sobota 03. února 2024 | Patrik Hlaváč

Zkrat na začátku třetí třetiny znamenal prohru juniorů s Motorem

Mladým Beranům se opět nepodařilo vyzrát na poslední mančaft z Českých Budějovic. Ani smazání tříbrankové ztráty nakonec nepřineslo Juniorům vítězství, a to zejména kvůli zkratu v úvodu poslední dvacetiminutovky. Během něj žlutomodří nechali soupeře se prosadit rovnou dvakrát během úvodních dvou minut. V závěru utkání měl alespoň částečnou radost ve své tváři snad jen Martin Holba, který si na své konto připsal dva góly a jednu asistenci.

3:6
(0:2, 2:1, 1:3)
Branky a nahrávky: 36. Holba (Laciga, Pilát), 39. L. Heš (Holba, Nábělek), 58. Holba (Urban, L. Heš) – 10. Tomas (Mar. Kříž, Remeš), 18. Sochor (Kusak, Pitel), 35. Pitel (Kusak, Mar. Kříž), 41. Hoch (Kusak, Sochor), 42. Humeník (Hoch, Vachun), 50. Remeš (Mar. Kříž, Humeník). Rozhodčí: Vaněk, Šico – Blažek, Jurčík. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 97. Střely na branku: 40:33. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:6, 3:6.

Berani Zlín: Uherek – Zavřel, Šišák, Velikovský, Špaňhel, Lukaštík, Nábělek, Burian – Ramert, Pešák, Kaláč, Pražan, Laciga, Čechmánek, L. Heš, Pilát, Klimek, Vaculík, Urban, Holba.

HC Motor České Budějovice: Mařík – T. Tůma, Vachun, Placek, Březina, Willmann, Buzek, Bystřický – Humeník, Pitel, Kotous, Hoch, Mar. Kříž, Kuprijanov, Remeš, Tomas, Šimon, Sochor, Kusak, Aulický.

Začátek úvodní dvacetiminutovky odstartovali Berani výkonem, na který soupeř jen marně hledal odpověď. Výrazně tomu pomohli i dvě brzké vyloučení z řad Motoru. Ty totiž sudí odpískal již během úvodních pěti minut. I přesto se ale nakonec z první branky utkání radovali hráči z jihu Čech. Hrubku v obraně mladých ševců totiž zhruba v půlce dění potrestal Radek Tomas. Ten svým nekompromisním zakončením využil akce dva na dva. Jeho dorážku do poloprázdné brány tak nedokázal zastavit ani brankář Beranů Uherek.

Obdobný scénář ale čekal na fanoušky o pouhých pár minut později. Necelé tři minuty před koncem dvacetiminutovky dokázal zvýšit na dvoubrankový rozdíl Adam Sochor. Celá akce byla v podstatě jako přes kopírák. Jediný rozdíl bylo ten, že na straně zlínské bránil soupeře pouze jeden hráč, nikoli dva. Domácí tak odcházeli do kabin s ne zrovna šťastným výrazem ve svých tvářích.

Druhá třetina přinesla rovnou tři branky, které znamenaly obnovení nadějí pro domácí ševce. I tentokrát byl začátek dvacetiminutovky výkonnostně lepší ze strany Beranů, i přesto se ale opět radovali jako první hráči Motoru. Postaral se o to až pět minut před koncem dějství Richard Pitel, který dokázal svým zakončením zpoza svatyně zaskočit gólmana žlutomodrých. Na odpověď ale fanoušci Beranů nemuseli příliš dlouho čekat. O bleskurychlé prosazení se postaral po méně než minutě Martin Holba. Stejně jako soupeř, i on dokázal propasírovat kotouč malou skulinkou mezi výstrojí a tyčkou. Gól v tomto utkání mu zřejmě záviděl jeho spoluhráč Lukáš Heš. Tento navrátilec se totiž prosadil pouze o pár minut později a zmenšil rozdíl ve skóre na jednobrankový.

Úvod posledního dějství se nesl v duchu velkého zaváhání ze strany ševců. Nadějnou jednobrankovou ztrátu opět oddálil svým rychlým gólem Štěpán Hoch. Ten se o něj postaral pouhou necelou minutu po úvodním hvizdu dvacetiminutovky. Pozadu nechtěl zůstat ani jeho spoluhráč Matyáš Humeník. Kvůli tomu se tak střídačka motoru mohla radovat již podruhé v této třetině, a to i přesto, že na časomíře stále svítilo osmnáct minut do konce třetiny. Zbývající čas zápasu se tak proměnil pro Berany spíš v noční můru. Během ní se postaral o ještě další navýšení ztráty Alexandr Remeš, a to zhruba v půlce třetiny. Jeden z mála hráčů, který měl ve své tváři alespoň částečný úsměv, byl Martin Holba. Právě on se postaral o poslední změnu skóre, a to necelé tři minuty před koncem. Díky tomu si tak připsal již druhou branku v dnešním utkání a dohromady třetí kanadský bodík.