Včera | Adam Čuba

Berani vezou domů první body z venkovního ledu! Kolín srazil ve třetí třetině Sadovikov

Po dvou prohrách na venkovních stadionech dnes zlínští Berani poprvé uspěli, konkrétně na ledě dlouhodobě neoblíbeného Kolína! Divoký zápas byl plný zvratů, Berani ale nakonec zápas urvali díky dvěma trefám ve 3. třetině a zvítězili 5:3. Svůj vůbec první gól ve Zlíně dnes vsítil Lukáš Válek, poprvé v sezoně se trefil také elitní finský obránce Aleksi Salonen. Další utkání čeká borce z Baťova města "až" ve středu, kdy na domácím ledě vyzvou svého největšího soka - vsetínský VHK. Začíná se v tradičních 17:30.

6. kolo / sobota 28. 9. 2024 / 16:00
SC Marimex Kolín Kolín - RI OKNA Berani Zlín Zlín
3:5
(0:1, 3:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 23. Skořepa (Všetečka, Chalupa), 36. Gardoň (D. Sýkora, T. Tůma), 37. Kloz (Ouřada, Husa) – 5. Kverka (Šlahař, Urbanec), 25. Holík (Süss), 26. Válek, 50. Sadovikov (Gago, Suhrada), 60. Salonen. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1051. Průběh zápasu: 0:1, 1:1, 1:3, 3:3, 3:5.

SC Marimex Kolín: Soukup (Málek) – Husa, Piegl, Kolmann (C), D. Sýkora, T. Tůma, Hampl, Pinkas – Chalupa, Skořepa (A), Malát – Ouřada, Kloz (A), Všetečka – K. Lang, P. Moravec, Pokorný – Gardoň, Malínek, Dlouhý – Hujer.

RI OKNA Berani Zlín: Pavelka (Huf) – Pohl, Salonen (A), Čáp, Urbanec, Suhrada, Talafa, Benda – Paukku, Holík, Süss – Šlahař, Válek, Kverka – Köhler (A), Gago, Sedláček (C) – Heš, Sadovikov, Čechmánek.

Berani do utkání vstoupili velmi dobře, brzy se také radovali z úvodní branky. Tu obstaral ostrostřelec Jaromír Kverka, který se v brankovišti dostal k odraženému puku a dorážkou vsítil už svůj čtvrtý gól po příchodu do Zlína -0:1! I nadále si žlutomodrý výběr tvořil šance, výborně hrál Jan Süss nebo také lajna mladíků s Lukášem Hešem a Jakubem Čechmánkem. Ani Jaroslav Pavelka se vyloženě nenudil, ačkoli většina střel, které musel řešit se neřadila do kategorie nebezpečných. Jednou se ale zkušený gólman opravdu vytáhl, to, když nadvakrát vychytal úplně volného Jana Kloze. V poslední minutě přišel ze zlínského pohledu veliký problém. Kapitán Pavel Sedláček dohrál Matěje Pinkase, za což dostal trest na pět minut + do konce utkání. Drtivá většina dlouhé přesilovky se přenesla do druhé třetiny.

Berani dlouhé oslabení zvládali výborně, nicméně jednou přeci jen inkasovali. O vyrovnání se backhandem postaral Josef Skořepa, bezmocný Jaroslav Pavelka už nemohl dělat nic. Svěřenci Jána Pardavého už soupeři nic dalšího nedovolili, a to ani v oslabení 3 na 5, které museli hosté přečkat po Köhlerově prohřešku. Okolo 25. minuty začali Kozli kupit chyby, které Berani nemilosrdně trestali. První ztrátu zužitkoval Petr Holík, který si ještě potáhl puk do backhandu a skóroval. Ani ne o minutu později dostal nalito na ránu Lukáš Válek, který se napřáhl a parádní ranou vsítil svůj první gól v dresu s Beranem na hrudi – 3:1. I když byli Berani i nadále lepší, vyšší vedení si vypracovat nedokázali, což je v závěru periody mrzelo. Ve 36. minutě ujel do úniku Matěj Gordon, který snížil, o vyrovnání se postaral jen o střídání později nejproduktivnější Kozel Jan Kloz – 3:3. Začínalo se od znovu.

Berani vstoupili do třetí třetiny s novou energií a opět diktovali tempo hry. Kolín ale klidně mohl vedení strhnout na svou stranu, Hujer ale přečíslení 3 na 1 nevyřešil dobře. Deset minut před koncem udeřil ukrajinský hrdina Stanislav Sadovikov a Berani získali rozhodující vedení! Sadovikov vypálil přes beka a parádně mířeným pokusem dal na 3:4. Köhler a spol museli ubránit ještě dvě oslabení, v obou případech si ale vytvořili více šancí než útočící soupeř. Do úniku se hnal Süss, Gago s Paukkem, k tomu dokonce i Válek. V samém závěru dostali početní převahu i Berani, tu svěřenci Jána Pardavého odehráli výtečně takticky a výhru navíc pojistil trefou do prázdné beány Aleksi Salonen3:5.

Ján Pardavý (hlavní trenér, RI OKNA Berani Zlín): Když to vezmeme od začátku, vstup do zápasu jsme neměli dobrý, chyběl nám pohyb. Soupeř byl více u nás v pásmu, my jsme byli beze střely do nějaké páté, možná sedmé minuty. První střelou jsme pak šli do vedení, což byl pro nás uklidňující moment. V 1. třetině jsme pak byli lepším týmem, ve druhé třetiny nás zastavilo to pětiminutové oslabení. Soupeř dlouhou přesilovku využil a vyrovnal, my jsme následně šli do vedení na 3:1 po dobrých kombinacích, dobrých střelách. Od té doby jsme na ledě už zase nebyli, byli jsme ustrašení, netvořili jsme si šance. Soupeř na nás zatlačil, což vyvrcholilo dvěmi takovými hloupými góly. Bylo tam jedno špatné střídání, jeden samostatný nájezd, jedna dorážka z předbrankového prostoru - 3:3. Začínali jsme od začátku. Já jsem věděl, že ta síla týmu se projeví a že ten vítězný gól dáme my. Nakonec to na sebe vzal Sad, pak jsme ještě dali v powerplay ještě gól navíc. Chválabohu bereme tři body.