úterý 26. března 2024 | Adam Čuba

Berani na Litoměřice recept tentokrát nenašli, soupeř bere semifinálový mečbol

Pátý zápas semifinále Chance ligy se odehrál v litoměřické Kalich Aréně. Berani na domácí celek bohužel vyzrát nedokázali, soupeř si v první polovině utkání vytvořil pohodlný náskok 3:0 a ten už nepustil. Za Zlín vykřesal naději na startu třetí třetiny Stanislav Sadovikov, který se tedy trefil i ve svém druhém startu v play off. Köhler a spol Kališníky ještě pořádně zatlačili, vyrovnat už ale nedokázali a prohrávají 1:4. Berani nyní čelí litoměřickému mečbolu, ten budou odvracet už pozítří, šestý zápas semifinále se hraje 28.3 ve Zlíně od 17:30.

4:1
(1:0, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 7. Tůma (Korkiakoski), 24. Costa (Kordule), 27. Costa (Benda), 56. Sihvonen (Jícha, Tůma) – 43. Sadovikov. Rozhodčí: Petružálek, Mejzlík – Zídek, Maňák. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1750. Střely na branku: 25:37. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.

HC Stadion Litoměřice: Cichoň (Šatný) – Jebavý (C), Tůma, Benda, Krutil, Husák (A), Černohorský, Pavlák – Kordule, Jícha (A), Costa – M. Vitouch, Kuťák, P. Svoboda – Plos, Korkiakoski, Sihvonen – Hrabík, Žmola, Ton.

Berani Zlín: Huf (Kořének) – Salonen, Riedl, Čáp, Warg, Zbořil, M. Novotný, Suhrada – Salmio, Holík, Paukku – Šlahař, Gago, Süss – Novák, Kindl, Z. Sedlák – P. Sedláček (A), Sadovikov, Köhler (C).

První třetina nabídla především urputný a fyzicky náročný hokej. V první šanci se zjevil domácí Costa, jenž vyslal svou jedovku z mezikruží. Australský mladík měl později ještě tutovku, když zůstal úplně volný před Hufem, zlínského gólmana však ani tentokrát nepřekonal. Příležitosti měli i Berani, nebezpečná byla třeba Sadovikova dorážka. Do vedení šli bohužel Kališníci, v 7. minutě se k nahození dostal Jakub Tůma, kotouč zapadl až za Hufa a domácí obránce tak zapsal svůj vůbec první gól mezi muži – 1:0.

Blízko vyrovnání byl Mikko Salmio, který však v náznaku přečíslení 2 na 1 pálil jen do bloku. V dalším protiútoku už Salmio nahrával na Paukka, ten byl ale faulován. Přesilovku Köhlerova parta nevyužila, v nejlepší pozici byl Holík, který ovšem trefil pouze boční síťku. V závěru Litoměřice ještě několikrát zariskovaly v rozehrávce, Berani však soupeřovy chyby využít nedokázali.

Ve druhé třetině si domácí vytvořili náskok, který byl nakonec pro jejich dnešní výhru klíčový. Ve 24. minutě si smolný moment vybral Daniel Huf, kterému propadl pokus Kalea Costy z nulového úhlu. Odpovědět mohl z přečíslení ihned Kindl, na druhé straně se řítil kupředu Sihvonen, toho ale zlínský gólman vychytal. Berani zvýšili aktivitu a byli lepším týmem, bohužel se ale znovu prosadil soupeř, konkrétně znovu Kale Costa, který zvýšil přesnou ranou k tyči na 3:0. Köhler a spol si následně zahráli přesilovku, v té se jim sice nedala upřít snaha, gól však nepadl.

Ve třetí třetině do toho Berani šlápli, už v jejím úvodu se do brány tlačil Stanislav Sadovikov, který důrazem překonal Cichoně a vykřesal tak jiskřičku naděje – 3:1. Na kontakt mohl Zlín dostat Sedláček, který se při vlastním oslabení řítil do úniku, jenže neuspěl. Hru ve čtyřech mimochodem svěřenci Jana Srdínka zvládli výborně, snažili se být aktivní a Litoměřice v tísni dokonce třikrát vyhodily puk na zakázané uvolnění.

Berani i nadále tlačili, soupeřova gólmana protáhl z pravé strany třeba Kindl, tvrdou ránu vyslal i Šlahař. Celkem hosté vyslali v závěrečné pasáži na bránu Kališníků 18 střel, recept na Oldřicha Cichoně už ale nenašli...

Pět minut před koncem uklidnil domácí úspěšně zakončující Riku Sihvonen – 4:1. Berani se ještě snažili něco vymyslet, ostře do brány šel Süss i Sedláček, tvrdě pálil Paukku. Už bylo ale rozhodnuto, Litoměřice vítězí 4:1 a berou semifinálový mečbol.

Karty jsou nyní rozdány naprosto jasně. Zlínští hokejisté jsou za své dvě sezony v Chance lize vůbec poprvé vystaveni mečbolu soupeře, nyní už nesmějí prohrát. Nejprve se hraje v naší Trinity Bank Aréně ve čtvrtek, případný sedmý duel nás čeká v Litoměřicích v sobotu 30. března.

Jan Srdínko (Berani Zlín): Kluci dnes na ledě nechali všechno. Makali, měli jsme dobrý pohyb, vytvářeli jsme si i dostatek střeleckých příležitostí. Bohužel efektivita v zakončení byla slabá, soupeř byl v tomto šťastnější. My máme pořád další zápas před námi, uděláme všechno pro to, abychom se sem vrátili na rozhodující zápas.