sobota 02. března 2024 | Lukáš Mihal

Vítězná tečka! Junioři zakončili krasojízdu výhrou nad Motorem a jdou do play off!

Junioři odcestovali do Českých Budějovic na poslední duel nadstavbové skupiny o play off, přičemž se stále museli snažit, protože postup nebyl jistý. Mladí Berani si toho byli dobře vědomi a na jihu Čech si ve druhé třetině vypracovali dvoubrankové vedení. Motor už prakticky o nic nehrál, i přesto zápas zdramatizoval, protože dorovnal dvoubrankové manko. Za žlutomodré však rychle zareagoval Adam Laciga, který upravil na konečných 3:2 a zajistil tak juniorům postup do předkola play off! Junioři už znají svého soupeře, v sérii na tři vítězné zápasy se utkají s Jihlavou.

2:3
(0:0, 1:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 39. Tomas (Mar. Kříž, Pitel), 46. Mar. Kříž – 22. J. Heš (L. Heš, Vaculík), 27. Laciga (Čechmánek, Pilát), 48. Laciga (Holba, Čechmánek). Rozhodčí: Horák, Barek – Dědek, Maňák. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 97. Střely na branku: 35:37. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.

HC Motor České Budějovice: Mařík – Bystřický, Placek, Willmann, Vachun, Gřegořek, T. Tůma – Kuprijanov, Tomas, Kusak, Humeník, Pitel, Kotous, Aulický, Lev, Mar. Kříž, Sochor, Remeš, Hoch.

Berani Zlín: Uherek – Zavřel, Špaňhel, Šišák, Velikovský, Lukaštík, Nábělek, Burian – Laciga, J. Heš, L. Heš, Urban, Vašíčko, Holba, Pilát, Čechmánek, Kaláč, Nekvapil, Vaculík, Klimek.

Za Berany jako první zahrozil Vašíčko, ve 4. minutě ale poprvé předvedl rychlost své lapačky brankář Mařík. Zlín posléze nevyužil ani svou první přesilovku v zápase. První dvacetiminutovka nabídla svižný hokej s minimem přerušení, ale také s minimem šancí, zlínský Uherek neřešil vlastně žádnou složitější situaci. To Mařík si připsal zákroků víc, pokryl i Burianovu střelu z mezikruží.

Krátce po startu druhé třetiny se hosté prosadili. Rychlá akce Beranů slavila úspěch, Lukáš Heš našel Jakuba Heše, ten měl dostatek času si puk srovnat na čepeli a překonal Maříka – 0:1. Ve 26. minutě pak Klimek napálil kotouč do tyče domácí brány. Ve 27. minutě už ale Adam Laciga uspěl, když využil nedůrazu domácích hráčů, kteří nedokázali pokrýt puk v obranném pásmu, uvolnil se ke střele a překonal Maříka – 0:2. Motor se prosadil až ve své přesilovce v čase 38:04. Po buly nic nevymýšlel Radek Tomas a napálil puk směrem na bránu. Kotouč se ještě otřel o jednoho ze zlínských beků a k překvapení všech skončil v síti – 1:2.

Motor tak měl rázem o co hrát a do posledního dějství vstoupil velmi aktivně. Kuprijanovi chyběly centimetry ke skórování. Pak si vykoledoval trest na 2+2 minuty domácí Willmann. Jenomže domácí přesto v oslabení skórovali. Neskutečnou parádou se totiž blýskl Marcel Kříž. Ten vypíchl hostům puk, prostrčil si ho do jízdy přes posledního beka a nájezd na brankáře proměnil krásným blafákem – 2:2. Remízový stav dlouho nevydržel. V pokračující přesilovce si Zlín vzal vedení zpátky. Holba napříč pásmem našel neobsazeného Adama Lacigu a ten přesnou trefou pod horní tyč nedal Maříkovi šanci. Motor si rychle přichystal kontr, kdy mohlo být znovu srovnáno. Pitel se prodral před Uherka a zdálo se, že už nemůže minout prázdnou bránu. Ale stalo se, Uherek si musel oddechnout. Pak už si Zlín vedení pohlídal, Motoru se nepodařilo vytvořit si potřebný tlak a nesrovnal ani při závěrečné power play. Zlín tak udolal Motor 3:2 a teď už se bude chystat na play-off, ve kterém narazí na jihlavskou Duklu.