pátek 08. března 2024 | Adam Čuba

I druhý bod v osmifinálové sérii bere Jihlava, junioři budou v pondělí odvracet konec sezony

Ani druhý zápas předkola nakonec naši junioři nedokázali dotáhnout do vítězného konce. Přitom i dnes to byla pořádná bitva a Berani nebyli od triumfu daleko! Výživná byla opět první třetina, v té svěřenci Juraje Juríka dali všechny své branky a ujali se vedení 3:2. Jihlava však dokázala vyrovnat a šlo se do prodloužení. V tom se zlínští hokejisté nejprve museli bránit dlouhé přesilovce 4 na 3. Soupeř sice výhodu neproměnil, jen chvilku po návratu Nekvapila na led však udeřil Tomáš Vandas - 4:3. Naši junioři jsou nyní v nezáviděníhodné pozici, vyhrát musejí třikrát v řadě, jakékoli zaváhání znamená konec sezony. První mečbol budou Berani odvracet v pondělí od 17:30, druhý hned o den později ve stejný čas. Oba duely se hrají v naší Trinity Bank Aréně.

PR2 / pátek 8. 3. 2024 / 18:00
HC Dukla Jihlava Jihlava - Berani Zlín Zlín
4:3p
(2:3, 1:0, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 6. Chlubna (Nosek), 17. Modl (Nosek, Vovsík), 27. Báťa (Katolický, Vovsík), 63. Vandas (Katolický) – 7. Holba (Urban), 18. Holba (Vašíčko, Špaňhel), 19. M. Horský (Pilát). Rozhodčí: Zeliska, Hacaperka – Kotlík, Hradil. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 178. Střely na branku: 39:30. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 3:3, 4:3.

HC Dukla Jihlava: Cinka – Vovsík, Topol, Číhal, Jeletz, Vandas, Vildomec, Löffler – Katolický, Báťa, Klapica – Rauš (A), Niederhafner, R. Váňa – Nosek, Chlubna, Modl – Peš, Coufal, Já. Jungwirth.

Berani Zlín: Kowalczyk – Zavřel, Špaňhel, Šišák, Velikovský, Lukaštík, Nábělek, Burian – Vašíčko, L. Heš, Urban – M. Horský, Holba, Pilát, J. Heš, Kaláč, Nekvapil, Čechmánek, Pešák, Vaculík.