čtvrtek 01. února 2024 | Lukáš Mihal

Junioři opět berou tři body, loupili v Hradci Králové

Junioři i nadále pokračují ve zlepšení svých herních výkonů, čímž jasně dokazují, že se chtějí probojovat do play off! Během tří dnů si poradili s oběma východočeskými soupeři, po Pardubicích srazili i hradecký Mountfield. Lvi sice rovnou dvakrát vedli, ale mladí Berani v obou případech skvěle zareagovali a rychle srovnali krok. Následně rozhodla třetí třetina, kdy žlutomodří nasázeli tři góly, takže na postupové pozice ztrácí už jen čtyři body!

20. kolo / čtvrtek 1. 2. 2024 / 17:15
Mountfield HK Hr.Králové - Berani Zlín Zlín
2:5
(0:0, 2:2, 0:3)
Branky a nahrávky: 30. A. Novotný (Š. Černý, Mi. Beneš), 36. Pajer (A. Novotný, Hora) – 33. Čechmánek (Laciga, Nábělek), 38. Laciga (Pilát, Nábělek), 46. Šišák (L. Heš, Vaculík), 51. Klimek (Nábělek, Laciga), 60. Klimek (Vaculík, Čechmánek). Rozhodčí: Barek, Čáp – Roischel, Landsmann. Vyloučení: 5:6, navíc Petr Hrdlička (HKM) 5 min + OK, Martin Holba (ZLN) 5 min + OK. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 78. Střely na branku: 35:32. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:5.

Mountfield HK: Mrázek – Š. Černý, Havlíček, Pavelka, Bezpalec, Pavič, Hrbek – A. Novotný, Mi. Beneš, Pajer, Dobner, Zámečník, Hrdlička, Prášek, T. Hora, Dommers, Mach, Matašovský, Vencl, Turena.

Berani Zlín: Uherek – Zavřel, Šišák, Špaňhel, Nábělek, Lukaštík, Burian – Klimek, Pilát, Ramert, Pešák, Kaláč, Pražan, Holba, Vaculík, Čechmánek, L. Heš, Laciga, Vašíčko.

Hosté přijeli na východ Čech viditelně v dobrém rozpoložení a Hradci na úvod příliš puk nepůjčovali. Jejich snaha se mohla ještě umocnit, když domácí putovali za katr a Berani hráli první přesilovku. V ní Matěj Zavřel nešťastně napálil ranou od modré Adama Bezpalce, který musel na chvíli z ledu. Mountfield se pak osmělil a na sebe to vzal Michal Beneš, který kličkami vymíchal obranu, ale pak natrefil jen Marka Uherka. Podobně neuspěl proti zlínskému brankáři ani Černý.

V polovině třetiny se i Lvi dočkali početní výhody, v níž měli opět šance Beneš s Černým, ale proti nim stál skvělý Uherek. V nepřehledné situaci před bránou Vojtěcha Mrázka pak Martin Holba zřejmě sekl soupeře a rovnou putoval do kabiny za trest pět minut a osobní trest do konce utkání. Dlouhou přesilovku však Východočeši nezužitkovali.

Jakkoliv úvodní dějství nenabídlo množství šancí, prostřední část byla výživnější již od počátku. Mrázkův beton oprášil hned na startu Martin Vaculík, aby následně Marek Šišák zamířil do tyče. Pak ale otěže převzali Hradečtí a dvakrát měl slibnou možnost Lukáš Pajer. A od poloviny zápasu se začaly dít věci. Černý vybídl ideálním pasem k teči Adama Novotného a ten v přesilovce poslal puk za Uherkova záda. Pak si ovšem domácí obrana nepohlídala Jakuba Čechmánka, jenž ujel a trefil přesně pod víko, čímž srovnal na 1:1. Následně zkoušel teč znovu Novotný, ale tentokrát neúspěšně.

V 36. minutě zaúřadovala posila z Kolína Lukáš Pajer a z vrcholu kruhu propálila Uherka pod horní tyčku. Pak přišlo další z řady vyloučení v tomto duelu, kdy Petr Hrdlička musel do kabiny za zásah do oblasti hlavy a krku. Přesilovky chytře využil Adam Laciga a mezi betony poslal kotouč do kasy.

Do poslední části se tak šlo za vyrovnaného stavu, který ale nevydržel – Marek Šišák vymetl prostor pod víkem a Zlín poprvé v mači vedl. Souhru i poslepu opět potvrdili Černý s Novotným, ale radost z toho nebyla, naopak na druhé straně v přesilovce zaúřadoval Adam Klimek a z mezikruží zamířil ideálně k tyči. Mountfield to sice zkusil v šesti, ale na zdramatizování už nedošlo, a tak využil Adam Klimek soupeřovy ztráty kotouče a poslal touš do odkryté svatyně, čímž pečetil skóre na 2:5 z pohledu domácích.