pátek 15. března 2024 | Adam Čuba

Dorostenci byli blízko prodloužení série, v Hradci ale nakonec neuspěli a sezona pro ně končí

Zlínští dorostenci dnes sehráli druhý duel předkola s Hradcem Králové. A opět to byl vyrovnaný duel, Berani vedli 1:0 i 2:1, domácí však pokaždé vyrovnali, následně Filip Frolík udeřil v 54. minutě a na tuhle branku už svěřenci Lubomíra Vosátka reagovat nedokázali. Sezona pro ně nyní i přes srdnatý výkon končí.

PR2 / pátek 15. 3. 2024 / 17:15
Mountfield HK Hr.Králové - Berani Zlín Zlín
3:2
(1:1, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 19. Frolík (Hendrych), 31. Šichan (Páleník), 54. Frolík (D. Pavlík, Václavíček) – 14. Holba (Pečner, Mikel), 24. Kos (Pečner) Rozhodčí: Valda, Červenka – Obr, Hlinka. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 123. Střely na branku: 39:36. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2.

Mountfield HK: M. Záruba – D. Pavlík, Forejtek, Wališ, Vencl, Š. Černý, J. Pánek, Studnický – Hornych, Fi. Klíma, Hendrych – Frolík, Páleník, Vondruška – Václavíček, Šichan, T. Vítek – Koklar.

Berani Zlín: Šimšálek – Mikel, Mořkovský, Mi. Sedláček, T. Schmied, J. Kubečka, Uřičář, F. Sedláček – Venený, Pluskal, Doležal, Kos, Matula, Holba, Pečner, Kočica, Nesrsta, V. Pravda.

První třetina se nesla především v duchu tvrdých zákroků a navazujících vyloučení. Rozhodčí v první třetině rozdali hned 43 trestných minut, přičemž 20 trestných minut bylo součástí osobního trestu pro hradeckého Tomáše Koklara za faul kolenem. Šílená první dvacetiminutovka tak viděla téměř dvakrát více trestů než úvodní střetnutí obou celků.

Skóre se tedy přirozeně měnilo při speciálních formacích. Ve 14. minutě se v přesilovce čtyř proti třem prosadili Berani zásluhou dobře postaveného Matěje Holby. Za nevyrovnaného počtu hráčů na ledě se trefili také Lvi, tentokrát v oslabení čtyř proti pěti. Připravený Patrik Hendrych uloupil puk v pásmu hostů a přihrávkou před odkrytou branku našel Filipa Frolíka, který obrovskou šancí nepohrdl – 1.1.

Hradečtí naskočili do druhé třetiny velmi aktivně, ve 24. minutě ale zažili studenou sprchu v podobě inkasované branky. Vedení si i podruhé v zápase totiž vzali Zlínští, kteří překvapili domácí celek hned po vhazování. Luca Pečner vyhrál kotouč pro pozorného Dominika Kose, jenž naprosto zaskočil nepřipraveného Marka Zárubu a rozvlnil síť za hradeckým brankářem.

Domácí ale opět měli v rukávu odpověď a z jedné ze čtyř přesilovek druhé třetiny srovnali skóre utkání. Aktivní Ondřej Páleník vybídl na středu neobsazeného Davida Šichana, který také za pomoci jemné teče obránce zamířil do pravé šibenice zlínské branky.

Východočeši se ve třetí třetině hnali za rozhodující brankou a v čase 53:43 se jí také dočkali. Prsty v tom měl opět hradecký hrdina Filip Frolík, který poprvé v zápase překlopil vedení na stranu domácích.

Hradečtí už dovedli utkání do vítězného konce a po výhře 3:2 se mohou se radovat z postupu do čtvrtfinále.