pondělí 11. března 2024 | Marek Valkovič

Junioři odvrátili první mečbol proti Jihlavě

Mladí Berani odvrátili konec sezony výhrou nad Jihlavou, kterou řídil Tomáš Pilát (2+0). Ten se blýsknul dvěma individuálními akcemi, které nasměrovaly jeho spoluhráče k bojovnému výkonu. Odveta je bude čekat již v úterý, kde se pokusí vrátit sérii opět do Jihlavy.

PR3 / pondělí 11. 3. 2024 / 17:30
Berani Zlín Zlín - HC Dukla Jihlava Jihlava
3:2
(2:0, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 3. Holba (Nábělek, Čechmánek), 12. Pilát (M. Horský, Burian), 52. Pilát (Čechmánek, Vaculík) – 29. Katolický (Číhal, Báťa), 60. Katolický (Vovsík, Rauš). Rozhodčí: Šico, Gebauer – Kučera, Kráľ. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:1. Diváci: 215. Střely na branku: 30:42. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2.

Berani Zlín: Uherek – Nábělek, Šišák, Velikovský, Špaňhel, Lukaštík, Burian – Kaláč, Vašíčko, J. Heš, Urban, Horský, Pilát, Čechmánek, L. Heš, Nekvapil, Pešák, Vaculík, Klimek, Holba

HC Dukla Jihlava: Cinka – Vandas, Číha, Vovsík, Jeletz, Topol, Vildomec, Löffler – Coufal, Báťa, Modl, Váňa, Klapica, Niederhafner, Chlubna, Rauš, Katolický, Peš, Jungwirth, Nosek

Berani dostali hned na začátku utkání možnost přesilové hry, kterou dokázal využít přesnou střelou pod horní tyč Martin Holba. Adam Burian mohl o tři minuty později zvýšit, ale z podobné pozice trefil jen tyč. V 11. minutě se skvělou sólovou akcí blýsknul Tomáš Pilát, který si nejprve obhodil prvního obránce, nabral rychlost, prohodil si druhého a z těsné blízkosti prostřelil brankáře.

Na druhé straně Matěj Vovšík minul střelu do prázdné branky, poté Martin Vaculík neproměnil samostatný únik. Lukáš Heš se na začátku druhé třetiny objevil sám před brankou soupeře, ale Hertlova klička mu nevyšla dle jeho představ. Snížit dokázal Šimon Katolický, který využil unavené obranné formace, která mu dala dostatek prostoru ke střele, na kterou už byl dobře chytající Uherek krátký.

Při Lukaštíkově trestu jel Pilát sám na branku, ale trefil jen nastavenou lapačku. Na konci druhé třetiny se po souboji mimo hru na zem skácel Oliver Lukaštík, což vyvolalo emoce na obou stranách, Berani však nabídnutou dvouminutovou přesilovku nepřetavili v branku. Další dvě početní výhody na začátku třetí části hry taktéž zůstaly nevyužity, takže mohla Dukla bojovat o vyrovnání.

Své spoluhráče však uklidnil Tomáš Pilát svou druhou přesnou střelou v utkání, když na sebe vzal přečíslení dva na jednoho. Dvě minuty před koncem se nechal vyloučit Adam Klimek, díky čemuž Jihlava snížila na rozdíl jedné branky, Šimon Katolický dokázal volný puk na brankovišti dorazit za brankovou čáru. Zbytek utkání už Berani v klidu dohráli a získali první bod v sérii hrané na tři vítězné utkání.

Další střetnutí je čeká již zítra opět od 17:30 v Trinity Bank Aréně Luďka Čajky, takže určitě neváhejte a přijďte je podpořit.

Ohlasy trenérů

Juraj Jurík (Berani Zlín): Bylo to bojovné utkání, dobře jsme do něj vstoupili, v první třetině jsme hráli dobře, v té druhé se hra srovnala, soupeř snížil. V třetí části hry to byl boj, důležíté bylo, že jsme odskočili na 3:1, dneska jsme si to vítězství prostě vybojovali.