pátek 08. března 2024 | Adam Čuba

Dorostenci podruhé v řadě srazili Porubu a jsou krok od play off! Prodloužení v Ostravě rozsekl Jiří Venený

Podruhé během tohoto týdne se střely dorostenecké výběry Zlína a Poruby. Mladí Berani potvrdili výtečnou formu, zvítězili popáté v řadě a momentálně se dokonce usazují na prvním místě skupiny! Dnešní výhra se každopádně nerodila vůbec lehce, svěřenci Lubomíra Vosátka prohrávali 0:3, následně ještě 3:4, nicméně i tak dotáhli duel do prodloužení a v něm udeřil Jiří Venený! Situace v tabulce je nyní následující: Beranům by k jistotě postupu měly stačit už jen dva body, ty mohou získat na ledě poslední Olomouce. Hraje se hned zítra od 12:00 v olomoucké Plech Aréně. Připomeňme ještě, že do předkola play off postupují jen dva týmy naší skupiny.

19. kolo / pátek 8. 3. 2024 / 16:00
HC RT TORAX Poruba 2011 Poruba - Berani Zlín Zlín
4:5p
(2:0, 2:3, 0:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 7. Ostřížek (Korbel, Bobok), 18. Stryczek (Majkowski, Dietrich), 32. Ignatěnko (Majkowski, Dietrich), 40. Ostřížek (Vehovský) – 32. Mikel (Kos, Kočica), 34. Pluskal (Matula), 39. Matula (Venený), 47. Doležal (Nesrsta, Kočica), 63. Venený (Uřičář). Rozhodčí: : T. Janda – Konvička, Veselý. Vyloučení: 5:4 Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 111. Střely na branku: 35:39. Průběh utkání: 3:0, 3:3, 4:3, 4:5.

HC RT TORAX Poruba 2011: Bernard – Korbel, Majkowski, Dragon, Stasjuk, Planka – Dietrich, Stryczek, J. Žídek – Ostřížek, Vehovský, Indrst – Václavek, Bobok, Ignatěnko.

Berani Zlín: Šimšálek – T. Schmied, Mikel, Mi. Sedláček, F. Sedláček, Mořkovský, J. Kubečka, Uřičář – Holba, Pečner, Kos, Pluskal, Venený, Matula, Kočica, Nesrsta, V. Pravda, Doležal.

Středeční dohrávka nedopadla pro Porubany nejlépe, takže do odvetného duelu šli s větší chutí. Vyrovnaný souboj rozčísl v sedmé minutě Jan Ostřížek po odehrané přesilovce.

RT TORAX pokračoval v tlaku a těsně před brankářem porubská osmička poslala kotouč přes Šimšálka. Další vážnější akce se odehrály v osmnácté minutě.
Nejdříve se zlínská střídačka už radovala ze vstřelené branky, ale hra kupodivu pokračovala dál. Kotouč byl pořád ve hře, protože se odrazil od Bernardovy horní tyč a následná Kočicova střela z otočky byla vyslána nad bránu. Pak se do útočné třetiny dostali už po několikáté domácí a Majkowského pobídka na dobře postaveného Leona Stryczka skončila druhou brankou. Berani byli tak zaskočeni, že dali domácím dost prostoru na další ofenzivní práci, takže se poslední dvě minuty třetiny odehrály před Šimšálkem.

Druhé dějství bylo ohledně gólů bohatší. Domácí šli do tříbrankového vedení díky proměněné přesilovce Mykolou Ignatěnkem dvě vteřiny před jejím vypršením. To nějakým způsobem zdravě naštvalo Berany, kteří za dvě minuty snížili a po dalších 120 vteřinách se dostali na rozdíl jedné branky. Přesilovku za devět vteřin proměnil Tomáš Mikel a na kontakt dostal mužstvo Matyáš Pluskal střelou od střídačky, která Bernardovi proletěla nad levým ramenem pod horní tyč. V hodně vášnivém konci třetiny dokázali hosté stav srovnat na 3:3 pohotovostí Adama Matuly. Ten viděl vypadnutý kotouč zpod lapačky a pohotově jej prostrčil za brankovou čáru, jenže poslední slovo měli dorostenci RT TORAX. 22 vteřin před přestávkou byl na brankovišti dobře postavený Jan Ostřížek. Nahrávku zpoza brány poslal pod horní tyč, Šimšálek neměl šanci zakročit.

Ve třetí třetině domácí tým začínal ve čtyřech a oslabení odehrál bez ztráty vedení. Následně hosté špatně střídali, což ale Moravcovi svěřenci nepřetavili v pohodlné vedení, i když na to šance měli. V sedmé minutě třetího dějství si Berani drzostí a hbitostí v brankovišti vydobyli vyrovnání. Dalibor Doležal si po nahrávce zpoza brány popojel kousek stranou, čímž dosáhl otevření prostoru mezi betony a právě tam pak kotouč poslal. Brzy na to zazvonila zlínská tyč. Honba za vedoucí brankou pozvedla utkání o další level výš a bruslilo se víc a víc. Došlo i na přečíslení, ale Bernard Pravdovu střelu z blízka zachytil. Poslední možnost ukončit utkání po šedesáti minutách měl Indrst a z druhé vlny Vehovský. Nestalo se!

Druhý bod si v prodloužení vydřel Zlín. Ve třetí minutě Jiří Venený dovezl kotouč do pásma a pak vyčkával před brankou na výsledek souboje za ní. Puk vyplul před brankoviště a v souboji s Bernardem vyhrál. Jak už bylo konstatováno, Poruba už o nic nehraje, Zlínu dva body pomohly k prvnímu místu, postup ale ještě nemá jistý, přičemž postupují dva první týmy skupiny. Rozhodne sobotní závěrečné kolo.