čtvrtek 07. prosince 2023 | Adam Čuba

Dorostenci ani na třetí pokus nevyzráli na Třinec

Zápasy s třineckými Oceláři našim dorostencům letos nejdou. Ani dnešní duel bohužel nebyl výjimkou, domácí celý zápas už od prvních minut kontrolovali a vyhráli jasně 8:2. Za Berany alespoň mírnili porážku Matěj Holba a Luca Pečner. Berani i nadále zůstávají na předposledním místě skupiny B, zaváhala totiž i Olomouc, na kterou máme náskok tří bodů.

8:2
(2:0, 3:1, 3:1)
Branky a nahrávky:7. Švančara (Holub), 10. Hrček (Hebar, P. Trnka), 26. Hladoník (Polášek, J. Marek), 35. Švančara (Rybnikár, Weiss), 36. Holub (Makula), 57. Řehák (Rybnikár), 58. Hladoník, 60. Karas (Hebar) – 22. Holba (Kočica, Matula), 48. Pečner (Kos, Mořkovský). Rozhodčí:Koziol, Konvička, Klimek. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 75. Střely na branku: 49:21. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1, 5:2, 8:2.

HC Oceláři Třinec: Javorek – J. Marek, Holub, Byrtus, Chalupa, P. Trnka, Niemczyk – Švančara, Rybnikár, Weiss – Řehák, Hebar, Hrček – Karas, Blahuta, Hladoník – Polášek, Makula.

Berani Zlín: Šimšálek – M. Sedláček, Mořkovský, J. Kubečka, T. Schmied, F. Sedláček, Uřičář, Frömel – Plšek, Nesrsta, Doležal – Kočica, Holba, Matula – Pluskal, Pečner, Kos – Venený.

První minuty nabídly trochu opatrný hokej, poměrně dlouho jsme čekali vůbec na první střelu. Oceláři přebrali iniciativu do svých rukou v sedmé minutě, když se z první příležitosti domácích prosadil kapitán Robin Švačara . Najednou byl domácích plný led.

To také vyústilo ve druhou branku. Zlínský brankář Šimšálek nejdříve zlikvidoval několik dalších střeleckých pokusů, na přesný projektil Jana Hrčka od pravého mantinelu už ale nedosáhl. Hosté mohli korigovat stav v následné přesilové hře, ovšem největší šanci si naopak vytvořili domácí.

Do druhé části domácí vletěli, ale brzy dostali rychlou facku, když se na brankovišti prosadil zlínský Matěj Holba . V ten moment byl zase Beranů plný led. O chvíli později mohlo být dokonce vyrovnáno, ale Kos netrefil před odkrytou brankou ideálně puk.

Pak už převzali otěže do svých rukou opět domácí a v dalších minutách si vypracovali klíčový náskok. Nejdříve vymetl pavučinu přesnou střelou Vít Hladoník . Další dvě trefy domácí vtlačili do jedné minuty. Nejdříve Robin Švančara a následně David Lukas Holub stanovili po čtyřiceti minutách skóre 5:1.

Zdálo by se, že poslední část už nabídne spíš klidnější podívanou, ale o branky rozhodně nebyla nouze. V osmačtyřicáté minutě Berani snížili při hře čtyři na čtyři z hole Lucy Pečnera . Pak už úřadovali opět Oceláři, kteří si udělali z koncovky utkání exhibici.

Nejdřív zvyšoval na 6:2 na brankovišti René Řehák , o necelou minutu později se střelou z levé strany prosadil Vít Hladoník. Už se zdálo, že budou mít domácí dost, ale v samotném závěru ještě vteřinu před koncem upravil skóre na konečných 8:2 Antonín Karas .