pátek 02. února 2024 | Adam Čuba

Dorostenci srazili i Litvínov a dotahují se na čelo tabulky

Naši dorostenci zvládli vyhrát i čtvrté utkání v řadě, strašák sestupu pomalu hází za hlavu a naopak se dotahují na čelo nadstavbové skupiny "o účast v play off". Momentálně Berani drží dělené třetí místo s šestnácti body, přičemž na druhý Liberec ztrácejí pouhý bod. Těsné utkání dnes rozhodl na startu třetiny svou vůbec první brankou v sezoně obránce Tadeáš Schmied, důležitou roli při dnešní výhře sehráli i Dominik Kos (0+3) a Luca Pečner (1+1).

3:2
(1:1, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 12. Pečner (Kos, Mořkovský), 21. Matula (Kos), 41. T. Schmied (Pečner, Kos) – 7. Bednařík (Raichl, Koky), 26. Raichl (M. Peroutka). Rozhodčí: Škach – Kučera, Peluha. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 150. Střely na branku: 30:34. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.

Berani Zlín: Šimšálek – Mikel, Mořkovský, Mi. Sedláček, T. Schmied, J. Kubečka, Uřičář, F. Sedláček – Kočica, Venený, Pluskal, Doležal, Kos, Matula, Pečner, Nesrsta, V. Pravda, Holba.

HC VERVA Litvínov: Udržal – Břenda, Uhlík, Honzík, Řepka, Š. Postl, Bozseník – L. Dostál, M. Peroutka, Raichl – Koky, J. Záruba, Vesecký – Vondráček, Bednařík, Petružálek – Cvikl.

Domácí začali utkání dobře a po střele Františka Sedláčka dokonce zvonila tyčka. Skóre úvodní části však určily až přesilovky. Tu první využil v 7. minutě hostující Jonáš Bednařík, kterého krásně nalezl Raichl. Berani odpověděli ve 12. minutě, kdy se po rychlé akci prosadil střelou švihem Luca Pečner.

Domácí pak měli skvělý nástup do druhé části. Přesně po minutě hry ztratili Litvínovští puk ve vlastním obranném pásmu u mantinelu a za to je potrestal Adam Matula, který z ostrého úhlu překvapil brankáře Udržala. Hosté odpověděli opět v početní výhodě. Peroutka posunul v útočném pásmu puk do středu na Václava Raichla a ten svou střelu namířil mimo dosah Šimšálkovy lapačky. Po vyrovnání měli více ze hry hosté, ovšem do přestávky svou optickou převahu nedokázali střelecky zužitkovat.

Do závěrečné dvacetiminutovky předvedli Berani ještě rychlejší nástup než do druhé. Po 28 sekundách prošla přihrávka Kose zpoza branky až na modrou čáru k Tadeášovi Schmiedovi a ten prostřelil vše před sebou. Definitivně pak mohl Zlín uklidnit pět minut před koncem Pluskal, který vypíchl puk poslednímu hráči a uháněl sám na brankáře Udržala. Forhendovým blafákem na něho ale nevyzrál. Severočeši v závěru zkusili i hru bez gólmana, ovšem mladí Berani jejich závěrečný nápor už přestáli a zapsali do tabulky velmi důležité tři body.