středa 06. března 2024 | Adéla Václavíková

Dorost vyhrál čtvrté utkání v řadě a posunul se tak na postupové místo do play-off

Zlínský dorost je blíže play-off, posunul se na druhou příčku a zapisuje si čtvrtou výhru v řadě. Před domácími diváky Berani vyhráli 5:2 nad týmem z Poruby. Klíčová byla druhá třetina, kde si hráči vytvořili dvoubrankový náskok, který následně doplnili dvěma skvělými góly. Velkou zásluhu v tomto zápase mají především Matěj Holba a Tomáš Mikel, kdy se každý zasloužil o dva góly.

9. kolo / středa 6. 3. 2024 / 17:00
Berani Zlín Zlín - HC RT TORAX Poruba 2011 Poruba
5:2
(0:0, 3:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 21. Mikel (Pečner), 36. Nesrsta (Kočica), 36. Holba (Kos, Mikel), 44. Holba (Uřičář, Matula), 51. Mikel (Pečner) – 22. Korbel (Bobok, Indrst), 45. Ostřížek (Majkowski). Rozhodčí: Schenel – Přecechtěl, Lainka. Vyloučení: 10:6. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 38. Střely na branku: 34:27. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2, 5:2.

Berani Zlín: Šimšálek – Mikel, T. Schmied, Mi. Sedláček, J. Kubečka, F. Sedláček, Mořkovský, Uřičář – Holba, Nesrsta, Kočica, Venený, Pluskal, Doležal, Kos, Matula, V. Pravda, Pečner.

HC RT TORAX Poruba 2011: Láryš – Majkowski, Dragon, Stasjuk, Planka, Michalík, Korbel – J. Žídek, Stryczek, Dietrich – Skorochod, Vehovský, Ostřížek – Bobok, Indrst, Václavek – Ignatěnko.

První dvacetiminutovka nepřinesla žádný gól ani na jedné straně. Za to se ale hodně chybovalo, především na straně domácích. Šance otevřít skóre byly u obou týmů. Během první přesilovky domácích se Tomáš Mikel pokusil svojí kličkou překonat Jana Láryše, který byl připravený a puk zakryl. Hostující Poruba měla hned čtyři minuty početní výhody, kdy jedna z ran cinkla jenom o brankovou konstrukci.

Druhá třetina byla jednoznačně pozitivnější. Hned po úvodním buly se k Tomáši Mikelovi dostal puk. Přebruslil půlku hřiště, kde mu v cestě stál Mateusz Majkowski, kolem kterého udělal otočku a vstřelil tak první gól utkání.

Hosté využili nepovedené nahrávky Jáchyma Mořkovského, kterou zarazil Tomáš Bobok a na puk se dostal Jakub Indrst, který svoji možnost promarnil. Šance se ujal opět Bobok, který si našel volného Adama Korbelu a vyrovnal tak na 1:1. Polovina utkání byla velice vyhrocená. Kapitán porubského výběru Tomáš Vehovský dostal osobní trest do konce utkání za napadení zlínského hráče ze slepého úhlu a v nebezpečné vzdálenosti od mantinelu.

Pět minut před koncem druhé části Vojtěch Kočica sebral puk Vítovi Dietrichovi a poslal ho na Alexe Nesrstu. Ten vystřelil nad Láryše a Berani tak šli do vedení. Na tento gól hned navázal Matěj Holba, který prokličkoval skrze porubskou obranu a díky asistenci Tomáše Mikela a Dominika Kose, zvýšil tak náskok zlínského dorostu.

Poslední část začala lépe pro Berany, kdy Jan Uřičář chtěl vyhodit puk z pásma, ale dostal ho Matěj Holba. Ten zcela sám jel na brankáře, kterého si vytáhnul doprava a mohl tak střílet do prázdné levé části branky. Zlín tak i ve vlastním oslabení vytáhnul své vedení o tři góly.

Početní převahy využili i hosté, kdy v čase 44:01 Jan Ostřížek projel zlínskou obranou a prostřelil tak Radka Šimšálka a získal pro Porubu naději na srovnání.

Pátou brankou Tomáš Mikel pojistil výhru Zlína na 5:2. Mikel objel porubské hráče a rozmístil si je, tak, aby mohl volně překvapit Láryše, který nestihnul vytáhnout svou lapačku a puk měl již za zády. Konec zápasu přinesl rozpor mezi hráči, kdy si zlínský útočník Dalibor Doležal odseděl osobní trest za nedovolený zásah do oblasti hlavy. Ale ani to Berany nerozházelo a svůj náskok si udrželi až do konce utkání.

Zlínští dorostenci vyhráli a připsali si cenné body do tabulky, kde se posunuli na druhé postupové místo do play-off. Čekají je však ještě dva zápasy do konce. Už v pátek 8. 3. dorostenci jedou do Poruby obhájit své vítězství a hned v sobotu se chystají do Olomouce zabojovat o play-off.