čtvrtek 07. prosince 2023 | Marek Valkovič

Junioři začali nadstavbu výhrou nad Přerovem, rozhodla první třetina

O výhře Beranů nad přerovskými Zubry rozhodla povedená první třetina, po které vedli 3:0. Zápas se sice zdramatizoval, ale domácí si nenechali utéct první tři body do tabulky v nadstavbové části. Největší zásluhu na vítězství má Adam Laciga, který dokázal vsítit dvě branky v první třetině a dal utkání jasný směr.

1. kolo / čtvrtek 7. 12. 2023 / 18:00
Berani Zlín Zlín - HC ZUBR Přerov Přerov
4:3
(3:0, 1:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 1. Laciga (Klimek, Čechmánek), 10. Holba (Mikel), 15. Laciga, 27. Nekvapil (Mikel, Vaculík) – 33. J. Hanák (Billa, Kolařík), 54. Hlávka (Hradil, Tomiga), 59. Ozollapa (Kolařík, J. Hanák). Rozhodčí: Obadal, Schenel – Mikšík, Kučera. Vyloučení: 18:14. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 69. Střely na branku:34:36 . Průběh utkání: 4:0, 4:3.

Berani Zlín: Uherek – Špaňhel, Lukaštík, Zavřel, Kotala, Šišák, Mikel, Urban – Klimek, Čechmánek, Laciga – Vaculík, J. Heš, L. Heš – Pražan, Holba, M. Horský – Tomek, Pešák, Nekvapil

HC ZUBR Přerov: Žurek (29. Vojtek) – Tomiga, Pekr, Billa (A), Holík (C), Da. Bárta, Janek, Škňouřil, Němec – Švejda, Ozollapa, Hradil, Halík, Kolařík, Hlávka, Hyža, Buršík (A), Nášel, Kuchta, J. Hanák.

Berani vstoupili do utkání bleskově, po 38 vteřinách vedli zásluhou Adama Lacigy. V osmé minutě šli hosté do čtyř, čehož využil dvě vteřiny před koncem přesilové hry Martin Holba, který zakončil svůj průnik stahovačkou a přesnou střelou k tyči. Pět minut před koncem první třetiny puk propadl obraně Zubrů, uzmul si ho opět Adam Laciga, položil si Žurka a bez problémů dopravil puk do sítě.

V druhé části hry domácí pokračovali v soustředěné hře a přidali svou čtvrtou branku. V přesilovce se Michal Nekvapil postavil před branku a dokázal šikovně tečovat nahození Tomáše Mikela od modré čáry, takže Žurek lovil puk z branky už počtvrté. Ten o chvíli později musel střídat, protože po nešťastném střetu s Jakubem Čechmánkem zůstal dlouho ležet na ledě, a tak otřesen odjel na střídačku a nahradil ho Martin Vojtek.

Těsně po polovině základní hrací doby využil Přerov přesilovku zásluhou Jana Hanáka. Ten se výborně zorientoval na brankovišti, kde našel volný puk a dorazil ho za Uherka. Hra se na začátku poslední části hry začala vyostřovat, častěji a častěji jsme mohli vidět strkanice, jen během třetí třetiny jsme mohli vidět 8 dvouminutových vyloučení. V 47. minutě si Lukáš Heš s Martinem Nášelem vyřizovali účty a oba dostali 2 minuty za hrubost a jen o minutu později šel Čechmánek na trestnou lavici za krosček, zatímco jeho sok Radim Hradil si šel odpykat trest za nesportovní chování

V 54. minutě dokázali Přerovští využít další nabídnutou početní výhodu po přesné přihrávce Hradila, který předložil puk Tadeáši Hlávkovi, jenž měl lehkou práci uklidit puk do sítě. Zápas se ještě velmi zdramatizoval, protože hosté se dostali do úniku dva na jednoho, který výborně vyřešil Ondřej Kolařík roztažením hry do křídla a skvělou přihrávkou na lotyšského Raulse Ozollapu. V poslední minutě si domácí vedení pohlídali, a tak si připisují první tři body do tabulky nadstavbové části DHL Extraligy juniorů.

Juraj Jurík (Berani Zlín): Pozitivní je to, že jsme zápas zvládli a do nadstavby jsme vstoupili vítězstvím. Od mého příchodu jsme mírně vylepšili oslabení, ale jinak jsme navázali na práci Martina Hamrlíka a Jana Srdínka, spoléháme na kolektivní výkon s dobrým brankářem. Lukáš Heš výborně spolupracuje se svým bratrem Jakubem, jakmile si všechno sedne, tak to bude snad ještě lepší.