sobota 21. října 2023 | Lukáš Mihal

Dorostenci navázali na domácí vítězství v Olomouci

Dorost se pořádně rozehrál a začíná pravidelně vyhrávat, proti Olomouci rozjel první vítěznou šňůru v sezoně. Žlutomodří zvítězili zejména díky fenomenálnímu nástupu do utkání, protože na začátku druhé části vedli o čtyři branky. Kohouti sice postupně snižovali, ale na vyrovnání nedosáhli, takže brankář Šimšálek vychytal další výhru. Dorostenci se navíc odlepili od dna tabulky.

14. kolo / sobota 21. 10. 2023 /
HC Olomouc Olomouc - Berani Zlín Zlín
3:4
(0:3, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 29. Navrátil, 39. Prokop (Harásek, Minář), 49. Sekanina (Navrátil) – 2. Pečner (F. Sedláček), 17. Matula (Holba, Pluskal), 18. Venený, 22. Pečner (Kos, Kočica). Rozhodčí: Kroček – Kopecký, Špiroch. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 56. Střely na branku: 23:24. Průběh utkání: 0:4, 3:4.

HC Olomouc: Barčák – Hubáček, Holéczy, Přidal, Vaněk, Holaň, V. Černý, Dušák – Prokop, Harásek, Koryčanský – Navrátil, Sekanina, Krásny – Rohozhyn, Minář, Brym – Bartok.

Berani Zlín: Šimšálek – J. Kubečka, T. Schmied, M. Sedláček, Mořkovský, F. Sedláček, Římák, Uřičář – Matula, Matěj Holba, Pluskal – Kočica, Pečner, Kos – Doležal, Nesrsta, Venený – Škrip.

Berani naskočili do utkání aktivně a hned ve druhé minutě se ujali vedení. Luca Pečner si po přechodu modré čáry nabruslil na osu hřiště a přes obránce zakončil přesně do pravé šibenice. O necelé dvě minuty později unikl ve vlastním oslabení Kos, jenže v souboji jeden na jednoho s Barčákem neuspěl. Zlínský kapitán se dostal do dobré šance ještě jednou, ale i tentokrát nechal vyniknout olomouckého strážce svatyně. V 17. minutě však hosté zužitkovali rychlý protiútok. Holba vyslal vpřed Adama Matulu, který přebruslil vracející se beky Mory a utaženou ranou do vzdálenější šibenice skóroval. O padesát vteřin později přišel další úder, tentokrát se ve slotu nejrychleji zorientoval Jiří Venený, jehož dorážka zamířila přesně do horního koutku branky.

I druhou část hry začali lépe hosté. Po chybě v rozehrávce posunul Kos na volného Lucu Pečnera, jenž podruhé v utkání zakončil nechytatelně do šibenice. Poté ale následoval tlak Mory. Těsně před uplynutím půlhodiny hry využil skvělého napadání Tomáš Navrátil, který obral posledního obránce Zlína a ujel sám na Šimšálka. První střelu sice hostující gólman vykopl, následně ale ztratil balanc a na dorážku z úhlu byl už krátký. Těsně před druhou sirénou přišlo další snížení. Chvíli po vypršení početní převahy prokázal svou bojovnost Vojtěch Prokop, jenž dojel vlastní střelu a na dlouhou hůl se štěstím propasíroval kotouč až za brankovou čáru.

Ve třetím dějství se Hanáci neustále hnali vpřed. Navrátil se dostal do samostatného úniku, který sice neproměnil, zvládl však dobruslit pro odražený puk a zadovkou oslovil ve slotu volného Tobiáše Sekaninu, jehož rychlé zakončení k tyči nemohl zlínský brankář včas pokrýt. Ve hře ze strany na stranu měly oba týmy spoustu příležitostí, až do konce ale kralovali oba gólmani. Po bojovném výkonu Mory dokázali Berani přeci jen uhájit alespoň jednobrankový náskok a odváží si tři body za výhru 4:3.