sobota 09. března 2024 | Adam Čuba

Dorostenci letí do play off! Postup stvrdila výhra nad Olomoucí

Naši dorostenci dnes v Olomouci sehráli poslední kolo nadstavbové části. Pro absolutní jistotu postupu bylo potřeba získat alespoň dva body, což se tako podařilo, Berani vítězí 1:0 a skončí nejhůře druzí. Hrdinou se opět stal Jiří Venený, jenž rozhodl včera i dnes a výrazně se tak podepsal na postupu.

20. kolo / sobota 9. 3. 2024 / 12:00
HC Olomouc Olomouc - Berani Zlín Zlín
0:1
(0:1, 0:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 18. Venený (Uřičář). Rozhodčí: Novotná – Horák, Lainka. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 45. Střely na branku: 27:41. Průběh utkání: 0:1.

HC Olomouc: Žbánek – V. Navrátil, Dvořáček, Janeba, Hubáček, V. Černý, Holéczy – Husák, Brym, Kimak, Končický, Koryčanský, Kubát, T. Navrátil, Harásek, Prokop, Minář.

Berani Zlín: Šimšálek – Mikel, Mořkovský, Mi. Sedláček, T. Schmied, J. Kubečka, Uřičář, F. Sedláček – Venený, Pluskal, Doležal, Kos, Matula, Holba, Pečner, Kočica, Nesrsta, V. Pravda.

Hanáci se na začátku utkání museli bránit ve čtyřech, během početní nevýhody však Zlín téměř k ničemu nepustili. Následně se při přečíslení dva na jednoho vydal Vojtěch Kočica až do olomouckého brankoviště, odkud jen o pár centimetrů netrefil mezírku mezi betonem Žbánka a pravou tyčí. V čase 17:30 se nahození Jana Uřičáře odrazilo až na hůl Jiřího Veneného, jenž z otočky přesně zamířil do protipohybu olomouckého gólmana.

Také ve druhé třetině si hosté vytvořili dobré příležitosti. Přečíslení dva na jednoho zastavil Vít Navrátil zablokováním krosového pasu, následně pohledná kombinace Tomáše Mikela, Dominika Kose a zakončujícího Matěje Holby také gólem neskončila. Kohouti si na první šanci museli počkat až do 38. minuty, když tvrdá pumelice od modré nadělala Šimšálkovi přes dvě clony velké problémy.

Na začátku závěrečného dějství unikla Mora do přečíslení dva na jednoho, ve velké rychlosti ale neposlušný kotouč odskočil mimo dosah olomouckých hokejek. Na druhé straně odpověděl Adam Matula, ovšem ze slotu zamířil pouze do levé tyče. Nebezpečný byl také závar Zlínských v brankovišti domácích, nicméně Žbánek se v nepřehledné situaci skvěle zorientoval a puk schoval do lapačky. V závěru se kohouti pokusili o hru v šesti, jenomže Šimšálek svou neprůstřelnost udržel.