné Köhlerově práci, tady se vytáhl brankář Bláha. Ve druhé třetině se na ledě začal objevovat také dosud nehrající Zdeněk Sedlák, který zvýšil dobrý pohyb Beranů v útočném pásmu, jeho chvíle každopádně měla přijít až později.

V polovině základní hrací doby museli Berani bránit přesilovku soupeře, skákavý kotouč se nepodařilo vyhodit z pásma, k dorážce se dostal Franks Razgals a skóre bylo tentokrát už skutečně vyrovnáno – 2:2. Také Sedláček a spol si ale zahráli početní převahu a znovu v ní byli úspěšní! První formace s Petrem Holíkem branku sice nevsítila, i když Aleksi Salonen vyslal dvě slušné pumelice od modré čáry. Na řadu přišlo střídání, Válek narýsoval výborný pas na Jaromíra Kverku, ten si puk srovnal na holi a odpravil jej do sítě. V samém závěru prostřední části hry mohlo být ještě veseleji, jenže Mikko Salmio prázdnou bránu minul. Do kabin se tak šlo „jen“ za stavu 2:3.

Poruba ve třetí třetině nedokázala vyvinout zamýšlený tlak, domácí se s přechodem do útoku trápili. Daniel Huf ale přeci jen musel párkrát zazářit, třeba proti zakončení Klimka. Hrozili i borci ve žlutomodré, dobré střídání odehrála 4. formace, před brankou zakončoval konkrétně Pavel Sedláček, dvakrát ostře vypálil dnes výborný Jakub Šlahař. V 53. minutě přišla důležitá pojistka, Berani ujeli do přečíslení, Gago našel navrátilce Zdeňka Sedláka, ten zamířil a trefil přímo horní růžek soupeřovy brány – 2:4. Svěřence Jána Pardavého čtvrtá branka uklidnila, zbytek zápasu odehráli v podstatě suverénně. Poslední šanci na obrat dostala Poruba tři a půl minuty před koncem, to, když byl Vachovec ve velké šanci faulován Paukkem. Přesilovku domácí nesehráli dobře, navíc se neodhodlali ani k odvolání brankáře. V závěru mohl definitivně rozhodnout do samostatného úniku najíždějící Jesse Paukku, nejlepší zlínský střelec ale tentokrát minul tři tyče. To už ale nevadilo, Berani náskok uhájili a zvítězili 2:4.

Ján Pardavý (hlavní trenér, RI OKNA Berani Zlín): Za mě jsme dnes hráli s nejkvalitnějším soupeřem z celé Maxa ligy, Poruba ukázala, že má velmi kvalitní, zkušený tým. Hrají dobře na puku, rychle otáčejí hru, což nám dělalo problémy. Ale celkově si myslím, že z naší strany to byl také velmi dobrý zápas. Šli jsme do vedení 2:0, a až na ten začátek druhé třetiny, kdy nám soupeř vyrovnal, jsme hráli asi nejvíce týmově v dosavadním průběhu sezony. Musíme být spokojeni se třemi body proti velmi dobrému soupeři.