sobota 27. ledna 2024 | Lukáš Mihal

Junioři se proti Olomouci ani jednou neprosadili

Junioři se díky poslední výhře nad Litvínovem odlepili od dna tabulky a dnes se zase mohli přiblížit k branám play off. Výjezd do Olomouce se jim však vůbec nepovedl. Kohouti společně se svým gólmanem totiž zamkli svou bránu, kvůli čemuž mladí Berani ani jednou neskórovali. Domácí v průběhu zápasu nasázeli čtyři góly, takže si došli pro vítězství a v tabulce Zlínu utekli na rozdíl pěti bodů.

18. kolo / sobota 27. 1. 2024 / 12:00
HC Olomouc Olomouc - Berani Zlín Zlín
4:0
(1:0, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 20. Tomeček (Burkov, P. Sedláček), 23. Turek (Ad. Drábek, Tomeček), 39. Turek (Šotkovský, Koudelný), 49. Šotkovský (Koudelný). Rozhodčí: Obadal, Blaha – Bubela, Kučera. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 47. Střely na branku: 43:32. Průběh utkání: 4:0.

HC Olomouc: Frgál – Šabatka, P. Sedláček, Růžička, Compel, Stratil, Panáček, Ad. Drábek – Koudelný, Turek, Šotkovský, Tomeček, Smýkal, Burkov, Pastrnek, K. Drábek, Belan, Havel, Neoral, Ruda.

Berani Zlín: Uherek – Zavřel, Špaňhel, Šišák, Lukaštík, Nábělek, Velikovský, Burian – Nekvapil, Kaláč, Pražan, Urban, Vašíčko, Mat. Veselý, Čechmánek, Pešák, Ramert, Vaculík, Klimek, Holba.

Úvodní minuty byly v plecharéně velice opatrné, na první větší šanci si diváci museli dlouho počkat. Zlín měl v první části k dispozici dohromady tři přesilovky, které ale jistě hrající Hanáci přečkali. Pouhých šest sekund před sirénou tak mohl otevřít skóre Michal Tomeček, který si najel mezi kruhy na přihrávku Burkova a kotouč propasíroval za brankáře Uherka.

Na začátku druhé periody usedl na trestnou lavici zlínský Vašíčko. Kohouti v přesilové hře trestali, když Adam Drábek posunul touš na vrchol levého kruhu, odkud přesně zamířil Adam Turek. Zhruba v polovině utkání se v oslabení dostal do velké šance Tomeček, svůj samostatný únik ale gólově nedotáhl. Tomeček měl ve druhém dějství ještě dvě velké šance. Nejprve pálil z pravého kruhu do vyrážečky, poté si v dalším úniku brankáře už položil, jenže hrací předmět nezvedl. To už ale bylo za stavu 3:0, svou druhou branku v utkání zapsal v čase 38:27 Adam Turek.

Do třetí dvacetiminutovky tak mohla Mora vstoupit v klidu. Ve 48. minutě se k zakončení z kruhu dostal Čechmánek, který měl před sebou poloprázdnou bránu a Frgál už ležel, jenže zlínský útočník trefil před sebou stojícího obránce. Záhy hráli Berani další přesilovku. Před ní si vzali oddechový čas a ve velmi brzkém čase odvolali brankáře, jenže právě to potrestal vyhozením dva metry před vlastní modrou čárou Ondřej Šotkovský. V úplném závěru vytáhl Dominik Frgál několik vynikajících zákroků, a proto čisté konto udržel naprosto zaslouženě. Olomoucká juniorka porazila tu zlínskou 4:0.