pondělí 12. února 2024 | Lukáš Mihal

Junioři váleli v přesilovkách, přejeli Přerov a klepou na brány play off

Junioři pořád pokračují ve zlepšených výkonech a play off už mají na dosah! Mladí Berani vyrazili k předehrávce 22. kola do Přerova, kde dlouho platil bezbrankový stav. Po půlce utkání se do ševci však pořádně obuli a rychle získali čtyřbrankový náskok, který jim stačil k celkovému vítězství. Žlutomodří si ve třetím dějství ještě zlepšili náladu dalšími dvěma góly a nakonec využili čtyři přesilovky. Nejvíce se dařilo Jakubu Čechmánkovi, který si připsal tři asistence. Po zisku tří bodů tak junioři ztrácí na postupující pozice do vyřazovací části pouze jeden bod!

22. kolo / pondělí 12. 2. 2024 / 13:30
HC ZUBR Přerov Přerov - Berani Zlín Zlín
1:6
(0:0, 0:4, 1:2)
Branky a nahrávky: 41. Hlávka (Da. Bárta, R. Hradil) – 31. Nábělek (Čechmánek, Laciga), 32. Pilát (Čechmánek, Laciga), 37. Zavřel (Holba, Pilát), 38. Urban (Pražan), 53. Zavřel (L. Heš, Čechmánek), 57. L. Heš (Nábělek, Horský). Rozhodčí: Grygera, Schenel – Bubela, Mikšík. Vyloučení: 11:7. Využití: 0:4. V oslabení: 0:0. Diváci: 164. Střely na branku: 35:38. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:6.

HC ZUBR Přerov: Žurek (38. Ryšavý) – Holík, Škňouřil, Janek, Da. Bárta, Tomiga, Billa, Pekr – Kuchta, Mots, Hlávka, Buršík, Hyža, Švejda, J. Hanák, Mašek, Dobřecký, R. Hradil, Kolařík, Nášel.

Berani Zlín: Uherek – Zavřel, Špaňhel, Šišák, Lukaštík, Nábělek, Velikovský, Burian – Ramert, Kaláč, Pražan, Laciga, Urban, M. Horský, L. Heš, Pilát, J. Heš, Čechmánek, Vašíčko, Holba.

Přerov začal aktivně. Po šestnácti sekundách prudce zakončil o kousek vedle branky Hlávka, následně Holík a Hanák po nahrávce od zadního mantinelu mířili do připraveného Uherka. V přesilovce Zlína dvakrát zahrozil Jakub Heš. Nejprve po křížném pasu na zadní tyči těsně minul bránu a vzápětí najetý švihem nastřelil tyč.

Hrál se rychlý a svižný hokej. V polovině prvního dějství si zprava najel před bránu volný Laciga a Žurek musel vytáhl těžký zákrok lapačkou. Na druhé straně Buršík z přečíslení trefil pouze Uherka, stejně jako Hradil, který se proháčkoval hostující obranou.

Ve druhé třetině ujel Zubrům po levé straně útočného pásma Lukáš Heš a Horskému po jeho nabídce nechybělo moc, aby poslal kotouč k pravé tyči přerovské branky. Skóre se však měnilo až po polovině zápasu. To se do šance protáhl Patrik Nábělek a sám před Žurkem nezaváhal.

Berani si poté dvakrát pomohli přesilovkou. První využil střelou do pravé šibenice Tomáš Pilát, druhou od modré čáry Matěj Zavřel. V 38. minutě navíc ujel Pekrovi Zdeněk Urban, poradil si se Žurkem a vyhnal jej z brány. Místo něj šel do hry Ryšavý.

Domácím vyšel úvod třetí třetiny. Protiútok dvou proti jednomu skončil přesnou střelou Tadeáše Hlávky z pravé strany do vzdálenějšího dolního roku zlínské branky. Hlávka poté mohl zápas ještě více zdramatizovat, jenže při samostatném úniku vystřelil pouze do Uherkova betonu a velkou možnost zahodil. Hosté si už zbytek závěrečné části pohlídali. Lukáš Heš ještě na Ryšavého nevyzrál, Matěj Zavřel s návratem vyloučeného Hradila na led ale už ano. Finální výsledek stanovil v 57. minutě pokusem z ostrého úhlu Lukáš Heš.