čtvrtek 15. února 2024 | Adéla Václavíková

Velmi důležitá výhra! Junioři podruhé srazili Přerov a posouvají se na čtvrté místo tabulky

Naši junioři zvládli i druhý zápas s Přerovem, ten tentokrát na domácím ledě porazili 6:3. Díky zisku šesti bodů z posledních dvou utkání se mladí Berani především odpoutávají od spodku tabulky, naopak se posouvají na čtvrté místo tabulky a stále útočí na postup do play off! Dnešní duel rozhodli domácí ve druhé třetině, kterou vyhráli 3:0, zazářil především dvougólový Lukáš Heš (2+1).

15. kolo / čtvrtek 15. 2. 2024 / 17:30
Berani Zlín Zlín - HC ZUBR Přerov Přerov
6:3
(2:2, 3:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 1. Čechmánek (Pilát, Laciga), 6. Holba (Klimek, Lukaštík), 25. L. Heš (Pilát, Zavřel), 36. L. Heš (J. Heš, Nábělek), 38. M. Horský (Nábělek, L. Heš), 60. Laciga (Čechmánek, Zavřel) – 8. Hlávka (R. Hradil, Buršík), 14. R. Hradil (Hyža, Holík), 48. Kuchta (Billa, Nášel). Rozhodčí: Rapák, Gebauer – Bartoň, Tvrdý. Vyloučení: 1:3. Využití: .2:0 V oslabení: 0:0. Diváci: 69. Střely na branku: 32:16. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 5:2, 5:3, 6:3.

Berani Zlín: Uherek – Zavřel, Šišák, Špaňhel, Lukaštík, Nábělek, Burian – Pilát, Ramert, Kaláč – Laciga, J. Heš, Urban, Holba, Čechmánek, L. Heš, Klimek, Vaculík, M. Horský.

HC ZUBR Přerov: Žurek – Janek, Tomiga, Pekr, Billa, Holík, Bárta, Škňouřil – Buršík, Hyža, Švejda – Kolařík, J. Hanák, Kuchta – R. Hradil, Hlávka, Mots – Nášel, Martiňák, Mašek.

Do zápasu lépe vešli domácí Berani, kdy v čase 0:33 otevřel po Pilátově pasu skóre utkání Jakub Čechmánek. Netrvalo dlouho a Zlín se pyšnil dvoubrankovým vedením. Ke střele se dost Martin Holba, jenž zavěsil přesně do pravého horního rohu hostující branky - 2:0. Asistenci zapsali Adam Klimek a Oliver Lukaštík.

Netrvalo dlouho a Zubři si připravili odpověď. Radim Hradil našel volného Tadeáše Hlávku, který překonal bezmocného Uherka. Ještě v první třetině hosté vyrovnali. Velký podíl na druhém přerovském gólu měl Patrik Hyža, jenž zavezl puk do pásma a vybídnul před bránu dojíždějícího Radima Hradila. Do kabin se tedy šlo za vyrovnaného stavu 2:2.

Druhá třetina vyšla lépe zlínským juniorům, kteří využili hned dvě přesilovky. Ještě za stavu pět na pět se trefil Lukáš Heš, který si vytvořil lepší postavení po opětovné nahrávce od Tomáše Piláta a posunul Berany do vedení 3:2. Netrvalo dlouho a Berani si vzali zpět dvoubrankové vedení. Jakub Heš zpracoval puk odražený od mantinelu a rovnou přihrával na rozjetého bráchu Lukáše, který ze samostatného úniku zvýšil na 4:2.

U pátého gólu opět nesměl chybět Lukáš Heš, ten zachytil puk na modré a nahrál na Patrika Nábělka, který vypálil. Před bránou ještě clonil Matyáš Horský, právě jemu byl nakonec gól připsán - 5:2.

Výběr Přerova se ve třetí třetině snažil snížit náskok domácích Beranů. Ve 47. minutě se k puku dostal Martin Nášel, který přihrál na Tobiáše Kuchtu. Hostující forward projel obranou, nicméně napoprvé se netrefil. K puku se následně dostal Jan Billa, který vrátil puk zpátky Kuchtov. Ten už se tentokrát nemýlili a snížil tak vedení Zlína na 5:3.

Minutu před koncem utkání to hosté zkusili bez brankáře, tento risk však Berani potrestali. Čechmánek si našel volného Adama Lacigu a tenpojistil další výhru nad přerovským výběrem - 6:3.

Zlínští junioři se tak posunuli na čtvrtou příčku tabulky. Další body budou moci získat v sobotu 17. února, kdy se doma utkají proti Plzni.