sobota 28. října 2023 | Lukáš Mihal

Dorostenci v posledním zápase před pauzou nestačili na Hradec

Dorostenci v posledním utkání před reprezentační přestávkou nenavázali na zlepšené výkony a nestačili na hradecký Mountfield. Zápas byl dlouho otevřený, ale kýžené vedení na svou stranu nakonec urvali domácí hokejisté, kteří ho postupně navýšili až na rozdíl tří branek. Žlutomodří se nakonec neprosadili ani jednou, kvůli čemuž stráví reprezentační pauzu na posledním místě skupiny B. Do akce půjdou znovu až dva a půl týdne.

16. kolo / sobota 28. 10. 2023 /
Mountfield HK Hr.Králové - Berani Zlín Zlín
3:0
(0:0, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 33. Janeček (Frolík, Hendrych), 43. T. Vítek (Studnický), 59. Páleník (Hendrych). Rozhodčí: Barek – Hájková, Kolář. Vyloučení: 5:8. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 123. Střely na branku: 30:16. Průběh utkání: 3:0.

Mountfield HK: V. Petřík – Janeček, Vencl, Forejtek, Studnický, D. Pavlík, J. Pánek – Hendrych, Páleník, Klíma – Vondruška, Brzák, T. Vítek – Koklar, Frolík, Václavíček – Holoubek.

Berani Zlín: Ševců – Římák, M. Sedláček, J. Kubečka, Uřičář, Mořkovský, F. Sedláček – Nesrsta, Kočica, Venený – Pluskal, Doležal, Kos – Škrip, Matula, Matěj Holba – Pečner.

Lvi ve své aréně přivítali předposlední celek skupiny, to ale neznamenalo žádnou lehkou práci. Zlín na Hradec vyrukoval s fyzickým hokejem, který v prvních deseti minutách naprosto pohřbil jakoukoliv možnost šancí. Zato bylo k vidění hned několik hitů, hlavně od Daniela Pavlíka a Karla Studnického.

V druhé polovině první periody už se přeci jen museli gólmani občas protáhnout. První na led musel Kristian Ševců, když Josef Janeček nabral rychlost, prosmýkl se kolem obránce a mířil mezi betony, neuspěl. Na straně opačné hrozil hlavně Vojtěch Kočica. Útočník s číslem 96 nejprve po individuální akci hledal nepřesně volného spoluhráče. V druhém případě se rozhodl vystřelit, změně skóre však zabránila Venclova hůl. Mountfield obecně skvěle blokoval.

Prostřední část hry se nesla ve znamení vyloučení, kterých bylo dohromady hned osm, ale pěkně popořadě. Ve hře už se přeci jen začala objevovat hokejovost, třeba když se Jaroslav Vondruška prokličkoval až před gólmana a nebýt Holbova hákování, pravděpodobně by otevřel skóre. V následné početní převaze měl před sebou poodkrytou branku Ondřej Páleník, jenže netrefil. Podobně si počínal také Tomáš Koklar v přečíslení.

V další přesilovce domácích už se ale 123 diváků branky dočkalo. Filip Frolík vybojoval puk, který předložil najetému Josefu Janečkovi a ten ranou z první otevřel skóre – 1:0. Hostující reakcí na inkasovaný gól byly další dva hokejisté odeslaní na trestnou lavici.

Ty však paradoxně vynesli hostům nevětší šanci. Dalibor Doležal vystihl rozehrávku a po záchranné brzdě Vondrušky bylo nařízeno trestné střílení. K němu se rozjel sám faulovaný, ale bekhendovou kličkou neuspěl. Na druhé straně měl zase smůlu Patrik Hendrych, nejprve trefil tyčku, poté byl obrán skvělý zákrokem na brankové čáře.

Třetí třetina začala pro toto utkání naprosto výstižně – faulem hostí. Domácí ostřelovali Ševců ze všech možných pozic, což nakonec přineslo ovoce. Karel Studnický sehrál k mantinelu na Tobiáše Vítka, který neměl komu nahrát, a tak z velkého úhlu vypálil a puk o masku gólmana zapadl za čáru – 2:0.

Převážně v posledních deseti minutách se strážce hradecké klece pořádně zapotil. Třeba proti nájezdu Jakuba Škripa, který vyřešil perfektním přesunem. Prázdná branka se po zaváhání gólmana objevila v oslabení pro Ondřeje Páleníka a nejproduktivnější hráč Východočechů si připsal další bod a stanovil finální podobu výsledku – 3:0.

Jiří Janoušek ml. (Mountfield HK): Myslím, že jsme viděli velmi slušné dorostenecké utkání. Myslím si, že jsme byli po celých šedesát minut o něco lepší, což se nám podařilo vyjádřit třemi brankami. Určitě je ale potřeba dát kredit i Zlínu, který se tady prezentoval velmi bojovným hokejem. Určitě nám nic neulehčil, ale vyhráli jsme zaslouženě. Věřím, že to bude povzbuzení do práce v delší pauze, která nás čeká.

Juraj Jurík (Berani Zlín): Myslím, že v první třetině jsme nehráli špatný hokej, i když domácí byli aktivnější. Hráli jsme dobře do obrany, čemuž odpovídal i výsledek. Ve druhé třetině jsme bohužel udělali spoustu faulů, Mountfield nám odskočil na 1:0 a když jsme v poslední třetině pomýšleli na nějaký zvrat, tak nám chyběly síly, co jsme odevzdali v třetině předchozí. Hradec byl ke konci zápasu agresivnější, důslednější výsledek si hlídali a druhým gólem ho pojistili.