pondělí 23. září 2024 | Adam Čuba

Berani v Pelhřimově nestačili na Jihlavu, rozhodla druhá třetina

Ani druhé venkovní utkání nevyšlo našim hokejistům dle představ. Souboj s Duklou Jihlava, který se odehrál v pelhřimovském azylu, rozhodla druhá třetina, ve které domácí Dukla dominovala a vytvořila si náskok 3:0. Berani v závěrečné dvacetiminutovce utkání ještě pořádně zdramatizovali góly Holíka a Süsse, vyrovnat už ale nedokázali a padli těsně 3:4. Další utkání čeká svěřence Jána Pardavého opět doma, ve středu vyzvou od 17:30 Frýdek-Místek.

4. kolo / pondělí 23. 9. 2024 / 17:30
HC Dukla Jihlava Jihlava - RI OKNA Berani Zlín Zlín
4:3
(0:0, 3:1, 1:2)
Branky a nahrávky: : 24. Harkabus (Bilčík, Ozols), 25. Čachotský (Jansons), 33. Štefančík (Dundáček), 53. Cachnín (Čachotský, T. Havránek) – 38. Suhrada (Kratochvíl, Paukku), 55. Holík (Salonen, Kratochvíl), 56. Süss (Köhler). Rozhodčí: Horák, Zavřel – Polák, Augusta. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 560. Střely na branku: 35:22. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:3.

HC Dukla Jihlava: Žukov (A. Beran) – Bilčík (A), Strejček, Korenčík, L. Mareš, Dundáček, Jansons, Ozols – Čachotský (C), Kulda, Cachnín – Štefančík, Menšík, Vrhel – Harkabus (A), Toman, T. Havránek – Půček, Pořízek, Chvátal.

RI OKNA Berani Zlín: Huf (Pavelka) – Suhrada, Salonen (A), Pohl, Riedl, Čáp, Urbanec, Benda – Kratochvíl, Holík, Paukku – Válek, Kverka, Šlahař – Heš, Süss, Gago – Köhler (A), Sadovikov, Sedláček (C) – Čechmánek.

První třetina byla především taktickou bitvou, ani jeden z týmů se nehnal bezhlavě do útoku. Pár šancí jsme každopádně viděli, tyčku za Danielem Hufem nastřelil Čachotský, na druhé straně ostře pálil junior Lukáš Heš, do slušné příležitosti si najel i rychlonohý Petr Kratochvíl. Berani soupeře pořádně zmáčkli při přesilové hře, v té dvakrát pálil Süss, z předbrankového prostoru dorážel ještě Paukku. Až do sirény se však Holík s spol neprosadili, do kabin se šlo za stavu 0:0.

Druhá třetina Beranům jednoduše nevyšla. Nejprve hosté nezužitkovali další přesilovou hru, nedlouho poté se mnohem živější Dukla začala střelecky prosazovat. První gól dal šikovnou tečí fantom jarního play off Tomáš Harkabus, o minutu později navíc přesně mířenou střelou nad lapačku zvýšil kapitán Tomáš Čachotský. Jihlava byla i nadále lepší, borcům z Baťova města dovolila za dvacet minut pouze čtyři pokusy mířené na Maksima Žukova, sami Daniela Hufa zaměstnali osmnáctkrát. V polovině základní hrací doby navíc přišla další rána, Dundáčkovo nahození usměrnil do sítě Marcel Štefančík – 3:0. Zlínští hokejisté se nevzdali v 38. minutě vyslal parádní ránu „golfákem“ obránce Jiří Suhrada, který tak ještě před druhou sirénou upravil na příznivějších 3:1.

Na začátku třetí třetiny nevypadaly zlínské naděje nejlépe, Berani hned dvakrát usedli na trestnou, Štefančík málem vsítil svůj druhý gól, tomu zabránila až branková konstrukce. Osm minut před koncem navíc pronikl do pásma Richard Cachtín, který zamíchal s pukem a vystřelil, jeho pokus skončil za zády Daniela Hufa – 4:1.

Sedláček a spol. se ale nevzdali, rychle tak přišla odpověď. Obránce Aleksi Salonen se zjevil až v mezikruží, jeho jedovku Žukov ještě chytil, na následnou dorážku Petra Holíka už ale nedosáhl. O minutu později ztratil domácí Půček helmu, kvůli čemuž musel dle pravidel nechat parťáky ve štychu a pelášit na střídačku. Berani tuhle krátkou „přesilovku“ zužitkovali, Jan Süss se prosadil pohotovým zakončením z předbrankového prostoru a rázem už to bylo jenom o gól! Žlutomodrý výběr ještě v závěru pořádně zahrozil při power play, vytouženého vyrovnání se ale Pardavého svěřenci nedočkali. V Pelhřimově tedy prohrávají s Duklou Jihlava těsně 3:4.

Ján Pardavý (hlavní trenér, RI OKNA Berani Zlín): První třetina byla z naší strany solidní, měli jsme dobrý pohyb. Byla to vyrovnaná pasáž hry, bez větších šancí na obou stranách. Druhou třetinu jsme zahajovali dvěma přesilovkami, které nám paradoxně ublížily, jelikož od toho momentu jsme na ledě neexistovali. Dostali jsme první gól, což na mužstvo dolehlo. Neměli jsme pohyb, prohrávali jsme souboje, soupeř nás trestal. 3. třetinu jsme chtěli odehrát nejlépe, což se nám nedařilo. V závěru jsme zápas sice zdramatizovali, ale celkově nemůžeme být absolutně spokojení. Hlavně s přístupem, souboji, těch jsme prohráli hodně. Dnes tam chyběla ochota o výhru pořádně zabojovat, Jihlava si šla za výhrou mnohem více.