sobota 16. prosince 2023 | Adam Čuba

Dorostenci uzavřeli základní část prohrou, tři body bere Dynamo

Poslední kolo základní části naši dorostenci nakonec nedotáhli do vítězného konce. Soupeř byl sice většinu času aktivnější a v 1. třetině šel do vedení, Berani ale po krásné brance Jáchyma Mořkovského vyrovnali a živili naději na bodový zisk. Ve třetí třetině zhatil zlínské plány dnes výborný Václav Tvrdík, jenž zajistil Dynamu rozhodující náskok. Nyní dorostence čeká nadstavba, v té mohou ještě proniknout do předkola play off, primárně ale budou bojovat o udržení extraligy.

1:3
(0:1, 1:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 21. Mořkovský (Kos) – 20. V. Tvrdík (Sekanina, Korec), 47. V. Tvrdík (V. Macek), 59. Řivnáč (Mikeska). Rozhodčí: Škach - Přecechtěl, Kaprál. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:2. V oslabení:0:0 . Diváci: 34. Střely na branku: 21:32. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.

Berani Zlín: Šimšálek (Zábojník) – Mi. Sedláček, Mořkovský, Frömel, T. Schmied, J. Kubečka, Uřičář, F. Sedláček – Venený, Pluskal, Doležal , Kos, Matula, Pečner, Kočica, Nesrsta, Holba, Vaněk.

HC Dynamo Pardubice: D. Valášek – Ruml, Novosad, Řehořek, Řivnáč, D. Jaroš – Mikeska, Joska, Sekanina, Lempach, Korec, Rolinek, V. Macek, P. Tvrdík, V. Tvrdík.

První třetina se lépe podařila hostům z Pardubic, ti byli aktivní, zahráli si tři přesilovky, a nakonec se radovali i z gólového úspěchu. Ale popořadě… V první velké šanci se objevil dorážející obránce Ruml, jen chvíli poté šlo Dynamo do přečíslení tři na nikoho, Pavel Tvrdík ještě nahrával, nicméně Radek Šimšálek se výborně přesunul a vytasil možná svůj nejlepší zásah zápasu.

Půl minuty před sirénou už ale zlínský gólman kapituloval. Na Sekaninovu střelu z mezikruží ještě dosáhl, na dorážku Václava Tvrdíka už ne – 0:1. Jednobranková ztráta nebyla pro Berany ještě nijak zásadní, Dynamo ze své převahy vytěžilo v podstatě minimum.

A domácí se tak hned na startu prostřední části hry vrátili do zápasu, Jáchym Mořkovský udělal manévr na modré, vyhnul se soupeři, sjel si na střelu a naprosto parádně trefil – 1:1. Situace mohla být ještě lepší díky přesilovkám, v těch se ale Beranům dnes nedařilo. Dobře to ze střední vzdálenosti zkoušel alespoň Pečner, zajímavou myšlenku realizoval po naznačení střely a následné přihrávce Venený.

Třetí třetina ubíhala hodně rychle, hrálo se nahoru dolů. Množství skutečných šancí jsme ale neviděli, oba brankáři zase tolik práce neměli. Jednou to sice vypadalo na zlínské přečíslení 2 na 1, Luca Pečner ale podklouzl. A tak udeřil soupeř! Václav Tvrdík si najel před bránu a dorazil Mackovu pobídku do sítě.

Domácí se ještě chtěli vrátit do zápasu, nic nevzdali. Jenomže regulérní tlak už si žlutomodrý výběr nevytvořil, Pardubice hrály zkušeně. V závěru nepomohl ani risk v šesti, výhru soupeře naopak pojistil Šimon Řivnáč – 1:3.

Dorostence nyní čeká nadstavba, v té se body nulují, mohou tak zahájit lepší pasáž sezony. Ve hře je i postup do předkola play off, primárně se ale budeme soustředit na vyhnutí se poslednímu místu, které by znamenalo sestup. Pomoct zlínskému týmu v tomto cíli může třeba i Patrik Vaněk, jenž hraje za dorostenecký B tým a dnes naskočil poprvé v sezoně v extralize!